Kolejne miejsca zajęli Miran Zupancic (128,5 m), Jure Sinkovec (127,5 m), Andrea Morassi i Sorin Iulian Pitea (po 127 m). W szeroko rozumianej czołówce poza Kotem znaleźli się także Krzysztof Leja (124 m - dwunasty), Andrzej Zapotoczny (122,5 m - piętnasty) i Tomasz Byrt (121,5 m - siedemnasty).
Podczas serii próbnej wiatr wiał w plecy z różną siłą - od 0,5 do 1,5 m/s. Większość zawodników startowała z piętnastej belki, później rozbieg skrócono do progu czternastego.
Wyniki serii próbnej
zawodnik
kraj
odl.
1
Rok Justin
129.0
Jakub Kot
129.0
3
Miran Zupancic
128.5
4
Jure Sinkovec
127.5
5
Andrea Morassi
127.0
Sorin Iulian Pitea
127.0
7
Miha Kveder
126.0
8
Thomas Diethart
125.5
Dominik Maylaender
125.5
10
Stefan Huber
125.0
11
Ernest Prislic
124.5
12
Krzysztof Leja
124.0
13
Sebastian Bradatsch
123.5
14
Matjaz Pungertar
123.0
15
Andrzej Zapotoczny
122.5
Lukas Wagner
122.5
17
Tomasz Byrt
121.5
18
Thomas Lackner
121.0
Frantisek Holik
121.0
Aljaz Vodan
121.0
21
Lucas Schaffer
120.5
Ales Hlebanja
120.5
23
Ulrich Wohlgenannt
120.0
24
Adam Ruda
119.5
Artur Kukuła
119.5
26
Egor Usachev
119.0
27
Michael Dreher
118.5
Alexander Hayboeck
118.5
Moritz Echsler
118.5
30
Grzegorz Miętus
118.0
Matic Kramarsic
118.0
32
Mitja Meznar
117.5
33
Andrzej Gąsienica
117.0
34
Vitaliy Kalinichenko
116.5
35
Milos Kadlec
116.0
36
Dawid Jarząbek
115.5
37
Stepan Pasichnyk
115.0
Tomasz Pilch
115.0
Petrick Hammann
115.0
Sabirzhan Muminov
115.0
41
Konrad Janota
114.0
42
Tim Heinrich
113.5
Andrii Klymchuk
113.5
Zeno di Lenardo
113.5
45
Nicolae Sorin Mitrofan
113.0
Sergey Tkachenko
113.0
Andrey Pachin
113.0
Viktor Pasichnyk
113.0
49
AJ Brown
112.5
50
Filip Sakala
112.0
Niklas Wangler
112.0
Nicholas Mattoon
112.0
53
Nathan Mattoon
111.5
54
Jan Michalek
110.5
55
Dusan Dolezal
110.0
56
Brian Wallace
109.5
57
Andrei Feldoreanu
109.0
58
Artii Aigro
107.5
59
Yevgen Marusyak
106.5
60
Kevin Maltsev
106.0
61
Trevor Edlund
105.5
62
Damian Lasota
104.5
63
Nigel Lauchlan
103.5
64
Konstantin Sokolenko
102.5
65
Jakub Dohnal
101.0
66
Filip Cerny
100.5
67
Andriy Vaskul
100.0
68
Dawid Krupa
97.0
69
Kenno Ruukel
95.0
70
Christian Friberg
94.5
Paweł Gut
94.5
72
Mykola Kushnirchuk
93.0
73
Tucker Hoefler
91.5
Taavi Pappel
91.5
75
Igor Yakibyuk
88.5
76
Jakub Jurosz
87.5
77
Nikita Devyatkin
87.0
78
Marcel Vyvial
86.0
79
Roman Nogin
84.0
80
Beckett Ledger
83.5
81
Andryi Kalinchuk
83.0
82
Bartosz Czyż
82.5
83
Daniel Huber
DNS
84
Julian Hahn
DNS