W pierwszej rundzie Japonka poleciała na odległość 91,5 metra - to dało jej 1,6 punktu przewagi nad Chiarą Hoelzl (90,5 m). Trzeci rezultat uzyskała kolejna Austriaczka - Jacqueline Seifriedsberger (91 m).
W drugiej serii Takanashi lądowała jeszcze dalej - odległość 93,5 metra pozwoliła jej uzyskać ponad cztery punkty przewagi nad swoją rodaczką Yuki Ito (91 m). Trzeci rezultat należał do Danieli Iraschko-Stolz (90 m).
Po treningach odbyły się kwalifikacje, w których Takanashi nie musiała brać udziału - jako zawodniczka z czołówki klasyfikacji generalnej (a dokładnie mówiąc - liderka) awans do konkursu miała gwarantowany. Japonka skorzystała z przysługującego jej prawa i nie stanęła na starcie, zostawiając siły na jutrzejszy konkurs.
W kwalifikacjach na szycie znalazły się Słowenki - zwyciężyła Ursa Bogataj (92 m) przed Emą Klinec (87 m), natomiast kolejne miejsca zajęły Taylor Henrich, Katharina Althaus i Irina Awwakumowa. Wśród zawodniczek z pewną kwalifikacją najdalej latały Yuki Ito, Maja Vtic i Chiara Hoelzl (po 91 m), dobry wynik uzyskała też Daniela Iraschko-Stolz (90,5 m).
Podczas treningów i kwalifikacji wiatr przeszkadzał nieco zawodniczkom - wiał z prędkością do 1,2 m/s, głównie w plecy, choć zdarzały się także przednie podmuchy.
Wyniki I treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Sara Takanashi
91.5
58.2
2
Chiara Hoelzl
90.5
56.6
3
Jacqueline Seifriedsberger
91.0
55.0
4
Yuki Ito
89.5
54.6
5
Ema Klinec
88.0
53.6
6
Ursa Bogataj
87.5
53.3
7
Maren Lundby
89.0
51.7
8
Svenja Wuerth
88.0
51.2
9
Spela Rogelj
88.0
49.4
10
Juliane Seyfarth
88.0
49.2
Elena Runggaldier
87.0
49.2
12
Yuka Seto
87.0
46.7
13
Eva Pinkelnig
86.0
45.4
14
Daniela Iraschko-Stolz
85.0
44.2
15
Julia Kykkänen
85.0
44.1
16
Maja Vtic
84.5
43.4
17
Kaori Iwabuchi
86.0
43.2
18
Katja Pozun
84.0
42.8
19
Katharina Althaus
83.5
39.7
Anastasiya Gladysheva
85.0
39.7
21
Carina Vogt
82.5
38.2
22
Anna Rupprecht
79.0
36.4
23
Evelyn Insam
80.5
36.3
24
Irina Avvakumova
78.5
35.5
25
Minami Watanabe
77.5
35.4
26
Gianina Ernst
79.5
35.1
27
Sofia Tikhonova
79.5
34.5
28
Elisabeth Raudaschl
80.0
33.2
29
Daniela Vasilica Haralambie
79.5
33.0
30
Coline Mattel
79.0
32.8
31
Taylor Henrich
78.0
30.7
32
Jun Maruyama
73.0
30.2
33
Tara Geraghty-Moats
78.5
28.3
34
Abby Hughes
73.5
26.2
35
Nita Englund
74.5
25.4
36
Aki Matsuhashi
71.5
24.4
37
Atsuko Tanaka
71.0
22.9
38
Ksenia Kablukova
70.5
22.6
39
Ayuka Takeda
70.0
21.4
40
Julia Clair
72.0
21.1
41
Ayumi Watase
70.0
21.0
42
Zdena Pesatova
69.0
20.6
43
Shihori Oi
68.5
20.5
44
Lea Lemare
71.0
20.4
45
Sabrina Windmueller
69.0
19.1
46
Misaki Shigeno
69.5
18.0
47
Haruka Iwasa
65.5
17.3
48
Qi Liu
66.5
13.0
49
Xueyao Li
67.0
10.5
50
Alexandra Kustova
65.0
9.5
51
Nina Lussi
66.0
9.3
52
Xinyue Chang
66.5
6.5
53
Tong Ma
62.0
5.9
Wyniki II treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Sara Takanashi
93.5
64.9
2
Yuki Ito
91.0
60.7
3
Daniela Iraschko-Stolz
90.0
60.1
4
Chiara Hoelzl
86.0
55.3
5
Katharina Althaus
89.0
55.2
6
Spela Rogelj
85.5
53.5
7
Jacqueline Seifriedsberger
88.0
53.3
8
Ema Klinec
87.0
53.2
9
Ursa Bogataj
88.0
52.4
10
Irina Avvakumova
86.0
51.6
11
Maja Vtic
84.5
51.1
12
Elena Runggaldier
84.5
49.5
13
Svenja Wuerth
85.0
49.2
14
Taylor Henrich
85.0
48.1
15
Maren Lundby
83.0
47.9
16
Julia Kykkänen
83.5
47.0
17
Anna Rupprecht
83.0
46.4
18
Eva Pinkelnig
85.0
45.1
19
Gianina Ernst
81.5
43.8
20
Yuka Seto
80.0
42.7
21
Kaori Iwabuchi
80.0
42.6
22
Juliane Seyfarth
82.0
41.1
23
Tara Geraghty-Moats
79.0
40.9
24
Katja Pozun
80.5
40.0
25
Minami Watanabe
80.0
39.0
26
Elisabeth Raudaschl
80.5
38.8
27
Carina Vogt
81.0
37.4
28
Nita Englund
77.5
35.4
29
Evelyn Insam
78.5
35.3
30
Julia Clair
78.5
34.6
31
Jun Maruyama
78.0
33.8
32
Sabrina Windmueller
77.0
33.7
Abby Hughes
77.5
33.7
34
Coline Mattel
78.0
33.2
35
Anastasiya Gladysheva
77.0
32.8
36
Atsuko Tanaka
76.5
32.6
37
Ksenia Kablukova
75.5
31.5
38
Daniela Vasilica Haralambie
74.0
30.4
39
Sofia Tikhonova
75.0
29.5
40
Haruka Iwasa
75.0
27.6
41
Aki Matsuhashi
75.0
26.5
42
Zdena Pesatova
74.5
25.2
43
Lea Lemare
74.5
24.9
44
Alexandra Kustova
73.5
23.9
45
Nina Lussi
72.0
23.3
46
Ayuka Takeda
73.0
21.8
47
Xueyao Li
67.5
18.2
48
Ayumi Watase
68.5
17.2
49
Xinyue Chang
67.5
15.9
50
Shihori Oi
70.0
15.5
51
Misaki Shigeno
67.5
11.4
52
Qi Liu
64.5
9.1
53
Tong Ma
59.5
0.0
Wyniki kwalifikacji
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Ursa Bogataj
92.0
109.7
2
Ema Klinec
87.0
107.0
3
Taylor Henrich
87.5
102.9
4
Katharina Althaus
86.0
101.8
5
Irina Avvakumova
86.0
101.6
6
Svenja Wuerth
85.5
99.2
7
Kaori Iwabuchi
84.0
98.9
8
Spela Rogelj
82.0
97.5
9
Elena Runggaldier
83.0
96.3
10
Yuka Seto
82.0
94.8
11
Anna Rupprecht
82.5
94.0
12
Nita Englund
80.5
93.1
13
Tara Geraghty-Moats
80.5
90.4
14
Gianina Ernst
80.0
90.3
15
Abby Hughes
82.0
89.4
16
Ayuka Takeda
81.5
89.3
17
Minami Watanabe
82.5
86.8
18
Coline Mattel
80.5
85.5
19
Daniela Vasilica Haralambie
78.0
85.0
20
Sofia Tikhonova
78.0
82.9
21
Atsuko Tanaka
78.5
82.5
22
Julia Kykkänen
75.0
80.5
23
Julia Clair
72.5
79.9
24
Evelyn Insam
74.5
78.4
25
Zdena Pesatova
77.0
78.1
26
Katja Pozun
75.5
77.7
27
Lea Lemare
77.0
77.1
28
Alexandra Kustova
74.5
77.0
29
Haruka Iwasa
76.5
76.6
30
Ksenia Kablukova
74.0
75.1
31
Jun Maruyama
74.0
74.4
32
Elisabeth Raudaschl
72.5
74.2
33
Nina Lussi
74.5
73.5
34
Ayumi Watase
74.0
72.5
35
Misaki Shigeno
74.0
69.4
36
Aki Matsuhashi
72.0
69.0
37
Xinyue Chang
73.0
68.2
38
Sabrina Windmueller
70.5
67.6
39
Anastasiya Gladysheva
67.0
61.9
40
Xueyao Li
68.0
59.2
41
Qi Liu
69.0
59.0
42
Shihori Oi
64.5
54.1
43
Tong Ma
58.0
40.9
44
Sara Takanashi
DNS
0.0
Daniela Iraschko-Stolz
90.5
0.0
Yuki Ito
91.0
0.0
Maja Vtic
91.0
0.0
Chiara Hoelzl
91.0
0.0
Maren Lundby
86.5
0.0
Eva Pinkelnig
80.5
0.0
Carina Vogt
77.0
0.0
Jacqueline Seifriedsberger
DNS
0.0
Juliane Seyfarth
74.5
0.0