Wysoko uplasował się Bartłomiej Kłusek, który również poleciał na odległość 126,5 m, jednak przy słabszym wietrze w plecy (0,68 m/s).
W drugiej rundzie - mimo stosunkowo słabej odległości - najwyższą notę osiągnął Thomas Hofer (131 m; wiatr 0,7 m/s). Dużo dalej lądowali kolejni zawodnicy - Tomas Vancura i Tomaz Naglic (136,5 m przy korzystnym wietrze 0,2-0,3 m/s).
W czołówce znaleźli się także Tom Hilde (135 m) i Polacy - Dawid Kubacki (135,5 m) i Bartłomiej Kłusek (132 m).
W trakcie treningu wiał dość silny wiatr, osiągający nawet 2,2 m/s. Mimo dość licznych zmian kierunku podmuchów sędziowie tylko dwa razy przesuwali belkę startową - podczas większości prób była ona ustawiona w 26. progu, jedynie w środku drugiej rundy dla szesnastu skoczkó wydłużono najazd do bramki 28.
Wyniki I treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Tom Hilde
133.5
81.9
2
David Siegel
134.5
77.9
3
Bor Pavlovcic
126.5
76.8
4
Tomas Vancura
131.0
75.1
5
Andreas Kofler
129.5
72.1
6
Adrian Sell
125.5
71.4
7
Bartłomiej Kłusek
126.5
71.3
8
Tim Fuchs
125.5
68.7
9
Tomaz Naglic
127.0
68.4
10
Jonathan Siegel
126.0
67.9
11
Mikhail Maksimochkin
128.5
67.8
12
Roman Sergeevich Trofimov
130.0
66.9
13
Danny Queck
122.5
65.6
14
Paul Winter
122.5
65.4
15
Jure Sinkovec
123.0
64.7
16
Pius Paschke
127.5
64.6
17
Andreas Alamommo
126.0
64.1
18
Clemens Aigner
128.0
63.6
19
Krzysztof Miętus
124.0
63.5
20
Martin Hamann
126.5
62.8
21
Markus Schiffner
126.5
62.3
22
Dawid Kubacki
123.0
60.6
23
Elias Tollinger
121.0
60.5
24
Andreas Schuler
114.0
60.2
25
Matjaz Pungertar
115.0
60.1
Krzysztof Biegun
113.0
60.1
Aleksandr Bazhenov
113.5
60.1
28
Marinus Kraus
116.5
59.7
29
Miran Zupancic
125.0
58.6
Aleksander Zniszczoł
120.0
58.6
31
Rok Justin
122.5
58.3
32
Cene Prevc
124.0
56.7
33
Phillip Sjoeen
118.5
56.6
34
Markus Eisenbichler
122.0
56.0
35
Felix Hoffmann
113.0
55.8
36
Pascal Kaelin
122.0
55.7
37
Seou Choi
112.0
55.2
38
Cestmir Kozisek
116.0
54.8
39
Hyun-Ki Kim
111.0
54.5
40
Przemysław Kantyka
113.0
54.2
41
Rune Velta
112.0
54.0
42
Tobias Birchler
119.0
53.4
Niko Kytoesaho
120.0
53.4
44
Vojtech Stursa
119.0
53.2
45
Eetu Nousiainen
113.0
52.0
46
Fredrik Bjerkeengen
120.5
51.7
47
Florian Altenburger
120.5
50.9
48
Paul Brasme
121.5
50.7
49
Sebastian Bradatsch
111.0
49.7
50
Samet Karta
108.5
49.5
51
Roberto Dellasega
116.0
47.7
52
Andrea Morassi
106.5
46.8
53
Faith Arda Ipcioglu
101.5
46.0
54
Eduard Torok
117.5
44.5
55
William Rhoads
106.0
43.6
56
Thomas Roch Dupland
111.5
43.0
57
Marius Lindvik
115.5
41.6
58
Daniele Varesco
106.5
40.8
59
Heung-Chul Choi
102.0
38.7
60
Dusty Korek
103.0
37.2
61
Vitaliy Kalinichenko
108.5
37.1
62
Johannes Schubert
110.0
35.5
63
Sabirzhan Muminov
101.5
35.3
Muhammet Irfan Cintimar
103.0
35.3
65
Joshua Maurer
104.5
31.3
66
Jonathan Learoyd
100.0
26.2
67
Andrii Klymchuk
98.5
22.0
68
Matthew Soukop
91.0
10.7
69
Christian Friberg
87.5
0.0
70
Espen Roee
DNS
DNS
71
Nicholas Alexander
DNS
DNS
72
Sorin Iulian Pitea
DNS
DNS
73
Thomas Hofer
DNS
DNS
Wyniki II treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Thomas Hofer
131.0
79.6
2
Tomas Vancura
136.5
78.7
3
Tomaz Naglic
136.5
77.8
4
Tom Hilde
135.0
77.1
5
Dawid Kubacki
135.5
74.6
6
Markus Schiffner
135.0
73.9
7
Rok Justin
133.5
72.3
8
Bartłomiej Kłusek
132.0
71.8
9
Tim Fuchs
137.5
71.4
Eetu Nousiainen
126.0
71.4
11
Martin Hamann
130.5
69.4
12
Elias Tollinger
130.5
67.4
13
Jure Sinkovec
135.0
66.1
Rune Velta
128.5
66.1
15
Aleksandr Bazhenov
125.0
64.3
16
Danny Queck
125.0
63.0
17
Miran Zupancic
127.5
62.6
18
Espen Roee
128.5
62.0
19
Cene Prevc
128.0
61.7
Matjaz Pungertar
127.5
61.7
21
Clemens Aigner
127.5
61.4
22
Bor Pavlovcic
126.0
61.3
23
Marinus Kraus
121.0
61.0
24
Felix Hoffmann
120.5
60.7
25
Florian Altenburger
126.5
60.6
26
Markus Eisenbichler
126.5
60.1
27
Sabirzhan Muminov
119.5
59.3
28
Andreas Kofler
125.5
59.2
29
Phillip Sjoeen
129.5
59.1
30
Vojtech Stursa
125.0
58.4
31
Sorin Iulian Pitea
124.0
57.8
32
Nicholas Alexander
115.5
56.7
33
Krzysztof Miętus
125.0
56.3
34
Krzysztof Biegun
123.0
56.0
35
Hyun-Ki Kim
118.0
55.7
36
Paul Winter
129.0
55.4
37
Andreas Schuler
117.5
55.3
38
Marius Lindvik
124.0
55.0
39
Fredrik Bjerkeengen
124.0
54.8
40
Sebastian Bradatsch
116.5
54.6
41
Aleksander Zniszczoł
119.5
53.6
42
Przemysław Kantyka
118.5
52.2
43
Mikhail Maksimochkin
110.0
52.1
44
Niko Kytoesaho
118.5
49.4
Eduard Torok
118.5
49.4
46
Andrea Morassi
118.0
49.3
47
Seou Choi
119.0
49.2
48
Cestmir Kozisek
119.5
47.7
49
William Rhoads
117.0
47.5
50
Adrian Sell
120.0
47.4
51
Pascal Kaelin
118.5
45.9
52
Paul Brasme
110.5
45.6
53
Samet Karta
116.0
44.8
54
Tobias Birchler
114.5
43.6
55
Andreas Alamommo
115.0
43.5
56
Muhammet Irfan Cintimar
112.0
43.2
57
Daniele Varesco
113.0
42.7
58
Thomas Roch Dupland
107.5
42.3
59
Heung-Chul Choi
113.5
40.8
60
Vitaliy Kalinichenko
103.5
37.2
61
Joshua Maurer
104.0
35.7
62
Roberto Dellasega
103.5
34.9
63
Faith Arda Ipcioglu
108.0
33.7
64
Johannes Schubert
108.0
33.5
65
Andrii Klymchuk
105.5
32.6
66
Christian Friberg
97.5
29.6
67
Jonathan Learoyd
101.0
20.8
68
David Siegel
DNS
DNS
69
Pius Paschke
DNS
DNS
70
Jonathan Siegel
DNS
DNS
71
Roman Sergeevich Trofimov
DNS
DNS
72
Matthew Soukop
DNS
DNS
73
Dusty Korek
DNS
DNS