Na starcie w Oberstdorfie zobaczymy Kamila Stocha, Stefana Hulę, Macieja Kota, Piotra Żyłę i Klemensa Murańkę; nie można jednak wykluczyć zmian w składzie przed kolejnymi konkursami - być może niektórych zawodników zastąpią Dawid Kubacki i Andrzej Stękała, którzy bardzo dobrze spisywali się podczas dzisiejszych zmagań w Pucharze Kontynentalnym w Engelbergu?
Program 64. TCS nie różni się zasadniczo od tego, do czego przyzwyczailiśmy się w poprzednich latach - rywalizacja rozpocznie się poniedziałkowymi treningami i kwalifikacjami; dzień później odbędzie się pierwszy konkurs w systemie KO. Później skoczkowie przeniosą się do Garmisch-Partenkirchen (tam czeka ich tradycyjny konkurs noworoczny), a następnie do Innsbrucka i Bischofshofen.
Puchar Świata Oberstdorf
27 grudnia 2015 (niedziela)
18:00
odprawa techniczna
28 grudnia 2015 (poniedziałek)
15:15
oficjalny trening (dwie serie)
17:15
kwalifikacje
29 grudnia 2015 (wtorek)
15:45
seria próbna
17:15
konkurs indywidualny
Puchar Świata Garmisch-Partenkirchen
30 grudnia 2015 (środa)
17:00
odprawa techniczna
31 grudnia 2015 (czwartek)
11:45
oficjalny trening (dwie serie)
14:00
kwalifikacje
1 stycznia 2016 (piątek)
12:30
seria próbna
14:00
konkurs indywidualny
Puchar Świata Innsbruck
30 grudnia 2015 (środa)
17:30
odprawa techniczna (w Ga-Pa)
2 stycznia 2016 (sobota)
11:45
oficjalny trening (dwie serie)
14:00
kwalifikacje
3 stycznia 2016 (niedziela)
12:30
seria próbna
14:00
konkurs indywidualny
Puchar Świata Bischofshofen
5 stycznia 2016 (wtorek)
13:00
odprawa techniczna
15:00
oficjalny trening (dwie serie)
17:00
kwalifikacje
6 stycznia 2016 (środa)
15:30
seria próbna
17:00
konkurs indywidualny
Wszystkie konkursy 64. Turnieju Czterech Skoczni pokażą na żywo TVP1 i Eurosport 1; na antenie tej drugiej stacji będzie można obejrzeć również kwalifikacje - w przypadku tej imprezy szczególnie istotne, bo decydują o parach systemu KO w pierwszej serii każdego konkursu. Kibice, którzy nie będą mogli oglądać zawodów w TV, z pewnością chętnie skorzystają z internetowej usługi Eurosport Player oraz z licznych powtórek, które pokazywać Eurosport.
Przy okazji wszystkim zainteresowanym przypominamy, że udostępniliśmy specjalny kod promocyjny, umożliwiający zakup abonamentu Eurosport Playera na cały sezon z 25% zniżką!
Jak zawsze do dyspozycji użytkowników naszego portalu pozostaje relacja LIVE, dzięki której będzie można śledzić wyniki serii treningowych, próbnych, kwalifikacji i konkursów.
Rywalizacja toczy się nie tylko na skoczni. Nie słabnie popularność Typera - naszego konkursu dla kibiców skoków narciarskich! Wszystkich, którzy jeszcze nie wytypowali wyników zawodów w Typerze, zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie! Na zgłoszenie swoich typów macie jeszcze trochę czasu - przyjmowanie ich zamykamy na dziesięć minut przed rozpoczęciem zawodów.
Lista startowa
zawodnik
kraj
1
Paul Winter
2
Tim Fuchs
3
Markus Eisenbichler
4
Michael Neumayer
5
Pius Paschke
6
David Siegel
7
Michael Glasder
8
Denis Kornilov
9
Karl Geiger
10
Halvor Egner Granerud
11
Junshiro Kobayashi
12
Heung-Chul Choi
13
Ville Larinto
14
Marat Zhaparov
15
Tilen Bartol
16
Seou Choi
17
Martti Nomme
18
Radik Zhaparov
19
Harri Olli
20
Vladislav Boyarintsev
21
Nicholas Alexander
22
Shohei Tochimoto
23
Killian Peier
24
Anze Semenic
25
Mackenzie Boyd-Clowes
26
Jan Matura
27
Vladimir Zografski
28
Sebastian Colloredo
29
Ilmir Hazetdinov
30
Evgeniy Klimov
31
Vincent Descombes Sevoie
32
Ronan Lamy Chappuis
33
Kento Sakuyama
34
Klemens Murańka
35
Piotr Żyła
36
Robert Kranjec
37
Jurij Tepes
38
Taku Takeuchi
39
Lauri Asikainen
40
Maciej Kot
41
Gregor Schlierenzauer
42
Lukas Hlava
43
Daiki Ito
44
Stefan Hula
45
Gregor Deschwanden
46
Marinus Kraus
47
Stephan Leyhe
48
Andreas Wank
49
Manuel Poppinger
50
Jakub Janda
51
Kamil Stoch
52
Anders Fannemel
53
Anze Lanisek
54
Manuel Fettner
55
Joachim Hauer
56
Simon Ammann
57
Noriaki Kasai
58
Roman Koudelka
59
Andreas Wellinger
60
Andreas Stjernen
61
Stefan Kraft
62
Domen Prevc
63
Richard Freitag
64
Michael Hayboeck
65
Daniel-Andre Tande
66
Johann Andre Forfang
67
Kenneth Gangnes
68
Severin Freund
69
Peter Prevc