Anze Semenic wygrał pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Niżnym Tagile. Bardzo dobrze spisali się Polacy na czele z Andrzejem Stękałą, który zajął wysokie drugie miejsce.
Semenic prowadził już po pierwszej serii - Słoweniec pozostawiał za plecami Andrzeja Stękałę i Daniela Andre Tande. Po drugiej rundzie ta kolejność nie zmieniła się - ostatecznie Słoweniec uzyskał 127,5 i 131 metrów, a to dało mu 4,4 punktu przewagi nad Polakiem (129 i 129,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Tande (121,5 i 133 m).

Stękała, który niedawno wygrał klasyfikację generalną cyklu FIS Cup, uzyskał tym samym swój najlepszy wynik w Pucharze Kontynentalnym - dotychczas najwyżej uplasował się miesiąc temu w Lahti, kiedy zajął siódme miejsce.

Tuż poza "pudłem" znalazł się Jewgienij Klimow - skoki na odległość 116 i 128,5 metra dały mu czwartą lokatę, co dla młodego Rosjanina jest największym sukcesem w zawodach bez biegu (dotychczas był znany przede wszystkim jako specjalista od kombinacji norweskiej).

Poza Stękałą bardzo dobrze spisali się także inni nasi reprezentanci - piąte miejsce zajął Dawid Kubacki (ósmy po I serii), siódme - Aleksander Zniszczoł (awans z szesnastej lokaty na półmetku), a w drugiej dziesiątce zameldowali się pozostali trzej Polacy - Krzysztof Biegun, Stefan Hula i Bartłomiej Kłusek.

W pierwszej serii wszyscy startowali z dziesiątej belki, w finale rozbieg wydłużono do bramki dwunastej. Wiatr miał pewien wpływ na wyniki - wiał głównie pod narty, ale ze zmienną prędkością.