Stękała, który niedawno wygrał klasyfikację generalną cyklu FIS Cup, uzyskał tym samym swój najlepszy wynik w Pucharze Kontynentalnym - dotychczas najwyżej uplasował się miesiąc temu w Lahti, kiedy zajął siódme miejsce.
Tuż poza "pudłem" znalazł się Jewgienij Klimow - skoki na odległość 116 i 128,5 metra dały mu czwartą lokatę, co dla młodego Rosjanina jest największym sukcesem w zawodach bez biegu (dotychczas był znany przede wszystkim jako specjalista od kombinacji norweskiej).
Poza Stękałą bardzo dobrze spisali się także inni nasi reprezentanci - piąte miejsce zajął Dawid Kubacki (ósmy po I serii), siódme - Aleksander Zniszczoł (awans z szesnastej lokaty na półmetku), a w drugiej dziesiątce zameldowali się pozostali trzej Polacy - Krzysztof Biegun, Stefan Hula i Bartłomiej Kłusek.
W pierwszej serii wszyscy startowali z dziesiątej belki, w finale rozbieg wydłużono do bramki dwunastej. Wiatr miał pewien wpływ na wyniki - wiał głównie pod narty, ale ze zmienną prędkością.
Wyniki końcowe
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Anze Semenic
127.5
131.0
247.4
2
Andrzej Stękała
129.0
129.5
243.0
3
Daniel-Andre Tande
121.5
133.0
235.3
4
Evgeniy Klimov
116.0
128.5
226.9
5
Dawid Kubacki
114.0
128.5
225.3
6
Stephan Leyhe
121.0
125.0
222.9
7
Aleksander Zniszczoł
113.0
123.5
210.2
8
Tom Hilde
115.5
122.5
209.9
9
Karl Geiger
116.0
123.0
208.6
10
Simon Greiderer
114.5
122.5
207.8
11
Elias Tollinger
110.5
124.0
206.6
12
Krzysztof Biegun
115.0
118.0
202.6
13
Rok Justin
114.0
118.5
201.1
14
Andraz Pograjc
117.5
117.5
200.5
15
Stefan Hula
113.0
115.5
197.2
16
Viktor Polasek
117.0
114.5
196.9
17
Bartłomiej Kłusek
114.0
117.5
193.7
18
Pius Paschke
113.5
114.0
193.6
19
Gabriel Karlen
119.5
110.5
192.3
20
Philipp Aschenwald
110.5
123.0
190.4
21
Aleksandr Bazhenov
106.0
121.0
189.0
22
Alexey Romashov
115.0
110.0
188.9
23
Stefan Huber
110.5
112.0
178.5
24
Pascal Kaelin
108.5
114.5
177.8
25
Sabirzhan Muminov
113.0
114.0
177.3
26
Clemens Aigner
111.0
112.0
177.2
27
Miran Zupancic
113.5
111.0
175.2
28
Mitja Meznar
100.5
112.0
175.1
29
Robert Johansson
106.5
112.5
171.5
30
Vadim Shishkin
113.5
109.5
166.8
31
Danny Queck
105.5
78.6
32
Alexander Sardyko
102.0
76.6
33
Frantisek Holik
104.5
76.4
34
Markus Schiffner
105.0
76.0
35
Lukas Hlava
103.5
74.9
36
Marat Zhaparov
102.5
74.6
37
Tilen Bartol
101.5
71.3
38
Denis Veselov
99.0
70.1
39
Vladislav Boyarintsev
99.5
66.5
Sergey Shulaev
100.5
66.5
41
Artur Sultangulov
96.0
59.4
42
Radik Zhaparov
94.0
54.2
43
Luca Egloff
88.5
45.4
klasyfikacja Pucharu Kontynentalnego »
wirtualna klasyfikacja Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL) »