Na kolejnych miejscach uplasowali się Daiki Ito (123,5 m), Jarkko Määttä (126 m), Manuel Poppinger (126 m) i Richard Freitag (123,5 m).
Nieźle spisali się również pozostali nasi reprezentanci, którzy bez problemu wywalczyli awans do konkursu - Jan Ziobro był ósmy (126,5 m), a Klemens Murańka - 23. (125 m).
W grupie zawodników z gwarantowaną kwalifikacją najlepiej spisał się Anders Fannemel (125 m), dobre rezultaty uzyskali również Severin Freund (123,5 m) i Noriaki Kasai (123 m). Z treningowego skoku zrezygnowali Kamil Stoch, Gregor Schlierenzauer, Michael Hayboeck i Stefan Kraft.
Wyniki kwalifikacji
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Anders Jacobsen
130.0
142.4
2
Piotr Żyła
129.0
141.8
3
Daiki Ito
123.5
140.2
4
Jarkko Määttä
126.0
139.5
5
Manuel Poppinger
126.0
139.4
6
Richard Freitag
123.5
139.1
7
Michael Neumayer
122.5
137.3
8
Jan Ziobro
126.5
135.7
9
Markus Eisenbichler
121.0
135.4
10
Jernej Damjan
120.5
135.3
11
Anders Bardal
123.0
134.4
12
Marinus Kraus
123.5
133.8
13
Johann Andre Forfang
122.5
132.3
14
Taku Takeuchi
121.5
131.2
15
Thomas Diethart
121.5
131.1
16
Nejc Dezman
122.5
130.9
17
Jurij Tepes
120.0
130.2
18
Cene Prevc
125.0
129.3
19
Shohei Tochimoto
122.0
128.4
20
Andreas Wank
123.5
128.3
21
Ulrich Wohlgenannt
123.0
127.4
22
Phillip Sjoeen
119.5
126.2
23
Klemens Murańka
125.0
125.7
24
Manuel Fettner
120.0
125.6
25
Jakub Janda
124.5
125.5
26
Junshiro Kobayashi
119.0
125.2
27
Matjaz Pungertar
119.0
125.1
Lauri Asikainen
120.0
125.1
Andreas Wellinger
120.0
125.1
30
Vincent Descombes Sevoie
118.5
125.0
31
Simon Ammann
118.5
124.5
Gregor Deschwanden
119.0
124.5
33
Jan Matura
118.5
123.3
Janne Ahonen
121.0
123.3
35
Mikhail Maksimochkin
122.5
123.1
36
Vladimir Zografski
119.5
120.4
37
Seou Choi
119.0
117.9
38
Jaka Hvala
119.0
117.6
39
Antonin Hajek
121.0
117.2
40
Denis Kornilov
119.5
116.9
41
Kento Sakuyama
116.5
116.6
42
Ville Larinto
117.0
116.5
43
Ronan Lamy Chappuis
116.5
112.8
44
Dimitry Vassiliev
112.0
112.0
45
Nicolas Mayer
115.0
109.0
46
William Rhoads
115.0
106.9
47
Ilmir Hazetdinov
112.5
103.7
48
Michael Glasder
111.5
103.6
49
Martti Nomme
112.5
102.3
50
Heung-Chul Choi
111.5
101.9
51
Anders Johnson
109.5
99.5
52
Killian Peier
110.0
97.8
53
Sabirzhan Muminov
107.0
92.2
54
Hyun-Ki Kim
103.0
86.7
55
Chil-Ku Kang
104.0
85.3
56
Matthew Rowley
101.0
80.7
57
Kevin Bickner
101.0
79.9
58
Siim-Tanel Sammelselg
98.5
72.4
59
Marat Zhaparov
96.0
71.5
60
Peter Prevc
121.5
0.0
Stefan Kraft
DNS
0.0
Severin Freund
123.5
0.0
Anders Fannemel
125.0
0.0
Roman Koudelka
121.5
0.0
Michael Hayboeck
DNS
0.0
Noriaki Kasai
123.0
0.0
Kamil Stoch
DNS
0.0
Gregor Schlierenzauer
DNS
0.0
Rune Velta
118.5
0.0