Druga runda to skoki z 26, 25 i ponownie z 26 belki. Pod koniec stawki zaczęło mocno wiać i Polacy skakali słabo w tych warunkach. Najdalszy skok oddał Tim Heinrich - aż 106 metrów, wyprzedzając Alexa Insama (99 m) i Michaela Herrmanna (98,5 m). Najlepsi z Polaków: Stękała i Kantyka zajęli dopiero 33. miejsce (po 89,5 metra).
Wyniki 1 treningu
zawodnik
kraj
odl.
1
Daniel Huber
103.5
2
Krzysztof Leja
102.5
3
Andrzej Stękała
98.5
4
Pascal Egloff
97.5
Lars Antonissen
97.5
6
Thomas Lackner
96.0
Matic Kramarsic
96.0
Tomas Vancura
96.0
9
Jan Maylaender
95.5
Lukas Mueller
95.5
Bjoern Koch
95.5
Pascal Bodmer
95.5
13
Łukasz Podżorski
95.0
Kristian Stensgard
95.0
Moritz Baer
95.0
16
Michael Dreher
94.5
Eduard Torok
94.5
Thomas Ortner
94.5
Daniel Althaus
94.5
Mats Bjerke Myhren
94.5
Dominik Maylaender
94.5
22
Przemysław Kantyka
94.0
Florian Gugg
94.0
Tim Heinrich
94.0
25
Paul Brasme
93.5
Alex Insam
93.5
27
Adam Ruda
93.0
Mitja Meznar
93.0
29
Ziga Mandl
92.5
30
Sorin Iulian Pitea
92.0
Justin Nietzel
92.0
Oscal Alexander Hafslund
92.0
Jakub Tjaeland Randen
92.0
Sebastian Rombach
92.0
35
Tobias Birchler
91.0
Thomas Hofer
91.0
Marc Ganserer
91.0
38
Dawid Jarząbek
90.5
Nejc Seretinek
90.5
40
Milos Kadlec
90.0
41
Roberto Dellasega
89.0
42
Michael Herrmann
88.0
Johannes Schubert
88.0
44
Markus Eggenhofer
87.0
45
Anze Lavtizar
86.5
46
Niclas Wangler
86.0
47
Petrick Hammann
85.5
Joy Senoner
85.5
Fabian Seidl
85.5
50
Thomas Roch Dupland
85.0
51
Constantin R. Buzescu Purice
84.5
52
Robert Valentin Tatu
84.0
Arthur Royer
84.0
Noelic Revilliod Blanchard
84.0
Felix Hoffmann
84.0
Benedikt Menz
84.0
57
Peder Skjaeret Stroemhaug
82.5
58
Urban Susnik
82.0
59
Paweł Gut
81.0
60
Nicolae Sorin Mitrofan
80.5
61
Bor Pavlovcic
79.5
Jan Neuhold
79.5
63
Filip Sakala
78.5
64
Stefan Valentin Blega
78.0
Erik Frischmann
78.0
66
Ernest Prislic
76.5
Ilya Kratov
76.5
68
Akram Adilov
74.0
69
Felix Althaus
73.0
70
Roman Nogin
68.0
71
Erlend Flotten
67.0
72
Felix Greber
63.0
73
Sergey Zyryanov
60.5
74
Stanislav Anchugin
55.0
75
Kanat Khamitov
54.5
76
Evgeniy Klimov
DNS
Wyniki 2 treningu
zawodnik
kraj
odl.
1
Tim Heinrich
106.0
2
Alex Insam
99.0
3
Michael Herrmann
98.5
4
Paul Brasme
98.0
5
Eduard Torok
97.0
6
Pascal Egloff
96.0
Daniel Huber
96.0
8
Pascal Bodmer
95.5
Daniel Althaus
95.5
Tomas Vancura
95.5
Bor Pavlovcic
95.5
Sebastian Rombach
95.5
13
Lukas Mueller
95.0
Marc Ganserer
95.0
15
Nejc Seretinek
94.5
Kristian Stensgard
94.5
Dominik Maylaender
94.5
18
Thomas Hofer
94.0
Oscal Alexander Hafslund
94.0
Mats Bjerke Myhren
94.0
21
Lars Antonissen
93.5
Felix Hoffmann
93.5
23
Matic Kramarsic
93.0
Roberto Dellasega
93.0
25
Anze Lavtizar
92.0
Moritz Baer
92.0
27
Jan Maylaender
91.5
Tobias Birchler
91.5
Thomas Ortner
91.5
30
Jakub Tjaeland Randen
91.0
31
Mitja Meznar
90.5
Johannes Schubert
90.5
33
Andrzej Stękała
89.5
Przemysław Kantyka
89.5
35
Justin Nietzel
89.0
Peder Skjaeret Stroemhaug
89.0
37
Felix Greber
88.5
Fabian Seidl
88.5
39
Thomas Lackner
88.0
Milos Kadlec
88.0
41
Noelic Revilliod Blanchard
87.5
42
Bjoern Koch
87.0
Petrick Hammann
87.0
Nicolae Sorin Mitrofan
87.0
45
Niclas Wangler
86.0
Sorin Iulian Pitea
86.0
47
Arthur Royer
85.5
48
Ziga Mandl
84.5
Łukasz Podżorski
84.5
Jan Neuhold
84.5
Erik Frischmann
84.5
52
Michael Dreher
84.0
53
Krzysztof Leja
83.5
Robert Valentin Tatu
83.5
55
Constantin R. Buzescu Purice
83.0
Joy Senoner
83.0
Benedikt Menz
83.0
58
Dawid Jarząbek
82.5
Stefan Valentin Blega
82.5
60
Felix Althaus
80.5
61
Ilya Kratov
80.0
62
Adam Ruda
79.5
Filip Sakala
79.5
64
Markus Eggenhofer
76.5
Thomas Roch Dupland
76.5
66
Akram Adilov
74.0
67
Roman Nogin
72.5
68
Paweł Gut
71.5
Urban Susnik
71.5
70
Ernest Prislic
71.0
71
Erlend Flotten
68.5
72
Sergey Zyryanov
62.5
73
Stanislav Anchugin
57.0
74
Kanat Khamitov
54.0
75
Florian Gugg
DNS
76
Evgeniy Klimov
DNS
Wśród pań na treningach najlepiej spisały się Svenja Wuerth (89 metrów) i Pauline Hessler (91 metrów).
Wyniki 1 treningu
zawodnik
kraj
odl.
1
Svenja Wuerth
89.0
2
Daniela Vasilica Haralambie
84.0
3
Sabrina Windmueller
77.0
Pauline Hessler
77.0
5
Veronika Zobel
76.0
6
Gianina Ernst
74.0
7
Oceane Avocat Gros
72.0
8
Veronica Gianmoena
67.5
9
Valentina Sderzhikova
67.0
10
Nicole Hauer
64.0
Wyniki 2 treningu
zawodnik
kraj
odl.
1
Pauline Hessler
91.0
2
Daniela Vasilica Haralambie
88.0
Svenja Wuerth
88.0
4
Sabrina Windmueller
84.5
5
Gianina Ernst
77.0
6
Veronica Gianmoena
76.0
7
Veronika Zobel
75.0
8
Oceane Avocat Gros
74.0
9
Nicole Hauer
71.0
10
Valentina Sderzhikova
65.5