Wśród Polaków najlepiej spisał się Kamil Stoch - 127 metrów dało mu dziewiąte miejsce. W trzeciej dziesiątce uplasowali się Piotr Żyła (122 m) i Aleksander Zniszczoł (121 m), natomiast w czwartej - Dawid Kubacki (120,5 m) i Bartłomiej Kłusek (115 m).
Stoch i Żyła byli w serii próbnej lepsi od swoich przeciwników w pojedynkach systemu KO (tj. od Marinusa Krausa i Ilmira Hazetdinowa), czego nie można powiedzieć o Dawidzie Kubackim (powalczy z Dimitrijem Wasiliewem), Bartłomieju Kłusku (Anders Jacobsen) i Aleksandrze Zniszczole (Stefan Kraft).
Podczas serii próbnej wiatr stale wiał w plecy - początkowo nieznacznie, później nierzadko przekraczał pół metra na sekundę. Wszyscy zawodnicy startowali z szesnastej belki.
Wyniki serii próbnej
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Michael Hayboeck
142.5
97.7
2
Stefan Kraft
137.5
87.7
3
Simon Ammann
135.5
84.6
4
Michael Neumayer
134.5
80.4
5
Anders Bardal
131.0
75.9
6
Severin Freund
130.0
74.7
7
Anders Jacobsen
129.5
73.4
8
Richard Freitag
128.5
72.6
9
Kamil Stoch
127.0
70.2
10
Roman Koudelka
127.5
69.4
11
Rune Velta
127.5
67.0
12
Markus Eisenbichler
125.5
66.7
13
Marinus Kraus
125.0
66.6
14
Dimitry Vassiliev
126.0
66.4
15
Nejc Dezman
125.5
64.7
16
Matjaz Pungertar
124.5
64.6
17
Peter Prevc
125.0
64.1
18
Daniel-Andre Tande
125.0
63.8
19
Gregor Schlierenzauer
123.0
62.3
20
Phillip Sjoeen
124.5
62.0
21
Piotr Żyła
122.0
61.4
22
Stephan Leyhe
123.5
59.6
23
Junshiro Kobayashi
121.0
59.5
24
Anders Fannemel
122.0
59.1
25
Kento Sakuyama
122.0
58.6
26
Taku Takeuchi
120.5
58.2
27
Aleksander Zniszczoł
121.0
58.0
28
Robert Kranjec
121.5
57.9
29
Andreas Kofler
122.5
57.8
30
Ilmir Hazetdinov
120.0
57.3
31
Thomas Diethart
121.0
56.5
32
Dawid Kubacki
120.5
55.6
33
Anssi Koivuranta
120.0
55.5
34
Manuel Fettner
120.0
54.6
35
Jan Matura
120.0
54.3
36
Gregor Deschwanden
118.5
52.4
37
Johann Andre Forfang
116.5
51.0
38
Vladislav Boyarintsev
117.0
48.9
39
Manuel Poppinger
115.5
48.1
40
Bartłomiej Kłusek
115.0
47.4
41
Clemens Aigner
114.5
46.5
42
Daniel Wenig
114.5
44.6
43
Jarkko Määttä
114.0
44.5
44
Reruhi Shimizu
113.0
43.0
45
Jernej Damjan
113.5
42.7
46
Elias Tollinger
112.5
42.5
47
Rok Justin
113.0
42.0
48
Jakub Janda
110.5
39.3
49
Noriaki Kasai
DNS
DNS
50
Lauri Asikainen
DNS
DNS