Stefan Kraft zwyciężył w pierwszym konkursie 63. Turnieju Czterech Skoczni. Czyżby kolejny Austriak rozpoczął swój marsz po triumf w całym cyklu?
Od 2009 roku podopieczni wcześniej Alexandra Pointnera, a od obecnego sezonu Heinza Kuttina, dominują w niemiecko-austriackim turnieju. W Oberstdorfie najlepszy okazał się Stefan Kraft. Dla 21-latka było to pierwsze zwycięstwo w karierze.

- Nie mogę w to uwierzyć! Cały konkurs to spełnienie marzeń. Na takie dni się czeka - przyznał po zakończeniu zawodów.

Do tej pory najlepszym z Austriaków był Michael Hayboeck, który w Oberstdorfie zajął drugie miejsce. Dla mieszkańca Linzu była to najwyższa lokata w Pucharze Świata. Do tej pory czterokrotnie stanął na najniższym stopniu podium.

- Konkurs był jak horror. Jestem bardzo zadowolony z drugiego miejsca. Koszulka lidera Pucharu Świata to najlepsze, co mogło mi się przytrafić - zaznaczył „Michi”.