W drugie rundzie sytuacja się zmieniła. Na najniższy stopień podium z szóstego miejsca awansował Jan Ziobro (121,5 i 120,5 m), natomiast Żyła ponownie uzyskał 128 metrów - to wystarczyło, aby zwyciężyć nad Meznarem (123,5 m) z ponad piętnastopunktową przewagą.
Znakomicie spisali się również inni reprezentanci naszego kraju - tuż za podium uplasowali się Jakub Wolny (127 i 125,5 m), Krzysztof Biegun (128 i 119,5 m) oraz Dawid Kubacki (123 i 121,5 m), a w czołowej dziesiątce zameldował się jeszcze Krzysztof Leja (ósmy - 122,5 i 125,5 m).
Ponadto punkty do klasyfikacji generalnej letniego CoC wywalczyli jeszcze Bartłomiej Kłusek, Przemysław Kantyka i Stefan Hula. Ta sztuka nie powiodła się Aleksandrowi Zniszczołowi, Dawidowi Jarząbkowi i Krzysztofowi Miętusowi.
Lider klasyfikacji generalnej CoC, Cene Prevc, zakończył zawody na dwunastym miejscu - po pierwszej rundzie był dopiero 25., jednak w finale uzyskał najlepszą odległość serii (129 m), dzięki czemu znacznie przesunął się w tabeli wyników.
Wyniki końcowe
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Piotr Żyła
128.0
128.0
249.5
2
Mitja Meznar
121.5
123.5
234.1
3
Jan Ziobro
121.5
120.5
233.2
4
Jakub Wolny
127.0
125.5
232.9
5
Krzysztof Biegun
128.0
119.5
231.8
6
Dawid Kubacki
123.0
121.5
228.1
7
Daniel Wenig
124.0
126.0
227.5
8
Krzysztof Leja
122.5
125.5
226.4
9
Kenshiro Ito
121.0
119.0
226.0
10
Clemens Aigner
120.0
123.5
225.9
11
Junshiro Kobayashi
118.5
111.5
223.6
12
Cene Prevc
116.0
129.0
222.5
13
Bartłomiej Kłusek
121.0
120.0
220.0
14
Miran Zupancic
118.0
119.5
217.7
15
Daniel Huber
120.5
118.5
214.2
16
Dominik Maylaender
118.0
120.0
214.1
17
Sebastian Bradatsch
122.0
115.5
213.9
18
Davide Bresadola
121.5
115.5
211.6
19
Jaka Hvala
118.5
116.0
211.4
20
Patrick Streitler
123.5
112.5
209.9
21
Danny Queck
121.0
117.5
208.9
22
Daniel-Andre Tande
115.5
124.5
208.4
23
Andraz Pograjc
121.5
116.0
205.2
24
Stephan Leyhe
117.0
118.0
205.1
25
Przemysław Kantyka
111.5
118.0
204.1
26
Wolfgang Loitzl
119.5
109.0
202.7
27
Stefan Hula
116.5
114.5
199.2
28
Anze Semenic
123.5
115.5
198.8
29
Vojtech Stursa
118.5
115.5
196.8
30
Federico Cecon
112.5
116.5
190.4
31
Martin Cikl
111.5
113.5
188.6
32
Marat Zhaparov
121.5
94.5
162.4
33
Killian Peier
112.5
88.9
34
Aleksander Zniszczoł
112.5
86.1
35
Pius Paschke
108.0
84.7
36
Alexander Sardyko
106.5
83.9
37
Roberto Dellasega
111.0
83.7
38
Shusaku Hosoyama
111.0
82.1
39
Andrii Klymchuk
105.5
78.0
40
Florian Altenburger
107.5
77.8
41
Tobias Birchler
104.5
77.3
42
Roman Sergeevich Trofimov
106.0
75.0
43
Anton Kalinitschenko
102.5
74.2
44
Dawid Jarząbek
103.5
73.4
45
Krzysztof Miętus
93.5
66.0
46
Filip Sakala
99.0
64.8
47
Oldrik van der Aalst
93.5
58.3
48
Konstantin Sokolenko
97.5
56.0
49
Vitaliy Kalinichenko
88.5
52.2
50
Stepan Pasichnyk
92.5
49.1
51
Shyngys Kalykov
82.5
48.9
52
Markus Schiffner
119.0
DSQ
53
Luca Egloff
110.5
DSQ
klasyfikacja letniego Pucharu Kontynentalnego »
wirtualna klasyfikacja Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL) »