Najlepiej z Polaków spisał się Jakub Wolny - 96 metrów dało mu 22. lokatę. Tuż za nim znalazł się Przemysław Kantyka (94,5 m). Pozostali nasi zawodnicy znaleźli się w ogromnej grupie skoczków z zerową notą.
W drugiej serii w czołowej dziesiątce mieliśmy aż siedmiu Słoweńców - w tym pięciu na czołowych lokatach. Najlepszy wynik uzyskał Tomaz Naglic (134 m), który wyprzedził Andraza Pograjca (129,5 m), Roberta Hrgotę (125,5 m), Matjaza Pungertara (126,5 m) i Anze Laniska (132,5 m).
Stosunkowo nieźle spisał się Aleksander Zniszczoł, który po lądowaniu na 116 metrze zajął piętnaste miejsce. W trzeciej dziesiątce znaleźli się Klemens Murańka (98,5 m),Stefan Hula (97 m) i Krzysztof Miętus (97,5 m). Jakub Wolny, Przemysław Kantyka i Krzysztof Biegun zakończyli trening z notą 0 punktów.
W trakcie treningów wiał silny wiatr pod narty, dochodzący do niemal 4 m/s - stąd dosyć specyficzne wyniki.
Wyniki I treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Anze Semenic
133.0
66.4
2
Tomaz Naglic
118.5
50.6
3
Anze Lanisek
123.5
50.2
4
Manuel Fettner
109.0
35.0
5
Daniel Wenig
112.5
33.9
6
Nejc Dezman
115.5
30.6
7
Lauri Asikainen
105.5
23.2
8
Rok Justin
111.0
22.1
9
Pius Paschke
98.0
19.8
10
Felix Schoft
103.0
16.1
11
Daniel Huber
103.5
11.8
12
Maximilian Mechler
102.5
11.7
13
Daniele Varesco
98.0
10.3
14
Markus Schiffner
98.0
9.9
15
Andreas Schuler
100.5
8.8
16
Markus Eisenbichler
98.5
8.4
17
Stefan Hayboeck
96.0
6.8
18
Florian Altenburger
95.0
6.6
19
Tobias Lugert
100.5
3.2
20
Matjaz Pungertar
95.5
2.4
Michael Glasder
95.0
2.4
22
Jakub Wolny
96.0
1.9
23
Przemysław Kantyka
94.5
1.0
24
Pascal Egloff
89.0
0.5
25
Robert Hrgota
94.5
0.0
Karl Geiger
94.0
0.0
Andraz Pograjc
77.0
0.0
Stefan Hula
79.5
0.0
Christoph Stauder
73.0
0.0
Aleksander Zniszczoł
85.0
0.0
Clemens Aigner
93.5
0.0
Pascal Kaelin
82.5
0.0
Marco Grigoli
84.5
0.0
Krzysztof Miętus
76.5
0.0
Chris Lamb
85.0
0.0
William Rhoads
83.0
0.0
Kevin Bickner
92.0
0.0
Oldrik van der Aalst
71.0
0.0
Klemens Murańka
76.0
0.0
Zeno di Lenardo
85.0
0.0
Martti Nomme
97.0
0.0
Krzysztof Biegun
82.0
0.0
Ossi-Pekka Valta
89.0
0.0
Federico Cecon
77.0
0.0
Lasse Moilanen
72.0
0.0
Lars Antonissen
65.0
0.0
Jere Kykkänen
79.5
0.0
Ruben de Wit
68.0
0.0
Diego Dellasega
76.5
0.0
Christian Friberg
74.0
0.0
Nicholas Mattoon
76.0
0.0
Alexander Haupt
72.0
0.0
Brian Wallace
82.0
0.0
AJ Brown
77.0
0.0
55
Manuel Poppinger
DNS
DNS
56
Danny Queck
DNS
DNS
57
Simen Key Grimsrud
DNS
DNS
58
Sigurd Nymoen Soeberg
DNS
DNS
59
Joachim Hauer
DNS
DNS
60
Johan Martin Brandt
DNS
DNS
61
Fredrik Bjerkeengen
DNS
DNS
62
Tord-Markusen Hammer
DNS
DNS
Wyniki II treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Tomaz Naglic
134.0
70.2
2
Andraz Pograjc
129.5
69.2
3
Robert Hrgota
125.5
62.5
4
Matjaz Pungertar
126.5
61.3
5
Anze Lanisek
132.5
59.4
6
Daniel Wenig
135.0
54.5
7
Nejc Dezman
116.5
51.3
8
Rok Justin
120.5
50.8
9
Joachim Hauer
123.5
50.1
10
Markus Eisenbichler
123.0
47.2
11
Karl Geiger
121.0
46.0
12
Anze Semenic
119.0
45.5
13
Lauri Asikainen
122.5
42.2
14
Fredrik Bjerkeengen
117.0
41.7
15
Aleksander Zniszczoł
116.0
40.6
16
Pius Paschke
113.5
39.0
17
Christoph Stauder
111.5
37.3
18
Danny Queck
116.0
33.2
19
Simen Key Grimsrud
113.5
27.8
20
Maximilian Mechler
112.5
27.1
21
Stefan Hayboeck
114.0
23.8
22
Felix Schoft
114.0
22.0
23
Manuel Poppinger
102.5
18.1
24
Daniel Huber
102.5
11.4
25
Tord-Markusen Hammer
101.5
9.2
26
Florian Altenburger
101.0
9.1
27
Klemens Murańka
98.5
7.9
28
Daniele Varesco
99.5
2.7
29
Stefan Hula
97.0
1.2
30
Pascal Egloff
92.0
1.0
31
Krzysztof Miętus
97.5
0.9
32
Sigurd Nymoen Soeberg
84.5
0.0
Markus Schiffner
94.5
0.0
Jakub Wolny
86.0
0.0
Clemens Aigner
88.0
0.0
Pascal Kaelin
80.5
0.0
Marco Grigoli
86.0
0.0
Tobias Lugert
78.0
0.0
Michael Glasder
85.0
0.0
Chris Lamb
87.5
0.0
Johan Martin Brandt
81.0
0.0
William Rhoads
80.5
0.0
Kevin Bickner
75.0
0.0
Przemysław Kantyka
75.5
0.0
Andreas Schuler
84.5
0.0
Oldrik van der Aalst
93.0
0.0
Zeno di Lenardo
79.5
0.0
Krzysztof Biegun
69.0
0.0
Ossi-Pekka Valta
91.0
0.0
Federico Cecon
83.0
0.0
Lasse Moilanen
83.0
0.0
Lars Antonissen
72.0
0.0
Jere Kykkänen
84.5
0.0
Ruben de Wit
79.0
0.0
Diego Dellasega
89.0
0.0
Christian Friberg
75.0
0.0
Nicholas Mattoon
79.0
0.0
Alexander Haupt
75.0
0.0
Brian Wallace
81.0
0.0
AJ Brown
70.0
0.0
61
Manuel Fettner
DNS
DNS
62
Martti Nomme
DNS
DNS