Kamil Stoch został zdobył tytuł sportowego Asa Małopolski, zwyciężając w plebiscycie organizowanym przez "Dziennik Polski". Nasz skoczek pokonał Justynę Kowalczyk i Agnieszkę Radwańską.
W tegorocznej edycji plebiscytu nominowanych było trzech pochodzących z Małopolski skoczków narciarskich - Kamil Stoch, Maciej Kot i Dawid Kubacki. Najwięcej głosów czytelników DP zdobył Stoch, który w 2013 roku został mistrzem świata na dużym obiekcie. Do innych jego sukcesów należy trzecia lokata w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, czwarte miejsce w Turnieju Czterech Skoczni, dwa wygrane konkursy PŚ i brązowy medal na MŚ w drużynie.

Skoczek z Zębu nie był obecny na gali, ponieważ w ten weekend startuje w zawodach Pucharu Świata w Engelbergu. Nagrodę w jego imieniu odebrała żona Ewa.

Stoch jest nominowany również do tytułu Najlepszego Sportowca Polski 2013 roku w plebiscycie organizowanym przez Przegląd Sportowy i Telewizję Polską. Rozstrzygnięcie 11 stycznia.