W drugiej serii najlepszy skok oddał Anze Semenic (133 m), choć nie lądował najdalej. Za nim uplasowali się bowiem Antonin Hajek (134 m) i Rune Velta (136 - najlepsza odległość). Daleko skakali także Maximilian Mechler (134,5 m - czwarty), Olli Muotka (134 m - ósmy) i Andreas Stjernen (134 m - dopiero 22. lokata). Co ciekawe, Heung-Chul Choi z dziewiątą odległością był dopiero 33.
W trzeciej serii petardę odpalił Anders Bardal - Norweg uzyskał aż 141,5 metra. Sporą stratę do niego zanotowali Słoweńcy - Jernej Damjan (136 m - drugi) i Matjaz Pungertar (134 m - trzeci). Dalsze lokaty zajęli Nicholas Alexander, Maximilian Mechler i Rune Velta.
W trakcie treningu panowały zmienne warunki - wiatr wiał od 0,3 m/s w plecy do niemal 2 m/s pod narty. Ponadto w drugiej i trzeciej serii sędziowie zmieniali długość rozbiegu (belka wędrowała od bramki 18. po 22.). Stąd oczywiście wzięły się spore rekompensaty punktowe za warunki i duże różnice punktowe pomiędzy zawodnikami, którzy osiągali podobne odległości.
Wyniki I treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Antonin Hajek
133.0
70.0
2
Rok Justin
130.0
67.8
3
Gregor Deschwanden
130.0
63.7
4
Maximilian Mechler
129.0
63.2
5
Jernej Damjan
130.0
62.2
6
Reruhi Shimizu
126.0
61.2
7
Matjaz Pungertar
128.5
61.1
Anze Semenic
130.0
61.1
9
Dimitry Vassiliev
124.0
59.9
Alexey Romashov
127.0
59.9
11
Anders Fannemel
125.5
59.7
12
Marco Grigoli
126.0
59.3
13
Borek Sedlak
126.0
57.1
14
Olli Muotka
123.5
56.9
15
Anders Bardal
124.5
55.7
16
Pascal Kaelin
122.0
55.4
17
Jan Maylaender
122.0
52.3
18
Kento Sakuyama
125.0
52.1
19
Ronan Lamy Chappuis
122.0
51.9
Ilja Rosliakov
122.5
51.9
21
Yuta Watase
122.0
51.4
Rune Velta
122.0
51.4
23
Nejc Dezman
119.5
51.2
24
Alexey Pchelintsev
118.5
51.0
25
Andraz Pograjc
120.5
50.4
26
Tom Hilde
127.5
50.1
27
Nicholas Alexander
119.0
50.0
28
Andreas Stjernen
121.5
49.9
29
Ilmir Hazetdinov
120.0
49.5
30
Cestmir Kozisek
125.5
49.2
31
Heung-Chul Choi
119.0
48.1
32
Vladimir Zografski
120.5
47.3
Nicolas Mayer
118.5
47.3
34
Andrea Morassi
123.5
45.8
35
Anssi Koivuranta
118.0
44.7
36
Junshiro Kobayashi
114.5
43.1
37
Martin Schmitt
115.0
42.6
38
Radik Zhaparov
115.5
42.1
39
Diego Dellasega
113.5
41.8
40
Marat Zhaparov
115.0
40.7
41
Chil-Ku Kang
114.0
38.0
42
Anders Johnson
110.5
36.3
43
Sho Suzuki
115.5
35.0
Kim Rene Elverum Sorsell
113.0
35.0
45
Tomas Zmoray
110.0
32.1
46
Pascal Egloff
113.0
31.7
47
Alexey Korolev
107.0
29.5
48
Sabirzhan Muminov
110.0
28.2
49
Dusty Korek
108.0
25.9
Wyniki II treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Anze Semenic
133.0
77.1
2
Antonin Hajek
134.0
75.9
3
Rune Velta
136.0
75.8
4
Maximilian Mechler
134.5
75.0
5
Alexey Romashov
131.5
74.7
6
Anders Bardal
129.0
73.8
7
Rok Justin
129.5
70.6
8
Olli Muotka
134.0
70.0
9
Gregor Deschwanden
130.5
69.6
10
Junshiro Kobayashi
126.5
68.4
Marco Grigoli
126.5
68.4
12
Dimitry Vassiliev
128.5
68.2
13
Yuta Watase
132.5
68.0
14
Reruhi Shimizu
124.5
67.1
15
Pascal Kaelin
126.0
66.6
16
Jan Maylaender
122.5
66.2
17
Ilmir Hazetdinov
129.0
65.1
18
Tomas Zmoray
129.5
64.4
19
Anssi Koivuranta
128.0
64.2
20
Martin Schmitt
127.5
63.7
21
Nicholas Alexander
127.0
63.5
22
Andreas Stjernen
134.0
63.2
23
Jernej Damjan
122.5
62.3
Marat Zhaparov
133.0
62.3
25
Andraz Pograjc
127.0
61.2
26
Vladimir Zografski
127.0
60.9
27
Kim Rene Elverum Sorsell
122.5
59.6
28
Borek Sedlak
125.0
59.4
29
Tom Hilde
122.0
59.3
30
Kento Sakuyama
124.0
59.0
31
Andrea Morassi
128.0
58.7
Ronan Lamy Chappuis
122.5
58.7
33
Matjaz Pungertar
121.0
58.3
Heung-Chul Choi
131.5
58.3
35
Nejc Dezman
123.0
58.2
36
Diego Dellasega
129.5
58.0
37
Pascal Egloff
126.0
57.5
38
Cestmir Kozisek
118.0
55.4
39
Sho Suzuki
123.5
53.4
40
Ilja Rosliakov
126.5
52.8
41
Alexey Pchelintsev
125.5
52.1
42
Radik Zhaparov
124.0
51.3
43
Anders Johnson
125.5
49.0
44
Nicolas Mayer
129.0
48.6
45
Chil-Ku Kang
122.0
47.0
46
Anders Fannemel
113.5
46.5
47
Sabirzhan Muminov
120.0
44.2
48
Dusty Korek
112.0
38.1
Alexey Korolev
117.0
38.1
Wyniki III treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Anders Bardal
141.5
83.0
2
Jernej Damjan
136.0
74.4
3
Matjaz Pungertar
134.0
73.5
4
Nicholas Alexander
132.0
72.0
5
Maximilian Mechler
129.5
71.9
6
Rune Velta
127.5
70.8
7
Anze Semenic
130.0
70.6
8
Gregor Deschwanden
130.0
70.1
9
Reruhi Shimizu
133.0
69.5
10
Yuta Watase
128.5
69.1
11
Tom Hilde
131.0
67.3
12
Borek Sedlak
129.0
67.1
13
Ilmir Hazetdinov
125.0
66.7
14
Olli Muotka
132.5
65.9
15
Marco Grigoli
135.5
65.8
16
Martin Schmitt
128.5
65.7
17
Rok Justin
130.0
64.7
18
Anders Fannemel
123.0
64.6
19
Anssi Koivuranta
129.5
64.5
20
Dimitry Vassiliev
127.0
64.0
21
Pascal Kaelin
128.5
63.7
22
Andreas Stjernen
129.0
63.5
23
Jan Maylaender
126.0
63.2
24
Vladimir Zografski
128.0
62.9
25
Junshiro Kobayashi
126.5
62.5
26
Nejc Dezman
125.5
60.6
27
Heung-Chul Choi
130.0
60.1
28
Kento Sakuyama
123.5
59.5
Sabirzhan Muminov
135.0
59.5
30
Ronan Lamy Chappuis
134.0
57.9
31
Alexey Pchelintsev
118.5
57.4
32
Chil-Ku Kang
125.5
55.2
33
Andraz Pograjc
121.0
55.1
34
Marat Zhaparov
132.0
54.1
35
Diego Dellasega
123.5
53.7
Anders Johnson
124.0
53.7
37
Andrea Morassi
119.0
52.7
38
Kim Rene Elverum Sorsell
130.0
52.1
39
Pascal Egloff
121.0
51.2
40
Ilja Rosliakov
121.5
50.6
Nicolas Mayer
122.0
50.6
42
Cestmir Kozisek
122.0
48.2
43
Radik Zhaparov
125.0
47.5
44
Alexey Korolev
126.0
45.4
45
Tomas Zmoray
120.5
41.3
46
Dusty Korek
122.5
40.0
47
Sho Suzuki
107.5
35.6
48
Antonin Hajek
DNS
DNS
49
Alexey Romashov
DNS
DNS