W pierwszej serii treningowej zdecydowanie najdalej poleciał Grzegorz Miętus - 135 metrów (z piętnastej belki) pozwoliło mu wyprzedzić Manuela Poppingera (131 m) i Marinusa Krausa (130 m), choć trzeba przyznać, że Austriak i Niemiec startowali z belki trzynastej. Nieźle spisali się również Bartłomiej Kłusek (123 m - 12.), Jan Ziobro (122,5 m - 16.) i Aleksander Zniszczoł (120,5 m - 21.). Znacznie dalej uplasowali się Stanisław Biela i Krzysztof Biegun.
W drugiej serii, podczas której wszyscy startowali z trzynastej belki, zawodnicy nie latali już tak daleko. Najlepszą odległość osiągnął Florian Altenburger (125 m), który nieznacznie wyprzedził Cene Prevca (124,5 m) i Maximiliana Mechlera (123,5 m). Najwyżej z Polaków uplasował się Aleksander Zniszczoł (120 m - ósma lokata), od którego niewiele słabsze wyniki mieli Krzysztof Biegun (119,5 m - 12.) i Bartłomiej Kłusek (117,5 m - 15.). W czołowej trzydziestce treningu byli również Jan Ziobro, Grzegorz Miętus i Stanisław Biela.
W ostatnim treningu belka startowa dla wszystkich zawodników była ustawiona na piętnastej pozycji. Z takiego rozbiegu najlepiej spisał się Marinus Kraus (127 m), za którym uplasowali się Rok Justin (126 m) i Grzegorz Miętus (125,5 m). Dobre rezultaty osiągnęli również dwaj inni nasi reprezentanci - Jan Ziobro (ósmy - 121 m) i Aleksander Zniszczoł (szesnasty - 118,5 m). Krzysztof Biegun, Stanisław Biela i Bartłomiej Kłusek zakończyli tę rundę w trzeciej dziesiątce.
Wyniki I treningu
zawodnik
kraj
odl.
1
Grzegorz Miętus
135.0
2
Manuel Poppinger
131.0
3
Marinus Kraus
130.0
4
Ernest Prislic
129.5
5
Ilmir Hazetdinov
126.5
Tomaz Naglic
126.5
7
Daniel Wenig
126.0
Anton Kalinitschenko
126.0
9
Dimitry Ipatov
125.5
10
Roman Sergeevich Trofimov
124.0
11
Primoz Pikl
123.5
12
Bartłomiej Kłusek
123.0
Cene Prevc
123.0
Florian Altenburger
123.0
Alexander Sardyko
123.0
16
Jan Ziobro
122.5
Maximilian Mechler
122.5
18
Gasper Bartol
122.0
19
Jan Maylaender
121.5
20
Markus Schiffner
121.0
21
Aleksander Zniszczoł
120.5
22
Rok Justin
120.0
23
Elias Pfannenstill
119.5
Clemens Aigner
119.5
25
Andreas Strolz
119.0
Denis Veselov
119.0
27
Thomas Diethart
118.5
28
Konstantin Sokolenko
118.0
29
Vegard Swensen
117.5
Vladislav Boyarintsev
117.5
31
Pius Paschke
117.0
32
Fredrik Bjerkeengen
116.5
Alexey Buyvolov
116.5
34
Mikhail Maksimochkin
113.5
Konstantin Reshetnikov
113.5
36
Stanisław Biela
113.0
37
Andrii Klymchuk
112.5
38
Krzysztof Biegun
112.0
39
Marat Zhaparov
111.5
40
Elias Tollinger
110.0
41
Alexander Shuvalov
109.5
42
David Winkler
106.0
43
Robert Valentin Tatu
103.5
Sergey Shulaev
103.5
45
Volodymyr Veredyuk
99.0
46
Yauheny Mytskaniuk
83.5
47
Sabirzhan Muminov
75.0
48
Sorin Iulian Pitea
69.5
49
Klemens Murańka
DNS
Wyniki II treningu
zawodnik
kraj
odl.
1
Florian Altenburger
125.0
2
Cene Prevc
124.5
3
Maximilian Mechler
123.5
4
Marinus Kraus
122.0
5
Pius Paschke
121.5
6
Fredrik Bjerkeengen
120.5
Clemens Aigner
120.5
8
Daniel Wenig
120.0
Aleksander Zniszczoł
120.0
Tomaz Naglic
120.0
Elias Tollinger
120.0
12
Krzysztof Biegun
119.5
Rok Justin
119.5
14
Markus Schiffner
118.0
15
Andreas Strolz
117.5
Bartłomiej Kłusek
117.5
17
David Winkler
116.5
Ernest Prislic
116.5
19
Vegard Swensen
115.5
Thomas Diethart
115.5
21
Jan Ziobro
114.0
Elias Pfannenstill
114.0
23
Jan Maylaender
113.0
24
Manuel Poppinger
111.0
25
Gasper Bartol
109.5
Primoz Pikl
109.5
27
Grzegorz Miętus
109.0
28
Konstantin Sokolenko
106.5
29
Stanisław Biela
105.5
30
Andrii Klymchuk
104.0
31
Volodymyr Veredyuk
103.5
32
Marat Zhaparov
100.0
Sabirzhan Muminov
100.0
34
Robert Valentin Tatu
94.5
35
Yauheny Mytskaniuk
74.0
36
Klemens Murańka
DNS
37
Ilmir Hazetdinov
DNS
38
Mikhail Maksimochkin
DNS
39
Dimitry Ipatov
DNS
40
Vladislav Boyarintsev
DNS
41
Alexander Sardyko
DNS
42
Anton Kalinitschenko
DNS
43
Alexey Buyvolov
DNS
44
Sorin Iulian Pitea
DNS
45
Alexander Shuvalov
DNS
46
Roman Sergeevich Trofimov
DNS
47
Sergey Shulaev
DNS
48
Konstantin Reshetnikov
DNS
49
Denis Veselov
DNS
Wyniki III treningu
zawodnik
kraj
odl.
1
Marinus Kraus
127.0
2
Rok Justin
126.0
3
Grzegorz Miętus
125.5
4
Tomaz Naglic
123.5
5
Elias Pfannenstill
122.5
6
Pius Paschke
121.5
Florian Altenburger
121.5
8
Jan Ziobro
121.0
9
Maximilian Mechler
120.5
10
Gasper Bartol
120.0
11
Andreas Strolz
119.5
Markus Schiffner
119.5
Ernest Prislic
119.5
14
Jan Maylaender
119.0
Daniel Wenig
119.0
16
Fredrik Bjerkeengen
118.5
Aleksander Zniszczoł
118.5
Elias Tollinger
118.5
19
Manuel Poppinger
118.0
20
Clemens Aigner
117.5
21
Vegard Swensen
117.0
Thomas Diethart
117.0
Cene Prevc
117.0
24
David Winkler
116.5
25
Krzysztof Biegun
116.0
Stanisław Biela
116.0
27
Bartłomiej Kłusek
115.5
28
Primoz Pikl
111.5
Konstantin Sokolenko
111.5
30
Robert Valentin Tatu
104.5
31
Marat Zhaparov
103.5
32
Sabirzhan Muminov
101.5
33
Volodymyr Veredyuk
100.0
34
Andrii Klymchuk
99.0
35
Yauheny Mytskaniuk
82.0
36
Klemens Murańka
DNS
37
Ilmir Hazetdinov
DNS
38
Mikhail Maksimochkin
DNS
39
Dimitry Ipatov
DNS
40
Vladislav Boyarintsev
DNS
41
Alexander Sardyko
DNS
42
Anton Kalinitschenko
DNS
43
Alexey Buyvolov
DNS
44
Sorin Iulian Pitea
DNS
45
Alexander Shuvalov
DNS
46
Roman Sergeevich Trofimov
DNS
47
Sergey Shulaev
DNS
48
Konstantin Reshetnikov
DNS
49
Denis Veselov
DNS