Druga próba to wygrana Ulrike Graessler, która skoczyła 100,5 metra i okazała się lepsza od Coline Mattel (93 m) i Jessici Jerome (93,5 m). Czwarta była Sarah Hendrickson (90,5 m), a piąta Atsuko Tanaka (95 m). Sara Takanashi uzyskała 90,5 metra i zajęła 6. miejsce.
Dwie najlepsze Niemki w poprzednich treningach odpuściły sobie trzeci skok. Tym razem najlepiej spisała się Sarah Hendrickson, która uzyskała 101 metrów. Tuż za nią znalazła się Sara Takanashi (98 m), a trzecia była Jessica Jerome (96,5 m).
Zastanawia słaba postawa Evelyn Insam, która specjalnie odpuściła kilka startów w PŚ aby przygotować się do tej imprezy. Niestety jej dzisiejsze skoki były słabe, a pokonywały ją nawet koleżanki z drużyny.
W treningach nie skakały Słowenki oraz Jacqueline Seifreidsberger, Michaela Dolezelova, Julia Kykkaenen i Dana Vasilica Haralambie.
Wyniki 1 treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Carina Vogt
99.5
76.4
2
Coline Mattel
97.0
72.6
3
Elena Runggaldier
98.5
71.1
4
Ulrike Graessler
97.0
70.2
5
Sara Takanashi
93.5
70.0
6
Anette Sagen
94.5
68.2
7
Jessica Jerome
94.5
67.6
Yuki Ito
94.0
67.6
9
Chiara Hoelzl
99.0
66.6
10
Svenja Wuerth
94.0
64.7
11
Lea Lemare
92.0
64.5
12
Alexandra Pretorius
94.0
64.3
13
Atsuko Tanaka
91.5
63.1
Katharina Althaus
92.5
63.1
15
Bigna Windmueller
92.0
62.1
16
Sarah Hendrickson
92.5
61.3
17
Misaki Shigeno
92.5
59.9
18
Julia Clair
92.5
59.3
19
Maren Lundby
91.5
58.5
20
Lindsey Van
90.5
56.9
Alissa Johnson
90.0
56.9
22
Wendy Vuik
91.5
55.5
23
Line Jahr
89.0
52.5
24
Abby Hughes
85.5
50.9
25
Roberta D'Agostina
88.5
47.8
26
Manuela Malsiner
89.5
47.2
27
Evelyn Insam
81.5
44.8
28
Anastasiya Gladysheva
85.0
44.3
29
Xinyue Chang
90.0
43.9
30
Taylor Henrich
83.0
42.1
31
Katharina Keil
89.0
41.9
32
Irina Avvakumova
83.0
41.3
33
Ayumi Watase
83.0
40.0
34
Yurika Hirayama
79.5
35.4
35
Xueyao Li
82.5
29.8
36
Qi Liu
75.5
23.6
37
Vladena Pustkova
74.5
20.2
38
Jacqueline Seifriedsberger
DNS
DNS
39
Katja Pozun
DNS
DNS
40
Spela Rogelj
DNS
DNS
41
Ursa Bogataj
DNS
DNS
42
Maja Vtic
DNS
DNS
43
Julia Kykkänen
DNS
DNS
44
Michaela Dolezelova
DNS
DNS
45
Dana Vasilica Haralambie
DNS
DNS
Wyniki 2 treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Ulrike Graessler
100.5
65.8
2
Coline Mattel
93.0
59.8
3
Jessica Jerome
93.5
57.5
4
Sarah Hendrickson
90.5
57.4
5
Atsuko Tanaka
95.0
57.3
6
Sara Takanashi
90.5
57.2
7
Svenja Wuerth
91.0
55.8
8
Evelyn Insam
95.0
55.4
9
Irina Avvakumova
94.0
55.3
10
Carina Vogt
90.5
55.1
11
Elena Runggaldier
93.5
54.2
12
Katharina Althaus
93.0
52.0
13
Chiara Hoelzl
90.5
50.9
14
Roberta D'Agostina
93.5
50.2
15
Anette Sagen
87.5
49.4
16
Lea Lemare
91.0
48.8
17
Yuki Ito
91.5
48.2
18
Anastasiya Gladysheva
93.5
48.0
19
Line Jahr
90.5
47.4
20
Maren Lundby
90.0
45.8
21
Julia Clair
86.0
43.7
22
Bigna Windmueller
84.0
41.3
23
Wendy Vuik
86.0
40.6
24
Misaki Shigeno
87.0
40.5
Alissa Johnson
81.0
40.5
26
Alexandra Pretorius
86.5
40.4
27
Abby Hughes
87.0
38.7
28
Ayumi Watase
87.0
35.5
29
Qi Liu
88.0
35.4
30
Manuela Malsiner
81.5
32.5
31
Taylor Henrich
78.0
29.4
32
Yurika Hirayama
75.5
27.9
33
Katharina Keil
78.0
27.1
34
Xinyue Chang
76.5
22.9
35
Xueyao Li
75.0
18.9
36
Lindsey Van
72.5
16.9
37
Vladena Pustkova
71.5
16.4
38
Jacqueline Seifriedsberger
DNS
DNS
39
Katja Pozun
DNS
DNS
40
Spela Rogelj
DNS
DNS
41
Ursa Bogataj
DNS
DNS
42
Maja Vtic
DNS
DNS
43
Julia Kykkänen
DNS
DNS
44
Michaela Dolezelova
DNS
DNS
45
Dana Vasilica Haralambie
DNS
DNS
Wyniki 3 treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Sarah Hendrickson
101.0
82.3
2
Sara Takanashi
98.0
75.4
3
Jessica Jerome
96.5
73.2
4
Elena Runggaldier
95.0
68.0
5
Coline Mattel
93.5
67.4
6
Anette Sagen
93.5
67.2
7
Atsuko Tanaka
94.5
66.7
8
Chiara Hoelzl
94.0
65.4
9
Svenja Wuerth
92.0
63.2
10
Lindsey Van
91.5
62.9
11
Abby Hughes
92.5
62.6
Lea Lemare
92.5
62.6
13
Alexandra Pretorius
92.0
62.3
14
Anastasiya Gladysheva
91.5
61.7
15
Line Jahr
91.5
61.5
16
Julia Clair
92.5
61.4
17
Maren Lundby
91.5
61.1
18
Irina Avvakumova
90.0
58.9
19
Yuki Ito
90.0
57.6
20
Manuela Malsiner
89.0
57.4
21
Alissa Johnson
89.5
57.1
22
Katharina Althaus
89.0
56.1
23
Wendy Vuik
88.5
54.5
24
Misaki Shigeno
87.5
53.5
25
Roberta D'Agostina
86.5
52.0
26
Bigna Windmueller
85.5
49.2
27
Xinyue Chang
85.5
48.6
28
Ayumi Watase
84.5
47.3
29
Yurika Hirayama
83.5
46.0
30
Qi Liu
82.0
43.9
31
Taylor Henrich
82.5
42.5
32
Evelyn Insam
80.0
39.6
33
Katharina Keil
80.0
38.5
34
Xueyao Li
77.5
30.5
35
Vladena Pustkova
75.0
27.2
36
Jacqueline Seifriedsberger
DNS
DNS
37
Katja Pozun
DNS
DNS
38
Carina Vogt
DNS
DNS
39
Spela Rogelj
DNS
DNS
40
Ursa Bogataj
DNS
DNS
41
Maja Vtic
DNS
DNS
42
Ulrike Graessler
DNS
DNS
43
Julia Kykkänen
DNS
DNS
44
Michaela Dolezelova
DNS
DNS
45
Dana Vasilica Haralambie
DNS
DNS