W piątek na skoczni Skalite HS-106 w Szczyrku odbył się pierwszy konkurs Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży "Podkarpackie 2013" w skokach narciarskich. Wśród Juniorów A złoto zdobył Grzegorz Miętus, a w młodszej kategorii Junior B triumfował Jakub Wolny.
Grzegorz Miętus dwukrotnie uzyskał 99 metrów, co dało mu 3,5 punktową przewagę nad Krzysztofem Biegunem, który skoczył 98 i 99 metrów. Brązowy medal wywalczył Bartłomiej Kłusek (98 i 95 m). Tuż za podium wylądowali Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Tomasz Byrt.

Złoty medal w kategorii Junior B wywalczył Jakub Wolny (90 i 94 m). 1,5 punktu stracił do niego Jan Łowisz (92 i 91 m), a trzeci był Adam Ruda. Pierwotnie 1. miejsce w konkursie zajmował Przemysław Kantyka, jednak został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon. Czwarty był Bartosz Gąsienica-Laskowy, piąty Łukasz Podżorski, a szósty - Michał Pytel.