Ostatecznie Semenic poszybował z 15 belki na 119,5 metra i pokonał Niemców Felixa Schofta i Marinusa Krausa (117,5 m). Polacy z kwoty narodowej skakali słabo, ale z niższej belki. Nasza kadra B nie oddała skoków w ogóle.
Drugi trening to triumf dwóch zawodników - Antonina Hajka i Vincenta Descombes Savoie. Obaj skoczyli po 127 metrów. W czołówce znaleźli się też Felix Schoft i Danny Queck. Polacy nie skakali.
Wyniki 1 treningu
zawodnik
kraj
odl.
1
Anze Semenic
119.5
2
Felix Schoft
117.5
Marinus Kraus
117.5
4
Matic Benedik
116.0
5
Espen Enger Halvorsen
115.5
6
Mats Soehagen Berggaard
115.0
Kim Rene Elverum Sorsell
115.0
Tobias Bogner
115.0
9
Stefan Hayboeck
112.5
10
Miran Zupancic
111.5
11
Atle Pedersen Roensen
111.0
Andraz Pograjc
111.0
13
Fredrik Bjerkeengen
110.0
Johann Andre Forfang
110.0
Joachim Hauer
110.0
16
Nejc Dezman
109.0
Maximilian Mechler
109.0
Vincent Descombes Sevoie
109.0
Thomas Lackner
109.0
Elias Pfannenstill
109.0
Jarkko Määttä
109.0
Michael J Glasder
109.0
23
Marco Grigoli
108.5
Alexander Mitz
108.5
Simon Greiderer
108.5
26
Chil-Ku Kang
108.0
Rok Justin
108.0
28
Chris Lamb
107.5
Jakub Kot
107.5
30
Pius Paschke
107.0
Ziga Mandl
107.0
32
Alexandre Mabboux
106.5
Federico Cecon
106.5
Danny Queck
106.5
35
Miika Ylipulli
106.0
36
Grzegorz Miętus
105.5
37
Juho Ojala
104.5
38
Andrea Morassi
104.0
Clemens Aigner
104.0
40
Roberto Dellasega
103.5
Mikhail Maksimochkin
103.5
42
Krzysztof Biegun
103.0
43
Florian Altenburger
101.5
44
Oldrik van der Aalst
101.0
45
Ole Marius Ingvaldsen
100.5
Daniel Wenig
100.5
Elias Tollinger
100.5
48
Matic Kramarsic
100.0
Patrik Lichy
100.0
50
Bartłomiej Kłusek
99.0
51
Tomasz Byrt
98.0
52
Vojtech Stursa
96.0
53
Ilmir Hazetdinov
95.5
Diego Dellasega
95.5
55
Stephan Leyhe
95.0
Killian Peier
95.0
Andrii Klymchuk
95.0
58
Roman Sergeevich Trofimov
94.5
Jakob Grimholm
94.5
Alexander Sardyko
94.5
61
Ruben de Wit
93.5
62
Konstantin Sokolenko
93.0
63
Pascal Egloff
91.5
64
Lars Antonissen
91.0
David Viry
91.0
66
Carl Nordin
90.5
Tomas Zmoray
90.5
68
Nicholas Alexander
90.0
69
Akos Szilagyi
88.0
Brian Wallace
88.0
71
Rico de Jong
87.0
Pascal Sommer
87.0
73
Andryi Kalinchuk
86.5
Antti Aalto
86.5
75
Andrzej Zapotoczny
84.5
76
Volodymyr Veredyuk
81.5
77
Marat Zhaparov
80.5
78
Hyun-Ki Kim
80.0
79
Vasyl Zhurakivskyy
74.0
80
Klemens Murańka
DNS
81
Antonin Hajek
DNS
82
Jakub Janda
DNS
83
Jan Ziobro
DNS
84
Aleksander Zniszczoł
DNS
85
Łukasz Rutkowski
DNS
86
Martin Cikl
DNS
87
Stanisław Biela
DNS
88
Sabirzhan Muminov
DNS
89
Andreas Strolz
DNS
90
Rafał Śliż
DNS
91
Marcin Bachleda
DNS
Wyniki 2 treningu
zawodnik
kraj
odl.
1
Antonin Hajek
127.0
Vincent Descombes Sevoie
127.0
3
Felix Schoft
126.0
4
Danny Queck
125.5
5
Kim Rene Elverum Sorsell
124.0
6
Atle Pedersen Roensen
123.5
Matic Benedik
123.5
Miran Zupancic
123.5
9
Maximilian Mechler
123.0
Marinus Kraus
123.0
Chil-Ku Kang
123.0
12
Ziga Mandl
122.0
13
Tobias Bogner
121.5
Anze Semenic
121.5
15
Andraz Pograjc
121.0
16
Fredrik Bjerkeengen
119.0
17
Juho Ojala
118.0
18
Jarkko Määttä
117.0
19
Elias Tollinger
116.0
Federico Cecon
116.0
21
Stephan Leyhe
115.5
Elias Pfannenstill
115.5
23
Chris Lamb
115.0
24
Thomas Lackner
114.5
25
Ole Marius Ingvaldsen
114.0
26
Mats Soehagen Berggaard
113.5
Nejc Dezman
113.5
Pius Paschke
113.5
Michael J Glasder
113.5
Rok Justin
113.5
31
Espen Enger Halvorsen
113.0
32
Stefan Hayboeck
112.5
Alexander Mitz
112.5
Miika Ylipulli
112.5
35
Marco Grigoli
112.0
36
Roman Sergeevich Trofimov
111.0
37
Alexander Sardyko
110.5
38
Antti Aalto
110.0
39
Marat Zhaparov
109.5
40
Daniel Wenig
109.0
Mikhail Maksimochkin
109.0
42
Alexandre Mabboux
108.5
43
Pascal Egloff
108.0
Andreas Strolz
108.0
45
Matic Kramarsic
107.5
Simon Greiderer
107.5
47
David Viry
107.0
Clemens Aigner
107.0
49
Ilmir Hazetdinov
105.0
Tomas Zmoray
105.0
51
Lars Antonissen
104.5
52
Andrea Morassi
104.0
Florian Altenburger
104.0
Joachim Hauer
104.0
55
Andrii Klymchuk
103.0
Nicholas Alexander
103.0
Oldrik van der Aalst
103.0
58
Roberto Dellasega
102.0
Diego Dellasega
102.0
60
Brian Wallace
101.5
61
Jakob Grimholm
101.0
62
Pascal Sommer
99.5
Ruben de Wit
99.5
64
Killian Peier
99.0
65
Patrik Lichy
98.0
66
Volodymyr Veredyuk
97.5
67
Carl Nordin
96.5
Konstantin Sokolenko
96.5
69
Johann Andre Forfang
90.0
70
Rico de Jong
89.0
71
Vasyl Zhurakivskyy
87.5
72
Akos Szilagyi
86.0
73
Andryi Kalinchuk
76.0
74
Klemens Murańka
DNS
75
Jakub Janda
DNS
76
Jan Ziobro
DNS
77
Aleksander Zniszczoł
DNS
78
Łukasz Rutkowski
DNS
79
Martin Cikl
DNS
80
Stanisław Biela
DNS
81
Sabirzhan Muminov
DNS
82
Hyun-Ki Kim
DNS
83
Vojtech Stursa
DNS
84
Bartłomiej Kłusek
DNS
85
Grzegorz Miętus
DNS
86
Rafał Śliż
DNS
87
Tomasz Byrt
DNS
88
Andrzej Zapotoczny
DNS
89
Jakub Kot
DNS
90
Krzysztof Biegun
DNS
91
Marcin Bachleda
DNS