Wysoko uplasowało się dwóch reprezentantów Polski - Aleksander Zniszczoł i Grzegorz Miętus zajęli szóste miejsce dzięki skokom na odległość 122 metrów. Bliżej lądowali Krzysztof Biegun (117 m - 20.), Bartłomiej Kłusek (109 m - 47.) i Stanisław Biela (101,5 m - 61.).
W drugiej serii również na czele mieliśmy Niemca i Austriaka, jednak o ile Niemiec był ten sam (Maximilian Mechler - 129,5 m z 13. belki), to Austriakiem był tym razem Manuel Poppinger (ta sama odległość z bramki piętnastej). Na trzecim miejscu ponownie znalazł się Olli Muotka (125 m), któremu towarzyszył Kim Rene Elverum Sorsell.
Ponownie wysoko uplasował się Grzegorz Miętus - 124 metry dały mu piątą lokatę zajmowaną wraz z Martinem Schmittem. Dużo lepiej, niż w pierwszej serii, spisał się Stanisław Biela (120 m - 18.), słabiej skoczył za to Aleksander Zniszczoł (115,5 m i 31. miejsce zajmowane wspólnie z Krzysztofem Biegunem). Tuż za Zniszczołem i Biegunem znalazł się Bartłomiej Kłusek (115 m).
Wyniki I treningu
zawodnik
kraj
odl.
1
Stefan Kraft
127.0
Maximilian Mechler
127.0
3
Olli Muotka
125.5
4
Daniel Wenig
124.0
5
Manuel Poppinger
123.5
6
Tomaz Naglic
122.0
Aleksander Zniszczoł
122.0
Grzegorz Miętus
122.0
9
Tobias Bogner
121.5
Lukas Mueller
121.5
11
Vegard Swensen
120.0
Atle Pedersen Roensen
120.0
13
Stephan Leyhe
119.5
14
Andraz Pograjc
119.0
Johann Forfang
119.0
16
Riku Taehkaevuori
118.5
Kalle Keituri
118.5
18
Ole Marius Ingvaldsen
117.5
Nejc Dezman
117.5
20
David Zauner
117.0
Krzysztof Biegun
117.0
22
Matic Kramarsic
116.5
Marinus Kraus
116.5
24
Kim Rene Elverum Sorsell
115.5
Pius Paschke
115.5
Ilmir Hazetdinov
115.5
Alexander Sardyko
115.5
28
Martin Schmitt
115.0
Jarkko Määttä
115.0
30
Fredrik Bjerkeengen
114.5
Dimitry Ipatov
114.5
32
Milos Kadlec
114.0
David Viry
114.0
34
Thomas Diethart
113.5
35
Rok Urbanc
112.0
Antti Aalto
112.0
37
Primoz Pikl
111.5
Thomas Lackner
111.5
Sami Niemi
111.5
40
Simen Grimsrud
111.0
Markus Schiffner
111.0
42
Rok Zima
110.5
Ziga Mandl
110.5
Ossi-Pekka Valta
110.5
45
Cestmir Kozisek
110.0
Christopher Lamb
110.0
47
Bartłomiej Kłusek
109.0
48
Borek Sedlak
107.0
49
Espen Enger Halvorsen
106.5
Roman Sergeevich Trofimov
106.5
51
Alexander Mitz
106.0
Jan Maylaender
106.0
Diego Dellasega
106.0
54
Remus Tudor
105.0
Jiri Mazoch
105.0
56
Juho Ojala
104.0
57
Carl Nordin
103.0
Sebastian Klinga
103.0
59
Alexandre Mabboux
102.5
60
Ronan Lamy Chappuis
102.0
61
Stanisław Biela
101.5
Alessio de Crignis
101.5
63
Antti Määttä
100.5
64
Michael J Glasder
99.0
Jakob Grimholm
99.0
66
Sorin Iulian Pitea
97.0
67
Martti Nomme
96.0
Michael Lunardi
96.0
69
Stefan Hayboeck
94.5
70
Nicholas Alexander
90.0
71
Siim-Tanel Sammelselg
87.0
72
Eduard Torok
82.5
73
Robert Valentin Tatu
82.0
74
Aapo Lehtinen
81.5
75
Sami Saapunki
81.0
Wyniki II treningu
zawodnik
kraj
odl.
1
Maximilian Mechler
129.5
Manuel Poppinger
129.5
3
Kim Rene Elverum Sorsell
125.0
Olli Muotka
125.0
5
Martin Schmitt
124.0
Grzegorz Miętus
124.0
7
Stefan Kraft
123.5
8
Atle Pedersen Roensen
122.5
9
Johann Forfang
122.0
David Viry
122.0
11
Ole Marius Ingvaldsen
121.5
Lukas Mueller
121.5
Nejc Dezman
121.5
Jarkko Määttä
121.5
15
Marinus Kraus
121.0
16
Primoz Pikl
120.5
Alexander Sardyko
120.5
18
Vegard Swensen
120.0
Stanisław Biela
120.0
20
Thomas Diethart
119.5
21
Fredrik Bjerkeengen
119.0
22
Antti Aalto
118.5
Christopher Lamb
118.5
24
Thomas Lackner
118.0
25
Simen Grimsrud
117.5
Riku Taehkaevuori
117.5
27
Pius Paschke
117.0
Dimitry Ipatov
117.0
29
Stephan Leyhe
116.5
Kalle Keituri
116.5
31
Aleksander Zniszczoł
115.5
Krzysztof Biegun
115.5
33
Sami Niemi
115.0
Bartłomiej Kłusek
115.0
35
Espen Enger Halvorsen
114.5
Borek Sedlak
114.5
Ilmir Hazetdinov
114.5
Sebastian Klinga
114.5
39
Cestmir Kozisek
114.0
Andraz Pograjc
114.0
41
David Zauner
113.5
Alexander Mitz
113.5
Ronan Lamy Chappuis
113.5
Ziga Mandl
113.5
Juho Ojala
113.5
46
Tobias Bogner
113.0
Markus Schiffner
113.0
48
Carl Nordin
112.0
Rok Zima
112.0
Diego Dellasega
112.0
51
Rok Urbanc
111.5
52
Remus Tudor
111.0
53
Stefan Hayboeck
110.5
Roman Sergeevich Trofimov
110.5
55
Tomaz Naglic
109.5
56
Alexandre Mabboux
109.0
57
Jakob Grimholm
108.5
Milos Kadlec
108.5
59
Matic Kramarsic
108.0
Daniel Wenig
108.0
Ossi-Pekka Valta
108.0
62
Eduard Torok
106.5
63
Siim-Tanel Sammelselg
106.0
Aapo Lehtinen
106.0
65
Jan Maylaender
104.0
66
Jiri Mazoch
103.5
67
Sorin Iulian Pitea
103.0
68
Antti Määttä
100.5
69
Alessio de Crignis
99.0
70
Michael Lunardi
98.5
Nicholas Alexander
98.5
72
Sami Saapunki
94.5
73
Michael J Glasder
93.5
74
Martti Nomme
86.5
75
Robert Valentin Tatu
85.0