Miniony weekend przyniósł sporo przetasowań w klasyfikacjach. Do typowania było aż sześć konkursów, co przyniosło sporo zmian.
Na początek mieliśmy po raz pierwszy w tym sezonie typowanie Pucharu Kontynentalnego. W sobotę najlepsza okazała się trójka typerów, którzy uzyskali po 180 punktów. Byli to martinoz6, pusia746anna.ko. Najlepiej typowała pusia, ale miała dwie zmiany.

W niedzielnym typowaniu CoC już samotnie wygrała anna.ko i została liderką tej klasyfikacji poprawnie typując aż 4 z 5 skoczków, w tym trzech na poprawnych miejscach.

W PŚ kobiet mieliśmy łatwiejsze zadanie. Tutaj czołówka jest znacznie bardziej ścisła. Dzięki temu znakomity wynik osiągnęli To6mekTomaszB. Udało im się zgromadzić po 500 punktów za jedno typowanie! Jest to rekord typera w konkursie indywidualnym.

Dzień później samotnym zwycięzcą okazał się matteoni z wynikiem 360 punktów. W klasyfikacji PŚ pań liderem został roznebajerki, który po trzech typowaniach ma 820 punktów i 80 oczek przewagi nad bartek06. Trzeci jest SimonBox, który został jednocześnie liderem klasyfikacji generalnej!

Konkursy panów wydawały się najtrudniejsze do wytypowania. O ile sobotnie wyniki można było przewidzieć - tutaj najlepiej typował popek1337 - 460 punktów (czterech zawodników na dobrych miejscach), to w niedzielę było to o wiele cięższe. Najlepszym wynikiem mogą pochwalić się Krahenselbi19, którzy nabili 240 punktów.

Klasyfikacja generalna uległa zmianie. Dotychczasowy lider (przed weekendem) Rzniwiasz spadł na 4. pozycję. Wyprzedzili go SimonBox, roznebajerkiewelinka22301.

W tabeli medalowej na czele jest anna.ko, po dwukrotnym najlepszym typowaniu Pucharu Kontynentalnego.

Już w piątek kolejny konkurs PŚ pań w Ramsau, w sobotę typujemy PŚ panów, CoC i po raz pierwszy FIS Cup. W niedzielę powtórka, a więc tym razem aż siedem konkursów co przy dobrych wiatrach może dać komuś nawet 3920 punktów!