Tak jak zapowiadał. Simon Ammann został mistrzem Szwajcarii w skokach narciarskich. Zawodnik odpuścił starty w LGP właśnie dla tego tytułu.
Skoczek SSC Toggenburg nie miał sobie równych w obu seriach. Jego wyniki to 110 i 109,5 metra i prawie 30 punktów przewagi nad Gregorem Deschwandenem (106,5 i 98,5 m). Brązowy medal wywalczył Luca Egloff, który w piątek został mistrzem juniorów.

Kolejne miejsca należały do Pascala Egloffa, Marco Grigoliego i Pascala Kaelina. Młodzież miała dziś trudny dzień, bo rano uczestniczyła w zawodach rangi FIS Cup.

Wśród pań najlepsza okazała się Sabrina Windmueller (72,5 i 71,5 m), która pokonała swoją siostrę Bignę. Trzecie miejsce na 4. startujące zajęła Gianina Ernst.