Najwyżej z Polaków uplasował się Maciej Kot. 117,5 metra dało mu dobrą czwartą lokatę. Nieźle spisali się także Dawid Kubacki (123 m - 7.), Bartłomiej Kłusek (117,5 m - 11.) i Marcin Bachleda (120 m - 15.). Trzecią dziesiątkę otworzył Kamil Stoch (112,5 m).
Trening był często przerywany z powodu podmuchów wiatru. Z tego samego powodu kwalifikacje zostały przesunięte na godzinę 18, a następnie na 18:15. Aktualne doniesienia mówią, że o 18:15 podczas spotkania jury zapadnie decyzja, czy kwalifikacje mogą się rozpocząć o 18:30.
Wyniki treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Michael Hayboeck
128.0
62.1
2
Sebastian Colloredo
119.5
61.8
3
Yuta Watase
122.0
59.5
4
Maciej Kot
117.5
55.1
5
Peter Prevc
122.5
52.9
6
Antonin Hajek
124.0
52.8
7
Dawid Kubacki
123.0
52.4
8
Robert Hrgota
124.0
51.8
9
David Zauner
115.5
51.0
10
Anton Kalinitschenko
123.0
50.8
11
Borek Sedlak
115.5
49.8
Bartłomiej Kłusek
117.5
49.8
13
Wolfgang Loitzl
112.5
49.7
14
Junshiro Kobayashi
117.0
49.1
15
Marcin Bachleda
120.0
49.0
16
Mackenzie Boyd-Clowes
121.0
47.3
17
Björn Einar Romören
116.5
45.4
18
Lukas Mueller
114.0
44.7
19
Tom Hilde
110.5
44.6
Vladimir Zografski
115.0
44.6
21
Kamil Stoch
112.5
43.5
22
Andreas Wank
108.5
43.4
23
Kento Sakuyama
114.5
43.1
24
Martin Cikl
121.5
42.3
25
Janne Happonen
110.5
42.0
26
Tomaz Naglic
119.5
41.4
27
Dejan Judez
121.5
40.6
28
Daniel Wenig
115.5
39.9
29
Matjaz Pungertar
114.0
39.6
30
Anders Bardal
112.5
39.5
31
Michael Neumayer
106.5
39.3
Vincent Descombes Sevoie
108.5
39.3
33
Simon Ammann
110.5
36.8
34
Noriaki Kasai
103.5
34.8
35
Olli Muotka
111.0
34.6
36
Andrzej Zapotoczny
118.5
34.3
37
Piotr Żyła
101.0
33.8
38
Aleksander Zniszczoł
102.5
31.7
39
Robert Kranjec
106.0
31.3
40
Emmanuel Chedal
110.0
31.2
41
Danny Queck
110.0
28.9
42
Anders Johnson
106.0
28.1
43
Andreas Stjernen
103.0
27.6
44
Vegard-Haukoe Sklett
107.5
27.4
45
Rafał Śliż
105.0
26.9
46
Ilmir Hazetdinov
101.5
23.5
47
Maximilian Mechler
103.5
23.3
48
Shohei Tochimoto
107.0
22.8
49
Marat Zhaparov
99.5
22.7
50
Krzysztof Biegun
104.5
22.2
51
Andrea Morassi
99.0
20.7
52
Kenshiro Ito
104.5
20.3
Alexandre Mabboux
103.0
20.3
54
Yevgeniy Levkin
96.0
20.1
55
Richard Freitag
100.0
18.3
56
Jan Matura
96.5
18.0
57
Nicolas Mayer
101.0
15.7
58
Peter Frenette
98.0
13.7
59
Anssi Koivuranta
90.0
12.5
60
Klemens Murańka
97.5
11.6
61
Jurij Tepes
97.5
10.1
62
Alexey Korolev
93.5
6.7
63
Krzysztof Miętus
88.5
6.3
64
Anders Fannemel
82.0
6.2
65
Nikolay Karpenko
95.0
4.1
66
Petr Chaadaev
85.5
1.1
67
Rune Velta
DNS
DNS
68
Ville Larinto
DNS
DNS
69
Alexander Sardyko
DNS
DNS