Robert Kranjec zwyciężył w pierwszym tego lata konkursie Pucharu Kontynentalnego. Dzięki skokom na odległość 109,5 i 104 metrów o kilka punktów pokonał Vladimira Zografskiego (109 i 103 m).
Po pierwszej serii wydawało się, że o podium powalczą Bartłomiej Kłusek (107 m) i Aleksander Zniszczoł (106 m), którzy zajmowali odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. Ostatecznie obaj nasi zawodnicy spisali się słabiej - Zniszczoł uzyskał 101,5 m, a Kłusek zaledwie 95 m. Znakomicie w finałowej rundzie pokazał się za to Dawid Kubacki - 105,5 metra pozwoliło mu przesunąć się z ósmego na trzecie miejsce.
W czołowej dziesiątce uplasowali się jeszcze Zniszczoł i Maciej Kot, a punkty do klasyfikacji generalnej zdobyli Krzysztof Miętus, Jakub Kot i Kłusek. Ta sztuka nie udała się Grzegorzowi Miętusowi, który po skoku na odległość 96,5 m zajął dopiero 49 miejsce.
Wyniki końcowe
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Robert Kranjec
109.5
104.0
255.3
2
Vladimir Zografski
109.0
103.0
250.6
3
Dawid Kubacki
104.5
105.5
247.5
4
Peter Prevc
103.0
106.0
245.2
5
Dejan Judez
104.5
102.5
241.6
6
Aleksander Zniszczoł
106.0
101.5
239.5
7
Daniel Huber
104.5
104.0
239.3
8
Maciej Kot
104.5
102.5
239.1
9
Matjaz Pungertar
102.5
103.0
238.9
10
Kenneth Gangnes
104.5
102.0
238.7
11
Jure Sinkovec
103.0
102.5
238.4
12
Stefan Kraft
104.5
101.0
237.9
13
Robert Johansson
105.0
101.5
237.7
14
Junshiroh Kobayashi
104.5
100.0
237.1
15
Mitja Meznar
102.0
101.0
233.4
16
Anders Fannemel
102.5
101.5
232.7
17
Rok Zima
100.0
101.5
230.2
18
Manuel Poppinger
101.0
100.5
228.2
19
Kim Rene Elverum Sorsell
101.0
100.5
227.7
20
Krzysztof Miętus
102.0
100.0
227.6
21
Kento Sakuyama
102.0
99.5
225.2
22
Primoz Pikl
101.5
99.5
224.8
23
Markus Eisenbichler
99.5
100.0
224.1
24
Jakub Kot
103.0
96.5
223.6
25
Bartłomiej Kłusek
107.0
95.0
222.1
26
Rok Justin
101.5
96.0
222.0
27
Ondrej Vaculik
101.0
98.5
221.6
28
Kenshiro Ito
102.5
96.0
221.3
29
Matej Dobovsek
99.0
97.5
220.2
30
Daniel Wenig
99.5
97.5
219.6
31
Martin Cikl
100.5
95.5
214.8
32
David Winkler
100.0
111.5
34
Tomaz Naglic
99.0
111.2
35
Danny Queck
102.0
111.1
36
Thomas Thurnbichler
99.0
110.7
37
Anze Lanisek
99.0
109.7
Taro Takayanagi
99.0
109.7
39
Diego Dellasega
98.5
109.3
40
Matic Kramarsic
98.0
108.9
41
Davide Bresadola
99.0
108.2
42
Stephen Leyhe
97.5
107.5
43
Anton Kalinitchenko
97.0
107.1
44
Cestmir Kozisek
97.0
105.6
45
Florian Horst
96.5
104.2
46
Vegard-Haukoe Sklett
95.5
103.4
47
Jure Bogataj
95.5
102.4
48
Johan Martin Brandt
94.5
100.6
49
Grzegorz Miętus
96.5
100.2
50
Patrik Lichy
94.5
100.1
51
Felix Brodauf
94.0
98.7
52
Antonin Hajek
93.5
97.8
53
Alexey Korolev
92.5
97.5
54
Stanislav Oshepkov
93.0
96.9
55
Alexander Sardyko
92.5
96.0
56
Thomas Diethart
92.0
95.6
57
Konstantin Sokolenko
90.5
91.9
58
Marat Zhaparov
89.5
90.6
59
Alexey Pchelintsev
87.0
83.6
63
Roberto Dellasega
DSQ
DSQ
Drugi konkurs w Kranju również był popisem reprezentantów gospodarzy - tym razem Jure Sinkovec (102,5 i 117 m) nieznacznie wyprzedził Petera Prevca (104,5 i 110 m). Również w niedzielę mieliśmy swojego reprezentanta na podium - Grzegorz Miętus znakomicie zrehabilitował się po niewątpliwej porażce w sobotę, skacząc na odległość 103,5 i 108,5 m - to dało mu trzecią lokatę ex aequo z Vladimirem Zografskim.
W czołówce znaleźli się także Aleksander Zniszczoł (106 i 106,5 m - piąty) oraz Dawid Kubacki (104,5 i 114,5 m); szesnasty był Bartłomiej Kłusek (106 i 97,5 m). Po pierwszym skoku swój udział w zawodach zakończyli Krzysztof Miętus (95,5 m - 40.), Maciej Kot (95 m - 42.) i Jakub Kot (93,5 m - 47.).
Wyniki końcowe
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Jure Sinkovec
102.5
117.0
259.6
2
Peter Prevc
104.5
110.0
258.1
3
Vladimir Zografski
107.0
105.0
251.6
Grzegorz Miętus
103.5
108.5
251.6
5
Aleksander Zniszczoł
106.0
106.5
251.0
6
Stefan Kraft
105.0
104.5
246.1
7
Alexander Sardyko
103.0
107.0
246.0
8
Robert Kranjec
107.0
102.0
245.7
9
Dawid Kubacki
104.5
114.5
244.2
10
Kenneth Gangnes
113.0
97.5
242.9
11
Atle Pedersen Roensen
104.0
104.5
242.3
12
Matjaz Pungertar
100.5
106.0
241.2
13
Dejan Judez
104.0
104.0
240.9
14
Tomaz Naglic
106.5
100.0
240.7
15
Taro Takayanagi
103.5
100.5
233.2
16
Bartłomiej Kłusek
106.0
97.5
232.8
17
Diego Dellasega
102.0
103.5
232.4
18
Davide Bresadola
100.0
103.5
232.3
19
Kim Rene Elverum Sorsell
98.5
104.5
231.4
20
Andreas Wank
101.5
101.0
231.0
21
Kento Sakuyama
100.5
102.0
230.5
22
Daniel Huber
100.5
101.0
229.2
23
Kenshiro Ito
102.0
100.0
229.1
24
Ondrej Vaculik
101.0
100.5
227.7
25
David Winkler
102.5
99.0
227.2
26
Manuel Poppinger
100.0
101.0
226.8
27
Andraz Pograjc
99.5
99.5
222.7
28
Thomas Thurnbichler
101.0
96.0
221.1
29
Vegard-Haukoe Sklett
100.5
98.0
220.3
30
Anze Lanisek
99.0
96.5
215.4
31
Cestmir Kozisek
98.5
108.8
32
Stanislav Oshepkov
98.5
108.3
33
Florian Horst
98.0
107.4
36
Anton Kalinitchenko
97.0
106.1
38
Matej Dobovsek
96.0
104.8
39
Martin Cikl
96.5
104.2
40
Krzysztof Miętus
95.5
102.9
41
Felix Brodauf
96.0
102.8
42
Primoz Pikl
95.0
102.0
44
Konstantin Sokolenko
94.5
100.6
45
Stephen Leyhe
95.0
100.5
46
Alexey Korolev
94.0
98.7
48
Mitja Meznar
92.0
95.6
50
Daniel Wenig
92.0
95.1
51
Robert Johansson
91.5
94.2
53
Roberto Dellasega
89.0
89.7
55
Junshiroh Kobayashi
88.5
88.8
56
Patrik Lichy
88.5
88.3
57
Markus Eisenbichler
90.0
87.0
58
Anders Fannemel
88.0
85.4
59
Marat Zhaparov
87.0
84.1
60
Thomas Diethart
82.0
74.6
62
Alexey Pchelintsev
78.0
67.4
Po pierwszym weekendzie letniego Pucharu Kontynentalnego na czele klasyfikacji generalnej stoi Vladimir Zografski. Aktualny mistrz świata juniorów ma osiem punktów przewagi nad Robertem Kranjcem. Niewielkie straty mają też Peter Prevc i Jure Sinkovec. W czołowej dziesiątce znajduje się trzech naszych reprezentantów - Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł i Grzegorz Miętus (odpowiednio 5, 6 i 9 miejsce). W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej prowadzi Słowenia, za którą znajdują się Polska i - z tylko jednym reprezentantem - Bułgaria.
klasyfikacja generalna letniego Pucharu Kontynentalnego »
wirtualna klasyfikacja Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL) »