52 panie i 54 panów stanie na starcie zawodów Letniej Grand Prix w Wiśle. Początek rywalizacji na obiekcie im. Adama Małysza już jutro!
Na liście startowej treningów i kwalifikacji pań znalazły się 52 zawodniczki, spośród których wszystkie mają już za sobą starty w Pucharze Świata czy mistrzostwach świata. Nie zabrakło prawdziwych gwiazd - z Niką Kriznar, Sarą Takanashi, Maritą Kramer, Danielą Iraschko-Stolz, Kathariną Althaus, Spelą Rogelj czy Juliane Seyfarth.
W Wiśle wystąpią także cztery reprezentantki Polski - listę otwiera Nicole Konderla, później na rozbiegu pojawią się Joanna Szwab, Wiktoria Przybyła i Anna Twardosz.
Zawodnika debiutującego w zawodach najwyższej rangi mamy natomiast wśród panów - to Bendik Jakobsen Heggli z Norwegii; w Pucharze Świata nie oglądaliśmy także Jana Bombka, który jednak ma za sobą starty w Grand Prix. Wśród zagranicznych gwiazd zgłoszonych do rywalizacji znaleźli się m.in. Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Anze Lanisek, Peter Prevc, Severin Freund, Timi Zajc i Andreas Wellinger.
Ci skoczkowie będą musieli jednak zmierzyć się z silną polską ekipą, na którą składają się Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Maciej Kot, Stefan Hula, Tomasz Pilch i Jarosław Krzak.
Letnia Grand Prix Wisła |
15 lipca 2021 (czwartek) |
19:00 | odprawa techniczna (kobiety) |
20:00 | odprawa techniczna (mężczyźni) |
16 lipca 2021 (piątek) |
11:00 | oficjalny trening (kobiety, dwie serie) |
13:00 | kwalifikacje (kobiety) |
15:30 | oficjalny trening (mężczyźni, dwie serie) |
17:30 | kwalifikacje (mężczyźni) |
17 lipca 2021 (sobota) |
12:00 | seria próbna (kobiety) |
13:00 | konkurs indywidualny (kobiety) |
16:30 | seria próbna (mężczyźni) |
17:35 | konkurs indywidualny (mężczyźni) |
18 lipca 2021 (niedziela) |
11:45 | kwalifikacje (kobiety) |
13:00 | konkurs indywidualny (kobiety) |
16:15 | kwalifikacje (mężczyźni) |
17:35 | konkurs indywidualny (mężczyźni) |
Panie i panowie wezmą udział w konkursach indywidualnych, zaplanowanych na sobotę i niedzielę. W piątek czekają ich z kolei oficjalne treningi i kwalifikacje.
Lista startowa - kobiety |
---|
| zawodnik | kraj |
1 | Nicole Konderla | |
2 | Karoline Bjerke Skatvedt | |
3 | Alexandria Loutitt | |
4 | Delia Anamaria Folea | |
5 | Joanna Szwab | |
6 | Natalie Eilers | |
7 | Alexandra Kustova | |
8 | Logan Sankey | |
9 | Veronika Jencova | |
10 | Alessia Mitu-Cosca | |
11 | Nicole Maurer | |
12 | Tetyana Pylypchuk | |
13 | Karoline Roestad | |
14 | Wiktoria Przybyła | |
15 | Nina Lussi | |
16 | Oceane Avocat Gros | |
17 | Abigail Strate | |
18 | Anna Shpyneva | |
19 | Anna Twardosz | |
20 | Pauline Hessler | |
21 | Daniela Vasilica Haralambie | |
22 | Jenny Rautionaho | |
23 | Kristina Prokopieva | |
24 | Klara Ulrichova | |
25 | Selina Freitag | |
26 | Katra Komar | |
27 | Irma Makhinia | |
28 | Julia Kykkänen | |
29 | Kaori Iwabuchi | |
30 | Yuka Seto | |
31 | Jessica Malsiner | |
32 | Juliane Seyfarth | |
33 | Eva Pinkelnig | |
34 | Luisa Goerlich | |
35 | Lara Malsiner | |
36 | Sofia Tikhonova | |
37 | Jerneja Brecl | |
38 | Josephine Pagnier | |
39 | Lisa Eder | |
40 | Spela Rogelj | |
41 | Julia Clair | |
42 | Anna Rupprecht | |
43 | Ursa Bogataj | |
44 | Yuki Ito | |
45 | Sophie Sorschag | |
46 | Nozomi Maruyama | |
47 | Katharina Althaus | |
48 | Ema Klinec | |
49 | Daniela Iraschko-Stolz | |
50 | Marita Kramer | |
51 | Sara Takanashi | |
52 | Nika Kriznar | |
Lista startowa - mężczyźni |
---|
| zawodnik | kraj |
1 | Jarosław Krzak | |
2 | Andreas Wellinger | |
3 | Sergey Tkachenko | |
4 | Sondre Ringen | |
5 | Valentin Foubert | |
6 | Filip Sakala | |
7 | Arttu Pohjola | |
8 | Stephan Leyhe | |
9 | Sandro Hauswirth | |
10 | Mathis Contamine | |
11 | Bendik Jakobsen Heggli | |
12 | Marco Woergoetter | |
13 | Andreas Granerud Buskum | |
14 | Vitaliy Kalinichenko | |
15 | Andrei Feldorean | |
16 | Mikhail Maksimochkin | |
17 | Kevin Maltsev | |
18 | Jan Bombek | |
19 | Tomasz Pilch | |
20 | Cestmir Kozisek | |
21 | Stefan Hula | |
22 | Viktor Polasek | |
23 | Danil Sadreev | |
24 | Timon-Pascal Kahofer | |
25 | Maximilian Steiner | |
26 | Ulrich Wohlgenannt | |
27 | Maciej Kot | |
28 | Roman Sergeevich Trofimov | |
29 | Vladimir Zografski | |
30 | Niko Kytosaho | |
31 | Manuel Fettner | |
32 | Tilen Bartol | |
33 | Timi Zajc | |
34 | Paweł Wąsek | |
35 | Artti Aigro | |
36 | Markus Schiffner | |
37 | Aleksander Zniszczoł | |
38 | Jan Hoerl | |
39 | Antti Aalto | |
40 | Klemens Murańka | |
41 | Constantin Schmid | |
42 | Severin Freund | |
43 | Mikhail Nazarov | |
44 | Jakub Wolny | |
45 | Gregor Deschwanden | |
46 | Ziga Jelar | |
47 | Peter Prevc | |
48 | Andrzej Stękała | |
49 | Anze Lanisek | |
50 | Dawid Kubacki | |
51 | Piotr Żyła | |
52 | Karl Geiger | |
53 | Kamil Stoch | |
54 | Markus Eisenbichler | |