54 panie i 67 panów stanie na starcie zaplanowanych na najbliższe dni zawodów w Notodden. Kobiety powalczą o punkty Pucharu Kontynentalnego, natomiast panowie będą rywalizować w FIS Cup.
Na liście startowej inauguracyjnych zawodów Pucharu Kontynentalnego pań znalazły się 54 nazwiska. Ponieważ na ten sam weekend zaplanowana jest rywalizacja w Pucharze Świata w Klingenthal, w Norwegii zabraknie najbardziej znanych zawodniczek, nieobecne będą również najlepsze w CoC 2018/2019 Katra Komar, Kamila Karpiel i Elisabeth Raudaschl.
Do Notodden silną grupą udały się natomiast Polki. Trener Łukasz Kruczek zabrał do Norwegii Wiktorię Przybyłę, Nicole Konderlę, Joannę Szwab, Annę Twardosz i Kingę Rajdę.
Lista startowa zawodów FIS Cup mężczyzn jest jeszcze obszerniejsza, a obsada - mocniejsza, nie zabraknie bowiem broniącego tytułu Tima Fuchsa. Wśród zgłoszonych brakuje wielkich gwiazd, ale na skoczni pojawią się m.in. znani z Pucharu Świata Casey Larson, Ulrich Wohlgenannt czy Fredrik Bjerkeengen.
Trener Wojciech Topór do Notodden zabrał sześciu skoczków - to Szymon Jojko, Stanisław Ciszek, Kacper Stosel, Jarosław Krzak, Mateusz Gruszka i drugi w minionym sezonie Adam Niżnik.
Na dzisiejszy wieczór zaplanowano oficjalne treningi, natomiast na piątek i sobotę - rywalizację indywidualną.
Puchar Kontynentalny kobiet Notodden |
12 grudnia 2019 (czwartek) |
16:00 | odprawa techniczna |
18:15 | oficjalny trening (dwie serie) |
13 grudnia 2019 (piątek) |
18:30 | seria próbna |
19:15 | konkurs indywidualny |
14 grudnia 2019 (sobota) |
11:00 | seria próbna |
11:45 | konkurs indywidualny |
FIS Cup Notodden |
12 grudnia 2019 (czwartek) |
16:00 | odprawa techniczna |
20:00 | oficjalny trening (dwie serie) |
13 grudnia 2019 (piątek) |
14:45 | seria próbna |
16:00 | konkurs indywidualny |
14 grudnia 2019 (sobota) |
13:45 | seria próbna |
15:00 | konkurs indywidualny |
Lista startowa - CoC kobiet |
---|
| zawodnik | kraj |
1 | Hanna Midtsundstad | |
2 | Frida Berger | |
3 | Mathilde Oustad | |
4 | Ingrid Hordvik Kleven | |
5 | Heidi Dyhre Traaserud | |
6 | Nora Midtsundstad | |
7 | Martina Ambrosi | |
8 | Susanna Forsstroem | |
9 | Julia Tervahartiala | |
10 | Jessica Malsiner | |
11 | Vanessa Moharitsch | |
12 | Eva Elise Amble | |
13 | Wiktoria Przybyła | |
14 | Cara Larson | |
15 | Viktoria Sidlova | |
16 | Paige Jones | |
17 | Andreea Diana Trambitas | |
18 | Katharina Ellmauer | |
19 | Jillian Highfill | |
20 | Khrystyna Droniak | |
21 | Pernille Kvernmo | |
22 | Astrid Moberg | |
23 | Samantha Macuga | |
24 | Karoline Bjerke Skatvedt | |
25 | Logan Sankey | |
26 | Michelle Goebel | |
27 | Nicole Konderla | |
28 | Julia Muehlbacher | |
29 | Annika Belshaw | |
30 | Josephin Laue | |
31 | Pia Lilian Kuebler | |
32 | Ksenia Kablukova | |
33 | Dayana Pekha | |
34 | Sophie Sorschag | |
35 | Joanna Szwab | |
36 | Elizaveta Mokhova | |
37 | Karoline Lauvsland | |
38 | Guy-Lim Park | |
39 | Oceane Avocat Gros | |
40 | Anna Jaekle | |
41 | Anna Twardosz | |
42 | Jenny Rautionaho | |
43 | Lucile Morat | |
44 | Thea Minyan Bjoerseth | |
45 | Irma Machinya | |
46 | Karoline Roestad | |
47 | Aleksandra Barantceva | |
48 | Julia Huber | |
49 | Alina Borodina | |
50 | Valentina Sderzhikova | |
51 | Kristina Prokopieva | |
52 | Veronika Shishkina | |
53 | Kinga Rajda | |
54 | Claudia Purker | |
Lista startowa - FIS Cup mężczyzn |
---|
| zawodnik | kraj |
1 | Joergen Oliver Stroem | |
2 | Jens Gaarder | |
3 | Bendik Jakobsen Heggli | |
4 | Bjoernar Kvaal | |
5 | Simen Vikan | |
6 | Benjamin Oestvold | |
7 | Adrian Thon Gundersrud | |
8 | Iver Olaussen | |
9 | Simen Aasen Markeng | |
10 | Sindre Ulven Joergensen | |
11 | Soelve Jokerud Strand | |
12 | Chao Li | |
13 | Fredrik Bjerkeengen | |
14 | Qihang Cui | |
15 | Denys Tsvietkov | |
16 | Nathan Mattoon | |
17 | Vladyslav Herasymiuk | |
18 | Jingtao Hu | |
19 | Shouyi Gong | |
20 | Anton Schluetter | |
21 | Guozheng Li | |
22 | Szymon Jojko | |
23 | Thomas Lackner | |
24 | Stanisław Ciszek | |
25 | Ivan Nekhoroshev | |
26 | Kristoffer Eriksen Sundal | |
27 | Oscar P. Westerheim | |
28 | Yurii Yaniuk | |
29 | Sander Vossan Eriksen | |
30 | Zhe Chen | |
31 | Landon Lee | |
32 | Andrew Urlaub | |
33 | Erik Belshaw | |
34 | Kacper Stosel | |
35 | Canden Wilkinson | |
36 | Anders Ladehaug | |
37 | Anton Korchuk | |
38 | Shuai Zhang | |
39 | Hunter Gibson | |
40 | Jarosław Krzak | |
41 | Espen Alexander Johansen Amble | |
42 | Paal Haakon Bjoertomt | |
43 | Ole Kristian Baarset | |
44 | Guang Yang | |
45 | Patrick Gasienica | |
46 | Jaka Hvala | |
47 | Jo Roemme Mellingsaeter | |
48 | Sergey Kravtsov | |
49 | Ilia Mankov | |
50 | Mikhail Purtov | |
51 | Nikita Devyatkin | |
52 | Paul Winter | |
53 | Marco Woergoetter | |
54 | Sung-Woo Cho | |
55 | Ulrich Wohlgenannt | |
56 | Mateusz Gruszka | |
57 | Francisco Moerth | |
58 | Elias Medwed | |
59 | Peter Resinger | |
60 | Casey Larson | |
61 | Cedrik Weigel | |
62 | Mika Schwann | |
63 | Stefan Rainer | |
64 | Fabian Seidl | |
65 | Markus Rupitsch | |
66 | Adam Niżnik | |
67 | Tim Fuchs | |