Zaloguj się
Kalendarz zawodów
4
5
6
7
11
18
19
20
25
26
27
28
29
30
31
marzec 2024
Najbliższe zawody
03.03.2024, godz. 16:00
Lahti HS-130
PŚ ind.
Światowa Lista Rankingowa (WRL - World Ranking List) to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach Pucharu Świata i Letniej Grand Prix (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Światowa Lista Rankingowa służy do określania tzw. kwot startowych, czyli liczby zawodników, jaką może wystawić reprezentacja danego kraju w indywidualnych konkursach Pucharu Świata lub Letniej Grand Prix w kolejnym periodzie.

Oficjalnie WRL jest aktualizowana dopiero po zakończeniu każdego periodu, jednak poniższe zestawienie pozwala zapoznać się z bieżącą sytuacją już wcześniej - dlatego jeżeli dany period jeszcze trwa, należy ten ranking traktować jako wirtualny (po kolejnych konkursach mogą jeszcze nastąpić zmiany).
Ranking po 2 periodzie sezonu 2023/2024
pokaż kwoty startowe po tym periodzie »
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj III IV V VI VII I II suma
1 Halvor Egner Granerud Norwegia 416 380 720 136 476 0 50 2178
2 Stefan Kraft Austria 467 126 410 75 712 0 103 1893
3 Dawid Kubacki Polska 650 280 348 81 233 46 152 1790
4 Anze Lanisek Słowenia 576 246 261 13 583 0 63 1742
5 Piotr Żyła Polska 377 172 255 18 162 160 60 1204
6 Ryoyu Kobayashi Japonia 119 42 418 125 361 0 92 1157
7 Andreas Wellinger Niemcy 124 96 243 280 159 0 182 1084
8 Daniel Tschofenig Austria 137 113 146 92 363 0 180 1031
9 Manuel Fettner Austria 289 118 177 0 171 0 157 912
10 Timi Zajc Słowenia 106 84 252 90 321 0 11 864
11 Gregor Deschwanden Szwajcaria 9 11 101 16 133 234 348 852
12 Karl Geiger Niemcy 194 82 93 142 225 0 22 758
13 Michael Hayboeck Austria 169 134 111 55 219 0 29 717
14 Jan Hoerl Austria 121 134 190 1 193 0 72 711
15 Vladimir Zografski Bułgaria 31 18 2 12 0 360 244 667
16 Kamil Stoch Polska 122 143 158 0 185 43 0 651
17 Markus Eisenbichler Niemcy 116 9 199 94 189 0 0 607
18 Johann Andre Forfang Norwegia 98 71 178 8 219 0 18 592
19 Robert Johansson Norwegia 175 45 35 0 132 115 12 514
20 Ziga Jelar Słowenia 70 29 151 131 117 0 0 498
21 Daniel Andre Tande Norwegia 108 23 138 22 158 0 20 469
22 Domen Prevc Słowenia 48 9 179 40 173 0 0 449
23 Marius Lindvik Norwegia 154 66 107 42 24 0 26 419
24 Stephan Leyhe Niemcy 64 25 87 45 10 46 120 397
25 Ren Nikaido Japonia 3 0 23 14 9 175 140 364
26 Aleksander Zniszczoł Polska 2 0 57 30 92 181 0 362
27 Constantin Schmid Niemcy 90 30 63 45 52 65 9 354
28 Philipp Raimund Niemcy 12 76 42 66 22 51 48 317
29 Lovro Kos Słowenia 77 87 83 4 58 0 0 309
30 Clemens Aigner Austria 0 26 70 64 67 63 0 290
31 Peter Prevc Słowenia 108 63 103 0 0 0 2 276
32 Naoki Nakamura Japonia 112 6 42 24 91 0 0 275
33 Pius Paschke Niemcy 154 10 0 0 4 80 0 248
34 Kristoffer Eriksen Sundal Norwegia 46 13 32 34 121 0 0 246
35 Paweł Wąsek Polska 84 32 15 0 59 9 6 205
36 Giovanni Bresadola Włochy 103 0 48 0 19 0 0 170
37 Philipp Aschenwald Austria 84 20 13 51 0 0 0 168
38 Remo Imhof Szwajcaria 0 0 0 0 14 12 134 160
39 Fatih Arda Ipcioglu Turcja 9 1 6 0 0 25 101 142
40 Fredrik Villumstad Norwegia 10 0 0 0 0 86 44 140
41 Luca Roth Niemcy 0 0 0 0 0 131 0 131
42 Tomofumi Naito Japonia 0 0 0 0 0 11 114 125
43 Marco Woergoetter Austria 0 0 0 0 0 120 0 120
44 Alex Insam Włochy 1 0 5 29 5 62 11 113
45 Killian Peier Szwajcaria 0 0 1 4 1 53 53 112
46 Maciej Kot Polska 0 0 0 4 0 104 0 108
47 Junshiro Kobayashi Japonia 12 0 2 0 0 33 55 102
48 Clemens Leitner Austria 0 27 32 0 0 39 0 98
49 Yevhen Marusiak Ukraina 0 0 5 3 13 19 56 96
50 Kacper Juroszek Polska 0 0 0 18 0 34 36 88
51 Bendik Jakobsen Heggli Norwegia 39 0 10 5 31 0 0 85
52 Stefan Rainer Austria 0 0 0 0 0 29 53 82
53 Taku Takeuchi Japonia 0 0 0 2 0 56 23 81
54 Antti Aalto Finlandia 24 4 23 14 4 0 11 80
55 Niko Kytosaho Finlandia 19 0 9 15 34 0 0 77
56 Danil Vassilyev Kazachstan 2 0 0 0 0 0 73 75
57 Martin Hamann Niemcy 0 0 0 0 0 33 40 73
58 Francesco Cecon Włochy 0 0 0 0 0 29 40 69
59 Andrew Urlaub USA 0 0 5 0 0 9 53 67
60 Mark Hafnar Słowenia 0 0 0 0 0 0 64 64
61 Klemens Murańka Polska 0 0 0 0 0 62 0 62
  Casey Larson USA 0 0 0 13 0 0 49 62
63 Justin Lisso Niemcy 0 0 0 0 60 0 0 60
64 Simon Ammann Szwajcaria 0 0 3 15 20 0 20 58
65 Keiichi Sato Japonia 0 0 3 11 0 1 39 54
66 Thomas Lackner Austria 0 0 0 0 0 35 18 53
67 Rok Masle Słowenia 0 0 0 6 45 0 0 51
  Artti Aigro Estonia 5 2 9 4 13 0 18 51
69 Robin Pedersen Norwegia 0 0 0 0 0 0 50 50
70 Jan Habdas Polska 0 0 10 14 24 0 0 48
71 Maximilian Steiner Austria 0 0 3 0 13 31 0 47
  Markus Rupitsch Austria 0 0 0 7 0 4 36 47
73 Jonas Schuster Austria 0 0 0 26 0 19 0 45
  Christian Roeste Solberg Norwegia 0 0 0 0 0 22 23 45
75 Dominik Peter Szwajcaria 0 0 4 40 0 0 0 44
76 Decker Dean USA 0 0 0 0 6 11 26 43
77 Niklas Bachlinger Austria 0 0 0 0 0 0 41 41
78 Hannes Landerer Austria 0 0 0 0 0 32 5 37
79 Ulrich Wohlgenannt Austria 0 0 1 0 0 34 0 35
  Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 3 0 11 20 1 0 0 35
81 Tomasz Pilch Polska 8 0 0 22 0 0 0 30
  Sondre Ringen Norwegia 0 0 0 0 24 6 0 30
83 Zak Mogel Słowenia 0 0 29 0 0 0 0 29
84 Francisco Moerth Austria 0 0 0 0 0 6 19 25
85 Vilho Palosaari Finlandia 0 5 8 0 0 0 11 24
86 Valentin Foubert Francja 0 0 0 0 0 23 0 23
87 Yukiya Sato Japonia 12 0 9 0 0 0 0 21
88 Sindre Ulven Joergensen Norwegia 0 0 0 0 0 20 0 20
89 Joacim Oedegaard Bjoereng Norwegia 0 0 0 8 11 0 0 19
  Soelve Jokerud Strand Norwegia 0 0 0 0 0 0 19 19
91 Daniel Andrei Cacina Rumunia 0 0 0 2 0 9 7 18
92 Benjamin Oestvold Norwegia 0 0 9 0 8 0 0 17
  Erik Belshaw USA 7 5 0 0 5 0 0 17
  Roman Koudelka Czechy 0 1 0 10 0 0 6 17
  Maximilian Ortner Austria 0 3 0 0 0 14 0 17
96 Felix Hoffmann Niemcy 0 3 0 0 7 0 6 16
97 Eetu Nousiainen Finlandia 0 0 0 0 15 0 0 15
98 Adrian Thon Gundersrud Norwegia 0 0 0 0 0 0 14 14
  Jakub Wolny Polska 0 0 0 0 0 14 0 14
100 Iver Olaussen Norwegia 0 0 0 0 0 13 0 13
  Marcin Wróbel Polska 0 0 0 0 0 0 13 13
102 Rok Oblak Słowenia 0 0 0 0 0 0 12 12
103 Maksim Bartolj Słowenia 0 0 0 11 0 0 0 11
104 Julijan Smid Austria 0 0 0 0 0 0 9 9
105 Yanick Wasser Szwajcaria 0 0 0 0 0 0 8 8
  Markus Mueller Austria 8 0 0 0 0 0 0 8
107 Klemens Joniak Polska 0 0 0 0 0 0 7 7
  Muhammet Ali Bedir Turcja 0 0 0 0 0 3 4 7
109 Vitaliy Kalinichenko Ukraina 0 0 0 0 0 1 5 6
110 Finn Braun Niemcy 0 0 0 0 0 5 0 5
  Matija Vidic Słowenia 0 0 0 5 0 0 0 5
112 Stefan Hula Polska 4 0 0 0 0 0 0 4
  Anders Fannemel Norwegia 0 4 0 0 0 0 0 4
114 Go Yamamoto Japonia 0 0 0 0 0 0 2 2
115 Kevin Maltsev Estonia 0 1 0 0 0 0 0 1
  Radek Rydl Czechy 0 0 0 1 0 0 0 1
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Kalendarium
Skokinarciarskie.pl
Dziś urodziny obchodzą:
Denis Sindler (1992)
Najbliższe zawody - szczegółowy program
3 marca 2024 (niedziela)
09:00
FIS Cup Oberhof
09:30
CoC Planica
10:00
FIS Cup Oberhof
14:30
PŚ Lahti
kwalifikacje M
16:00
PŚ Lahti
konkurs ind. M
8 marca 2024 (piątek)
12:00
PŚ Oslo
odprawa techniczna M
12:30
PŚ Oslo
odprawa techniczna K
13:30
CoC/ICoC Lahti
odprawa techniczna K
14:45
PŚ Oslo
oficjalny trening M
15:30
CoC/ICoC Lahti
oficjalny trening K
16:15
CoC/ICoC Lahti
seria próbna K
17:00
CoC/ICoC Lahti
konkurs ind. K
17:00
PŚ Oslo
kwalifikacje M
18:15
PŚ Oslo
oficjalny trening K
20:00
PŚ Oslo
kwalifikacje K
9 marca 2024 (sobota)
08:00
CoC/ICoC Lahti
seria próbna K
09:00
CoC/ICoC Lahti
konkurs ind. K
13:30
CoC/ICoC Lahti
odprawa techniczna M
13:40
PŚ Oslo
seria próbna M
14:40
PŚ Oslo
konkurs ind. M
15:30
CoC/ICoC Lahti
oficjalny trening M
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
teraz
w TV
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio przed kwalifikacjami do 2. konkursu
teraz
w TV
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio + kwalifikacje + 2. konkurs, HS 130
dzisiaj
14:26
Eurosport w Player.pl Lahti | Kwalifikacje do 2. konkursu, HS 130
dzisiaj
15:26
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio przed 2. konkursem, HS 130
dzisiaj
15:30
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - studio sport
dzisiaj
15:58
Eurosport w Player.pl Lahti | 2. konkurs, HS 130
dzisiaj
16:00
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - konkurs indywidualny seria 1
dzisiaj
17:00
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - studio sport
dzisiaj
17:10
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - konkurs indywidualny seria 2
dzisiaj
17:41
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio po 2. konkursie, HS 130
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Czy Kraft wygra Puchar Świata 2023/24?
tak
nie
nie wiem
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich