Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
12
13
14
15
16
19
20
21
22
26
27
28
29
luty 2024
Najbliższe zawody
01.03.2024, godz. 09:00
Lahti HS-130
PŚ K ind.
Światowa Lista Rankingowa (WRL - World Ranking List) to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach Pucharu Świata i Letniej Grand Prix (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Światowa Lista Rankingowa służy do określania tzw. kwot startowych, czyli liczby zawodników, jaką może wystawić reprezentacja danego kraju w indywidualnych konkursach Pucharu Świata lub Letniej Grand Prix w kolejnym periodzie.

Oficjalnie WRL jest aktualizowana dopiero po zakończeniu każdego periodu, jednak poniższe zestawienie pozwala zapoznać się z bieżącą sytuacją już wcześniej - dlatego jeżeli dany period jeszcze trwa, należy ten ranking traktować jako wirtualny (po kolejnych konkursach mogą jeszcze nastąpić zmiany).
Ranking po 2 periodzie sezonu 2023/2024
pokaż kwoty startowe po tym periodzie »
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj III IV V VI VII I II suma
1 Gregor Deschwanden Szwajcaria 9 11 101 16 133 234 348 852
2 Vladimir Zografski Bułgaria 31 18 2 12 0 360 244 667
3 Andreas Wellinger Niemcy 124 96 243 280 159 0 182 1084
4 Daniel Tschofenig Austria 137 113 146 92 363 0 180 1031
5 Manuel Fettner Austria 289 118 177 0 171 0 157 912
6 Dawid Kubacki Polska 650 280 348 81 233 46 152 1790
7 Ren Nikaido Japonia 3 0 23 14 9 175 140 364
8 Remo Imhof Szwajcaria 0 0 0 0 14 12 134 160
9 Stephan Leyhe Niemcy 64 25 87 45 10 46 120 397
10 Tomofumi Naito Japonia 0 0 0 0 0 11 114 125
11 Stefan Kraft Austria 467 126 410 75 712 0 103 1893
12 Fatih Arda Ipcioglu Turcja 9 1 6 0 0 25 101 142
13 Ryoyu Kobayashi Japonia 119 42 418 125 361 0 92 1157
14 Danil Vassilyev Kazachstan 2 0 0 0 0 0 73 75
15 Jan Hoerl Austria 121 134 190 1 193 0 72 711
16 Mark Hafnar Słowenia 0 0 0 0 0 0 64 64
17 Anze Lanisek Słowenia 576 246 261 13 583 0 63 1742
18 Piotr Żyła Polska 377 172 255 18 162 160 60 1204
19 Yevhen Marusiak Ukraina 0 0 5 3 13 19 56 96
20 Junshiro Kobayashi Japonia 12 0 2 0 0 33 55 102
21 Killian Peier Szwajcaria 0 0 1 4 1 53 53 112
22 Andrew Urlaub USA 0 0 5 0 0 9 53 67
23 Stefan Rainer Austria 0 0 0 0 0 29 53 82
24 Robin Pedersen Norwegia 0 0 0 0 0 0 50 50
25 Halvor Egner Granerud Norwegia 416 380 720 136 476 0 50 2178
26 Casey Larson USA 0 0 0 13 0 0 49 62
27 Philipp Raimund Niemcy 12 76 42 66 22 51 48 317
28 Fredrik Villumstad Norwegia 10 0 0 0 0 86 44 140
29 Niklas Bachlinger Austria 0 0 0 0 0 0 41 41
30 Martin Hamann Niemcy 0 0 0 0 0 33 40 73
31 Francesco Cecon Włochy 0 0 0 0 0 29 40 69
32 Keiichi Sato Japonia 0 0 3 11 0 1 39 54
33 Markus Rupitsch Austria 0 0 0 7 0 4 36 47
34 Kacper Juroszek Polska 0 0 0 18 0 34 36 88
35 Michael Hayboeck Austria 169 134 111 55 219 0 29 717
36 Marius Lindvik Norwegia 154 66 107 42 24 0 26 419
37 Decker Dean USA 0 0 0 0 6 11 26 43
38 Taku Takeuchi Japonia 0 0 0 2 0 56 23 81
39 Christian Roeste Solberg Norwegia 0 0 0 0 0 22 23 45
40 Karl Geiger Niemcy 194 82 93 142 225 0 22 758
41 Daniel Andre Tande Norwegia 108 23 138 22 158 0 20 469
42 Simon Ammann Szwajcaria 0 0 3 15 20 0 20 58
43 Francisco Moerth Austria 0 0 0 0 0 6 19 25
44 Soelve Jokerud Strand Norwegia 0 0 0 0 0 0 19 19
45 Thomas Lackner Austria 0 0 0 0 0 35 18 53
46 Artti Aigro Estonia 5 2 9 4 13 0 18 51
47 Johann Andre Forfang Norwegia 98 71 178 8 219 0 18 592
48 Adrian Thon Gundersrud Norwegia 0 0 0 0 0 0 14 14
49 Marcin Wróbel Polska 0 0 0 0 0 0 13 13
50 Rok Oblak Słowenia 0 0 0 0 0 0 12 12
51 Robert Johansson Norwegia 175 45 35 0 132 115 12 514
52 Vilho Palosaari Finlandia 0 5 8 0 0 0 11 24
53 Timi Zajc Słowenia 106 84 252 90 321 0 11 864
54 Alex Insam Włochy 1 0 5 29 5 62 11 113
55 Antti Aalto Finlandia 24 4 23 14 4 0 11 80
56 Julijan Smid Austria 0 0 0 0 0 0 9 9
57 Constantin Schmid Niemcy 90 30 63 45 52 65 9 354
58 Yanick Wasser Szwajcaria 0 0 0 0 0 0 8 8
59 Daniel Andrei Cacina Rumunia 0 0 0 2 0 9 7 18
60 Klemens Joniak Polska 0 0 0 0 0 0 7 7
61 Paweł Wąsek Polska 84 32 15 0 59 9 6 205
62 Roman Koudelka Czechy 0 1 0 10 0 0 6 17
63 Felix Hoffmann Niemcy 0 3 0 0 7 0 6 16
64 Vitaliy Kalinichenko Ukraina 0 0 0 0 0 1 5 6
65 Hannes Landerer Austria 0 0 0 0 0 32 5 37
66 Muhammet Ali Bedir Turcja 0 0 0 0 0 3 4 7
67 Go Yamamoto Japonia 0 0 0 0 0 0 2 2
68 Peter Prevc Słowenia 108 63 103 0 0 0 2 276
69 Matija Vidic Słowenia 0 0 0 5 0 0 0 5
70 Giovanni Bresadola Włochy 103 0 48 0 19 0 0 170
71 Maximilian Ortner Austria 0 3 0 0 0 14 0 17
72 Eetu Nousiainen Finlandia 0 0 0 0 15 0 0 15
73 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 3 0 11 20 1 0 0 35
74 Pius Paschke Niemcy 154 10 0 0 4 80 0 248
75 Bendik Jakobsen Heggli Norwegia 39 0 10 5 31 0 0 85
76 Kamil Stoch Polska 122 143 158 0 185 43 0 651
77 Maciej Kot Polska 0 0 0 4 0 104 0 108
78 Domen Prevc Słowenia 48 9 179 40 173 0 0 449
79 Maksim Bartolj Słowenia 0 0 0 11 0 0 0 11
80 Dominik Peter Szwajcaria 0 0 4 40 0 0 0 44
81 Erik Belshaw USA 7 5 0 0 5 0 0 17
82 Clemens Leitner Austria 0 27 32 0 0 39 0 98
83 Marco Woergoetter Austria 0 0 0 0 0 120 0 120
84 Kevin Maltsev Estonia 0 1 0 0 0 0 0 1
85 Yukiya Sato Japonia 12 0 9 0 0 0 0 21
86 Finn Braun Niemcy 0 0 0 0 0 5 0 5
87 Justin Lisso Niemcy 0 0 0 0 60 0 0 60
88 Benjamin Oestvold Norwegia 0 0 9 0 8 0 0 17
89 Stefan Hula Polska 4 0 0 0 0 0 0 4
90 Klemens Murańka Polska 0 0 0 0 0 62 0 62
91 Tomasz Pilch Polska 8 0 0 22 0 0 0 30
92 Ziga Jelar Słowenia 70 29 151 131 117 0 0 498
93 Zak Mogel Słowenia 0 0 29 0 0 0 0 29
94 Philipp Aschenwald Austria 84 20 13 51 0 0 0 168
95 Clemens Aigner Austria 0 26 70 64 67 63 0 290
96 Jonas Schuster Austria 0 0 0 26 0 19 0 45
97 Valentin Foubert Francja 0 0 0 0 0 23 0 23
98 Markus Eisenbichler Niemcy 116 9 199 94 189 0 0 607
99 Sondre Ringen Norwegia 0 0 0 0 24 6 0 30
100 Kristoffer Eriksen Sundal Norwegia 46 13 32 34 121 0 0 246
101 Iver Olaussen Norwegia 0 0 0 0 0 13 0 13
102 Aleksander Zniszczoł Polska 2 0 57 30 92 181 0 362
103 Rok Masle Słowenia 0 0 0 6 45 0 0 51
104 Lovro Kos Słowenia 77 87 83 4 58 0 0 309
105 Ulrich Wohlgenannt Austria 0 0 1 0 0 34 0 35
106 Maximilian Steiner Austria 0 0 3 0 13 31 0 47
107 Markus Mueller Austria 8 0 0 0 0 0 0 8
108 Radek Rydl Czechy 0 0 0 1 0 0 0 1
109 Niko Kytosaho Finlandia 19 0 9 15 34 0 0 77
110 Naoki Nakamura Japonia 112 6 42 24 91 0 0 275
111 Luca Roth Niemcy 0 0 0 0 0 131 0 131
112 Anders Fannemel Norwegia 0 4 0 0 0 0 0 4
113 Joacim Oedegaard Bjoereng Norwegia 0 0 0 8 11 0 0 19
114 Sindre Ulven Joergensen Norwegia 0 0 0 0 0 20 0 20
115 Jakub Wolny Polska 0 0 0 0 0 14 0 14
116 Jan Habdas Polska 0 0 10 14 24 0 0 48
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Najbliższe zawody - szczegółowy program
29 lutego 2024 (czwartek)
14:00
PŚ Lahti
odprawa techniczna K
16:00
PŚ Lahti
oficjalny trening K
18:00
PŚ Lahti
kwalifikacje K
1 marca 2024 (piątek)
08:00
PŚ Lahti
seria próbna K
09:00
PŚ Lahti
konkurs ind. K
12:30
PŚ Lahti
odprawa techniczna M
14:30
PŚ Lahti
oficjalny trening M
15:45
PŚ Lahti
kwalifikacje M
17:00
PŚ Lahti
konkurs ind. M
2 marca 2024 (sobota)
10:00
CoC Planica
odprawa techniczna
11:00
FIS Cup Oberhof
odprawa techniczna
13:30
FIS Cup Oberhof
oficjalny trening
14:30
FIS Cup Oberhof
seria próbna
15:00
CoC Planica
oficjalny trening
15:15
PŚ Lahti
seria próbna M
15:30
FIS Cup Oberhof
konkurs ind.
16:00
CoC Planica
seria próbna
16:15
PŚ Lahti
konkurs druż. M
17:15
CoC Planica
konkurs ind.
3 marca 2024 (niedziela)
09:00
FIS Cup Oberhof
seria próbna
10:00
CoC Planica
seria próbna
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
jutro
01:30
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | Konkurs duetów, HS 235
jutro
06:30
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | Konkurs duetów, HS 235
jutro
09:15
Eurosport w Player.pl Oberstdorf |
jutro
16:30
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
jutro
22:30
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
1.3.2024
00:00
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
1.3.2024
01:30
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
1.3.2024
07:30
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
1.3.2024
08:35
TVN24 Strefa kibica - zima
LIVE
1.3.2024
08:50
Eurosport w Player.pl Lahti | Konkurs kobiet, HS 130
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Czy Kraft wygra Puchar Świata 2023/24?
tak
nie
nie wiem
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich