Zaloguj się
Kalendarz zawodów
4
5
6
7
11
18
19
20
25
26
27
28
29
30
31
marzec 2024
Najbliższe zawody
02.03.2024, godz. 15:30
Oberhof HS-100
FIS Cup
Światowa Lista Rankingowa (WRL - World Ranking List) to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach Pucharu Świata i Letniej Grand Prix (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Światowa Lista Rankingowa służy do określania tzw. kwot startowych, czyli liczby zawodników, jaką może wystawić reprezentacja danego kraju w indywidualnych konkursach Pucharu Świata lub Letniej Grand Prix w kolejnym periodzie.

Oficjalnie WRL jest aktualizowana dopiero po zakończeniu każdego periodu, jednak poniższe zestawienie pozwala zapoznać się z bieżącą sytuacją już wcześniej - dlatego jeżeli dany period jeszcze trwa, należy ten ranking traktować jako wirtualny (po kolejnych konkursach mogą jeszcze nastąpić zmiany).
Ranking po 1 periodzie sezonu 2023/2024
pokaż kwoty startowe po tym periodzie »
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj II III IV V VI VII I suma
1 Stefan Kraft Austria 34 467 126 410 75 712 0 1824
2 Anze Lanisek Słowenia 80 576 246 261 13 583 0 1759
3 Halvor Egner Granerud Norwegia 32 416 380 720 136 476 0 2160
4 Daniel Tschofenig Austria 105 137 113 146 92 363 0 956
5 Ryoyu Kobayashi Japonia 80 119 42 418 125 361 0 1145
6 Timi Zajc Słowenia 58 106 84 252 90 321 0 911
7 Dawid Kubacki Polska 200 650 280 348 81 233 46 1838
8 Karl Geiger Niemcy 46 194 82 93 142 225 0 782
9 Johann Andre Forfang Norwegia 18 98 71 178 8 219 0 592
10 Michael Hayboeck Austria 0 169 134 111 55 219 0 688
11 Jan Hoerl Austria 60 121 134 190 1 193 0 699
12 Markus Eisenbichler Niemcy 0 116 9 199 94 189 0 607
13 Kamil Stoch Polska 2 122 143 158 0 185 43 653
14 Domen Prevc Słowenia 0 48 9 179 40 173 0 449
15 Manuel Fettner Austria 110 289 118 177 0 171 0 865
16 Piotr Żyła Polska 10 377 172 255 18 162 160 1154
17 Andreas Wellinger Niemcy 95 124 96 243 280 159 0 997
18 Daniel Andre Tande Norwegia 60 108 23 138 22 158 0 509
19 Gregor Deschwanden Szwajcaria 66 9 11 101 16 133 234 570
20 Robert Johansson Norwegia 40 175 45 35 0 132 115 542
21 Kristoffer Eriksen Sundal Norwegia 0 46 13 32 34 121 0 246
22 Ziga Jelar Słowenia 0 70 29 151 131 117 0 498
23 Aleksander Zniszczoł Polska 0 2 0 57 30 92 181 362
24 Naoki Nakamura Japonia 41 112 6 42 24 91 0 316
25 Clemens Aigner Austria 0 0 26 70 64 67 63 290
26 Justin Lisso Niemcy 0 0 0 0 0 60 0 60
27 Paweł Wąsek Polska 113 84 32 15 0 59 9 312
28 Lovro Kos Słowenia 8 77 87 83 4 58 0 317
29 Constantin Schmid Niemcy 27 90 30 63 45 52 65 372
30 Rok Masle Słowenia 0 0 0 0 6 45 0 51
31 Niko Kytosaho Finlandia 2 19 0 9 15 34 0 79
32 Bendik Jakobsen Heggli Norwegia 15 39 0 10 5 31 0 100
33 Sondre Ringen Norwegia 0 0 0 0 0 24 6 30
34 Marius Lindvik Norwegia 29 154 66 107 42 24 0 422
35 Jan Habdas Polska 0 0 0 10 14 24 0 48
36 Philipp Raimund Niemcy 22 12 76 42 66 22 51 291
37 Simon Ammann Szwajcaria 0 0 0 3 15 20 0 38
38 Giovanni Bresadola Włochy 22 103 0 48 0 19 0 192
39 Eetu Nousiainen Finlandia 19 0 0 0 0 15 0 34
40 Remo Imhof Szwajcaria 0 0 0 0 0 14 12 26
41 Yevhen Marusiak Ukraina 0 0 0 5 3 13 19 40
42 Maximilian Steiner Austria 11 0 0 3 0 13 31 58
43 Artti Aigro Estonia 15 5 2 9 4 13 0 48
44 Joacim Oedegaard Bjoereng Norwegia 0 0 0 0 8 11 0 19
45 Stephan Leyhe Niemcy 29 64 25 87 45 10 46 306
46 Ren Nikaido Japonia 169 3 0 23 14 9 175 393
47 Benjamin Oestvold Norwegia 0 0 0 9 0 8 0 17
48 Felix Hoffmann Niemcy 0 0 3 0 0 7 0 10
49 Decker Dean USA 14 0 0 0 0 6 11 31
50 Erik Belshaw USA 0 7 5 0 0 5 0 17
51 Alex Insam Włochy 10 1 0 5 29 5 62 112
52 Antti Aalto Finlandia 5 24 4 23 14 4 0 74
53 Pius Paschke Niemcy 20 154 10 0 0 4 80 268
54 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 0 3 0 11 20 1 0 35
55 Killian Peier Szwajcaria 0 0 0 1 4 1 53 59
56 Finn Braun Niemcy 0 0 0 0 0 0 5 5
57 Maciej Kot Polska 0 0 0 0 4 0 104 108
58 Peter Prevc Słowenia 44 108 63 103 0 0 0 318
59 Matija Vidic Słowenia 0 0 0 0 5 0 0 5
60 Francesco Cecon Włochy 11 0 0 0 0 0 29 40
61 Daniel Andrei Cacina Rumunia 4 0 0 0 2 0 9 15
62 Philipp Aschenwald Austria 0 84 20 13 51 0 0 168
63 Daniel Huber Austria 1 0 0 0 0 0 0 1
64 Clemens Leitner Austria 0 0 27 32 0 0 39 98
65 Maximilian Ortner Austria 0 0 3 0 0 0 14 17
66 Roman Koudelka Czechy 13 0 1 0 10 0 0 24
67 Valentin Foubert Francja 0 0 0 0 0 0 23 23
68 Reruhi Shimizu Japonia 38 0 0 0 0 0 0 38
69 Tomofumi Naito Japonia 0 0 0 0 0 0 11 11
70 David Siegel Niemcy 5 0 0 0 0 0 0 5
71 Christian Roeste Solberg Norwegia 5 0 0 0 0 0 22 27
72 Stefan Hula Polska 59 4 0 0 0 0 0 63
73 Klemens Murańka Polska 0 0 0 0 0 0 62 62
74 Tomasz Pilch Polska 0 8 0 0 22 0 0 30
75 Zak Mogel Słowenia 0 0 0 29 0 0 0 29
76 Vitaliy Kalinichenko Ukraina 6 0 0 0 0 0 1 7
77 Andrew Urlaub USA 20 0 0 5 0 0 9 34
78 Fatih Arda Ipcioglu Turcja 0 9 1 6 0 0 25 41
79 Ulrich Wohlgenannt Austria 0 0 0 1 0 0 34 35
80 Janni Reisenauer Austria 1 0 0 0 0 0 0 1
81 Marco Woergoetter Austria 0 0 0 0 0 0 120 120
82 Radek Rydl Czechy 0 0 0 0 1 0 0 1
83 Taku Takeuchi Japonia 0 0 0 0 2 0 56 58
84 Luca Roth Niemcy 16 0 0 0 0 0 131 147
85 Anders Fannemel Norwegia 0 0 4 0 0 0 0 4
86 Fredrik Villumstad Norwegia 26 10 0 0 0 0 86 122
87 Iver Olaussen Norwegia 0 0 0 0 0 0 13 13
88 Kacper Juroszek Polska 49 0 0 0 18 0 34 101
89 Jernej Presecnik Słowenia 7 0 0 0 0 0 0 7
90 Andrei Feldorean Rumunia 3 0 0 0 0 0 0 3
  Muhammet Ali Bedir Turcja 0 0 0 0 0 0 3 3
92 Thomas Lackner Austria 0 0 0 0 0 0 35 35
93 Jonas Schuster Austria 0 0 0 0 26 0 19 45
94 Francisco Moerth Austria 0 0 0 0 0 0 6 6
95 Markus Mueller Austria 0 8 0 0 0 0 0 8
96 Junshiro Kobayashi Japonia 4 12 0 2 0 0 33 51
97 Danil Vassilyev Kazachstan 3 2 0 0 0 0 0 5
98 Martin Hamann Niemcy 0 0 0 0 0 0 33 33
99 Sindre Ulven Joergensen Norwegia 0 0 0 0 0 0 20 20
100 Jakub Wolny Polska 7 0 0 0 0 0 14 21
101 Patrik Vitez Słowenia 12 0 0 0 0 0 0 12
102 Maksim Bartolj Słowenia 0 0 0 0 11 0 0 11
103 Dominik Peter Szwajcaria 9 0 0 4 40 0 0 53
104 Casey Larson USA 0 0 0 0 13 0 0 13
105 Mihnea Alexandru Spulber Rumunia 2 0 0 0 0 0 0 2
106 Markus Rupitsch Austria 9 0 0 0 7 0 4 20
107 Hannes Landerer Austria 0 0 0 0 0 0 32 32
108 Stefan Rainer Austria 0 0 0 0 0 0 29 29
109 Vladimir Zografski Bułgaria 100 31 18 2 12 0 360 523
110 Kevin Maltsev Estonia 12 0 1 0 0 0 0 13
  Vilho Palosaari Finlandia 0 0 5 8 0 0 0 13
112 Yukiya Sato Japonia 0 12 0 9 0 0 0 21
113 Keiichi Sato Japonia 24 0 0 3 11 0 1 39
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Najbliższe zawody - szczegółowy program
1 marca 2024 (piątek)
08:00
PŚ Lahti
09:00
PŚ Lahti
15:45
PŚ Lahti
17:00
PŚ Lahti
2 marca 2024 (sobota)
10:00
CoC Planica
odprawa techniczna
11:00
FIS Cup Oberhof
13:30
FIS Cup Oberhof
oficjalny trening
14:30
FIS Cup Oberhof
seria próbna
15:00
CoC Planica
oficjalny trening
15:15
PŚ Lahti
seria próbna M
15:30
FIS Cup Oberhof
konkurs ind.
16:00
CoC Planica
seria próbna
16:15
PŚ Lahti
konkurs druż. M
17:15
CoC Planica
konkurs ind.
3 marca 2024 (niedziela)
09:00
FIS Cup Oberhof
seria próbna
10:00
CoC Planica
seria próbna
10:00
FIS Cup Oberhof
konkurs ind.
11:15
CoC Planica
konkurs ind.
14:30
PŚ Lahti
kwalifikacje M
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
dzisiaj
23:40
Eurosport w Player.pl Lahti | 1. konkurs, HS 130
jutro
15:00
Eurosport w Player.pl Lahti | 1. konkurs, HS 130
jutro
15:30
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio + konkurs drużynowy, HS 130
jutro
15:30
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio przed konkursem drużynowym
jutro
15:55
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - studio sport
jutro
16:15
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - konkurs drużynowy seria 1
jutro
16:15
Eurosport w Player.pl Lahti | Konkurs drużynowy, HS 130
jutro
17:15
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - studio sport
jutro
17:25
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - konkurs drużynowy seria 2
jutro
18:00
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio po konkursie drużynowym
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Czy Kraft wygra Puchar Świata 2023/24?
tak
nie
nie wiem
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich