Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2024
Najbliższe zawody
09.08.2024, godz. 17:00
Hinterzarten HS-109
FIS Cup M
Światowa Lista Rankingowa (WRL - World Ranking List) to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach Pucharu Świata i Letniej Grand Prix (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Światowa Lista Rankingowa służy do określania tzw. kwot startowych, czyli liczby zawodników, jaką może wystawić reprezentacja danego kraju w indywidualnych konkursach Pucharu Świata lub Letniej Grand Prix w kolejnym periodzie.

Oficjalnie WRL jest aktualizowana dopiero po zakończeniu każdego periodu, jednak poniższe zestawienie pozwala zapoznać się z bieżącą sytuacją już wcześniej - dlatego jeżeli dany period jeszcze trwa, należy ten ranking traktować jako wirtualny (po kolejnych konkursach mogą jeszcze nastąpić zmiany).
Ranking po 1 periodzie sezonu 2014/2015
pokaż kwoty startowe po tym periodzie »
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj II III IV V VI VII I suma
1 Jakub Wolny Polska 0 0 0 0 0 0 47 47
2 Ilja Rosliakov Rosja 10 0 0 0 0 0 0 10
3 Miran Zupancic Słowenia 0 0 0 0 0 0 24 24
4 Matjaz Pungertar Słowenia 167 0 0 0 0 16 95 278
5 Manuel Poppinger Austria 0 0 0 67 24 8 0 99
6 Daniel Huber Austria 0 0 0 0 0 0 1 1
7 Roman Koudelka Czechy 15 0 0 0 0 123 36 174
8 Anssi Koivuranta Finlandia 34 0 138 55 14 143 11 395
9 Kento Sakuyama Japonia 16 0 0 0 0 0 5 21
10 Daito Takahashi Japonia 0 0 0 0 1 0 0 1
11 Daniel Wenig Niemcy 0 0 0 0 0 0 75 75
12 Daniel Andre Tande Norwegia 0 0 0 30 0 0 198 228
13 Bartłomiej Kłusek Polska 10 0 0 0 0 0 0 10
14 Vladislav Boyarintsev Rosja 0 0 0 0 0 0 26 26
15 Marco Grigoli Szwajcaria 5 0 0 0 0 0 0 5
16 Nicholas Alexander USA 55 0 0 0 0 0 0 55
17 Michael Hayboeck Austria 0 0 61 137 32 209 141 580
18 Clemens Aigner Austria 0 0 0 0 0 0 10 10
19 Borek Sedlak Czechy 18 0 0 0 0 0 0 18
20 Cestmir Kozisek Czechy 139 0 0 0 0 0 4 143
21 Ville Larinto Finlandia 0 0 0 0 0 27 0 27
22 Sami Niemi Finlandia 0 0 0 0 0 0 60 60
23 Ronan Lamy Chappuis Francja 8 0 0 20 24 0 0 52
24 Kenshiro Ito Japonia 0 0 0 0 0 0 14 14
25 Sho Suzuki Japonia 8 0 0 0 0 0 0 8
26 Martin Schmitt Niemcy 49 0 4 0 0 0 0 53
27 Markus Eisenbichler Niemcy 9 0 0 0 88 11 50 158
28 Jan Maylaender Niemcy 32 0 0 0 0 0 0 32
29 Andreas Stjernen Norwegia 26 0 0 0 2 101 168 297
30 Phillip Sjoeen Norwegia 5 0 0 0 0 0 293 298
31 Krzysztof Leja Polska 8 0 0 0 0 0 0 8
32 Ilmir Hazetdinov Rosja 72 0 0 0 0 0 0 72
33 Robert Hrgota Słowenia 0 0 0 0 13 6 0 19
34 Anze Semenic Słowenia 25 0 0 0 0 0 0 25
35 Nejc Dezman Słowenia 13 0 0 0 85 52 31 181
36 Sebastian Colloredo Włochy 0 0 0 0 0 0 3 3
37 Lukas Hlava Czechy 0 0 17 11 23 2 3 56
38 Kaarel Nurmsalu Estonia 12 0 0 0 4 48 0 64
39 Sami Heiskanen Finlandia 0 0 0 0 7 0 0 7
40 Junshiro Kobayashi Japonia 7 0 0 0 0 0 116 123
41 Heung Chul Choi Korea Pd. 13 0 0 0 0 0 0 13
42 Stephan Leyhe Niemcy 0 0 0 0 0 0 6 6
43 Dominik Maylaender Niemcy 0 0 0 0 0 0 24 24
44 Krzysztof Miętus Polska 0 0 0 0 1 0 0 1
45 Aleksander Zniszczoł Polska 42 0 0 0 0 0 8 50
46 Mikhail Maksimochkin Rosja 12 0 0 45 20 0 21 98
47 Jernej Damjan Słowenia 276 0 9 36 269 143 198 931
48 Andraz Pograjc Słowenia 52 0 0 0 0 0 0 52
49 Cene Prevc Słowenia 0 0 0 0 0 19 0 19
50 Martin Koch Austria 0 0 0 16 0 0 0 16
51 Martin Cikl Czechy 0 0 0 0 0 0 4 4
52 Lauri Asikainen Finlandia 0 0 0 0 0 77 49 126
53 Shohei Tochimoto Japonia 0 0 0 0 3 0 61 64
54 Maximilian Mechler Niemcy 66 0 0 0 0 0 0 66
55 Danny Queck Niemcy 0 0 0 0 25 0 0 25
56 Bjoern Einar Romoeren Norwegia 0 0 0 0 0 15 0 15
57 Simen Key Grimsrud Norwegia 0 0 0 0 1 0 0 1
58 Stefan Hula Polska 111 0 0 0 3 0 13 127
59 Pascal Kaelin Szwajcaria 51 1 0 0 0 0 0 52
60 Nicholas Fairall USA 0 3 0 0 0 0 0 3
61 Antonin Hajek Czechy 129 4 5 26 10 63 15 252
62 Jarkko Maatta Finlandia 0 5 52 4 0 0 0 61
63 Roberto Dellasega Włochy 0 10 1 0 11 2 0 24
64 Tomaz Naglic Słowenia 0 10 14 33 53 30 19 159
65 Janne Happonen Finlandia 0 11 0 0 0 0 0 11
66 Alexey Romashov Rosja 32 13 0 0 5 3 0 53
67 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 8 13 5 44 0 0 0 70
68 Jan Matura Czechy 45 14 55 97 105 40 0 356
69 Anders Jacobsen Norwegia 0 15 45 2 0 20 0 82
70 Rok Justin Słowenia 70 15 0 0 0 0 4 89
71 Reruhi Shimizu Japonia 172 17 0 0 47 109 54 399
72 Vincent Descombes Sevoie Francja 14 18 0 0 0 3 6 41
73 Robert Johansson Norwegia 0 20 0 0 23 0 0 43
74 Denis Kornilov Rosja 53 23 26 0 0 4 17 123
75 Yuta Watase Japonia 108 23 0 8 40 7 0 186
76 Davide Bresadola Włochy 35 27 0 5 4 0 0 71
77 Tom Hilde Norwegia 125 28 10 0 0 54 88 305
78 Olli Muotka Finlandia 85 31 0 0 0 0 0 116
79 Manuel Fettner Austria 0 33 10 0 36 19 19 117
80 Klemens Murańka Polska 24 50 43 37 0 2 0 156
81 Jaka Hvala Słowenia 0 51 14 14 0 5 0 84
82 Dawid Kubacki Polska 40 52 0 3 9 23 36 163
83 Karl Geiger Niemcy 0 53 0 0 42 11 39 145
84 Andreas Kofler Austria 80 58 35 26 89 260 0 548
85 Gregor Deschwanden Szwajcaria 42 58 12 7 28 68 80 295
86 Ole Marius Ingvaldsen Norwegia 0 71 0 0 25 0 0 96
87 Michael Neumayer Niemcy 11 76 52 17 102 34 95 387
88 Anders Fannemel Norwegia 27 78 86 64 0 100 69 424
89 Rune Velta Norwegia 73 82 8 70 0 41 40 314
90 Dmitriy Vassiliev Rosja 109 83 0 0 0 32 0 224
91 Andreas Wank Niemcy 0 85 32 10 16 28 34 205
92 Thomas Diethart Austria 0 90 305 50 48 173 40 706
93 Stefan Kraft Austria 0 93 34 29 74 309 51 590
94 Jakub Janda Czechy 160 95 1 32 16 98 10 412
95 Wolfgang Loitzl Austria 18 99 35 60 9 23 0 244
96 Krzysztof Biegun Polska 92 113 4 27 0 0 0 236
97 Jurij Tepes Słowenia 0 123 16 78 74 69 0 360
98 Richard Freitag Niemcy 18 128 55 72 25 33 66 397
99 Janne Ahonen Finlandia 60 129 32 0 12 3 0 236
100 Peter Prevc Słowenia 26 134 193 305 276 404 168 1506
101 Maciej Kot Polska 36 167 26 72 26 107 31 465
102 Daiki Ito Japonia 0 172 23 0 140 0 0 335
103 Robert Kranjec Słowenia 0 176 19 74 200 24 26 519
104 Marinus Kraus Niemcy 6 180 68 78 27 54 16 429
105 Jan Ziobro Polska 60 189 28 65 10 20 18 390
106 Piotr Żyła Polska 0 200 17 57 9 60 164 507
107 Thomas Morgenstern Austria 0 221 217 0 0 0 0 438
108 Noriaki Kasai Japonia 0 225 161 160 200 316 31 1093
109 Simon Ammann Szwajcaria 0 244 290 74 6 119 96 829
110 Taku Takeuchi Japonia 0 255 37 0 28 13 100 433
111 Andreas Wellinger Niemcy 100 259 89 144 58 51 100 801
112 Severin Freund Niemcy 50 267 68 132 160 676 26 1379
113 Anders Bardal Norwegia 310 311 158 129 0 473 0 1381
114 Gregor Schlierenzauer Austria 22 352 124 194 0 273 132 1097
115 Kamil Stoch Polska 0 410 148 163 200 499 110 1530
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Najbliższe zawody - szczegółowy program
9 sierpnia 2024 (piątek)
11:00
FIS Cup Hinterzarten
odprawa techniczna
15:00
FIS Cup Hinterzarten
oficjalny trening
16:00
FIS Cup Hinterzarten
seria próbna
17:00
FIS Cup Hinterzarten
konkurs ind.
10 sierpnia 2024 (sobota)
08:30
FIS Cup Hinterzarten
seria próbna
09:30
FIS Cup Hinterzarten
konkurs ind.
12:00
CoC/ICoC Hinterzarten
odprawa techniczna K/M
13:30
CoC/ICoC Hinterzarten
oficjalny trening K
14:15
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna K
15:00
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. K
17:30
CoC/ICoC Hinterzarten
oficjalny trening M
18:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna M
19:30
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. M
11 sierpnia 2024 (niedziela)
08:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna K
09:15
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. K
11:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna M
12:30
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. M
28 września 2024 (sobota)
09:00
CoC Klingenthal
odprawa techniczna
10:30
CoC Klingenthal
oficjalny trening
11:45
CoC Klingenthal
seria próbna
13:00
CoC Klingenthal
konkurs ind.
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
16.8.2024
17:25
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (studio)
LIVE
16.8.2024
17:55
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (#1)
LIVE
17.8.2024
10:15
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (#1)
17.8.2024
17:30
TVP1 Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
17.8.2024
22:55
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (#1)
17.8.2024
23:50
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (#1)
18.8.2024
13:55
TVP1 Marusarz - Tatrzański Orzeł
18.8.2024
17:25
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
18.8.2024
17:30
TVP1 Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich