Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
12
13
14
15
16
19
20
21
22
26
27
28
29
luty 2024
Najbliższe zawody
23.02.2024, godz. 15:45
Oberstdorf HS-235
PŚ M Super Team
Światowa Lista Rankingowa (WRL - World Ranking List) to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach Pucharu Świata i Letniej Grand Prix (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Światowa Lista Rankingowa służy do określania tzw. kwot startowych, czyli liczby zawodników, jaką może wystawić reprezentacja danego kraju w indywidualnych konkursach Pucharu Świata lub Letniej Grand Prix w kolejnym periodzie.

Oficjalnie WRL jest aktualizowana dopiero po zakończeniu każdego periodu, jednak poniższe zestawienie pozwala zapoznać się z bieżącą sytuacją już wcześniej - dlatego jeżeli dany period jeszcze trwa, należy ten ranking traktować jako wirtualny (po kolejnych konkursach mogą jeszcze nastąpić zmiany).
Ranking po 7 periodzie sezonu 2013/2014
pokaż kwoty startowe po tym periodzie »
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj I II III IV V VI VII suma
1 Jarkko Maatta Finlandia 0 0 5 52 4 0 0 61
2 Takanobu Okabe Japonia 3 0 0 0 0 0 0 3
3 Junshiro Kobayashi Japonia 11 7 0 0 0 0 0 18
4 Heung Chul Choi Korea Pd. 0 13 0 0 0 0 0 13
5 Stephan Leyhe Niemcy 20 0 0 0 0 0 0 20
6 Robert Johansson Norwegia 0 0 20 0 0 23 0 43
7 Simen Key Grimsrud Norwegia 0 0 0 0 0 1 0 1
8 Stefan Hula Polska 0 111 0 0 0 3 0 114
9 Grzegorz Miętus Polska 11 0 0 0 0 0 0 11
10 Mikhail Maksimochkin Rosja 22 12 0 0 45 20 0 99
11 Rok Justin Słowenia 53 70 15 0 0 0 0 138
12 Marco Grigoli Szwajcaria 0 5 0 0 0 0 0 5
13 Nicholas Fairall USA 0 0 3 0 0 0 0 3
14 Vladimir Zografski Bułgaria 1 0 0 0 0 0 0 1
15 Borek Sedlak Czechy 6 18 0 0 0 0 0 24
16 Olli Muotka Finlandia 0 85 31 0 0 0 0 116
17 Shohei Tochimoto Japonia 0 0 0 0 0 3 0 3
18 Maximilian Mechler Niemcy 0 66 0 0 0 0 0 66
19 Danny Queck Niemcy 0 0 0 0 0 25 0 25
20 Ole Marius Ingvaldsen Norwegia 0 0 71 0 0 25 0 96
21 Daniel Andre Tande Norwegia 0 0 0 0 30 0 0 30
22 Krzysztof Miętus Polska 0 0 0 0 0 1 0 1
23 Aleksander Zniszczoł Polska 44 42 0 0 0 0 0 86
24 Ilja Rosliakov Rosja 0 10 0 0 0 0 0 10
25 Anze Semenic Słowenia 0 25 0 0 0 0 0 25
26 Pascal Egloff Szwajcaria 2 0 0 0 0 0 0 2
27 Nicholas Alexander USA 0 55 0 0 0 0 0 55
28 Ronan Lamy Chappuis Francja 0 8 0 0 20 24 0 52
29 Daiki Ito Japonia 46 0 172 23 0 140 0 381
30 Kento Sakuyama Japonia 0 16 0 0 0 0 0 16
31 Daito Takahashi Japonia 0 0 0 0 0 1 0 1
32 Daniel Wenig Niemcy 47 0 0 0 0 0 0 47
33 Phillip Sjoeen Norwegia 0 5 0 0 0 0 0 5
34 Krzysztof Biegun Polska 198 92 113 4 27 0 0 434
35 Andraz Pograjc Słowenia 32 52 0 0 0 0 0 84
36 Andrea Morassi Włochy 3 0 0 0 0 0 0 3
37 Thomas Morgenstern Austria 0 0 221 217 0 0 0 438
38 Janne Happonen Finlandia 0 0 11 0 0 0 0 11
39 Sami Heiskanen Finlandia 0 0 0 0 0 7 0 7
40 Fumihisa Yumoto Japonia 4 0 0 0 0 0 0 4
41 Sho Suzuki Japonia 12 8 0 0 0 0 0 20
42 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 42 8 13 5 44 0 0 112
43 Martin Schmitt Niemcy 0 49 0 4 0 0 0 53
44 Jan Maylaender Niemcy 0 32 0 0 0 0 0 32
45 Bartłomiej Kłusek Polska 50 10 0 0 0 0 0 60
46 Krzysztof Leja Polska 5 8 0 0 0 0 0 13
47 Ilmir Hazetdinov Rosja 8 72 0 0 0 0 0 80
48 Pascal Kaelin Szwajcaria 0 51 1 0 0 0 0 52
49 Davide Bresadola Włochy 9 35 27 0 5 4 0 80
50 Martin Koch Austria 0 0 0 0 16 0 0 16
51 Cestmir Kozisek Czechy 134 139 0 0 0 0 0 273
52 Klemens Murańka Polska 72 24 50 43 37 0 2 228
53 Roberto Dellasega Włochy 0 0 10 1 0 11 2 24
54 Lukas Hlava Czechy 46 0 0 17 11 23 2 99
55 Vincent Descombes Sevoie Francja 38 14 18 0 0 0 3 73
56 Alexey Romashov Rosja 0 32 13 0 0 5 3 53
57 Janne Ahonen Finlandia 96 60 129 32 0 12 3 332
58 Denis Kornilov Rosja 58 53 23 26 0 0 4 164
59 Jaka Hvala Słowenia 0 0 51 14 14 0 5 84
60 Robert Hrgota Słowenia 0 0 0 0 0 13 6 19
61 Yuta Watase Japonia 22 108 23 0 8 40 7 208
62 Manuel Poppinger Austria 0 0 0 0 67 24 8 99
63 Karl Geiger Niemcy 56 0 53 0 0 42 11 162
64 Markus Eisenbichler Niemcy 28 9 0 0 0 88 11 136
65 Taku Takeuchi Japonia 170 0 255 37 0 28 13 503
66 Bjoern Einar Romoeren Norwegia 0 0 0 0 0 0 15 15
67 Matjaz Pungertar Słowenia 153 167 0 0 0 0 16 336
68 Cene Prevc Słowenia 0 0 0 0 0 0 19 19
69 Manuel Fettner Austria 6 0 33 10 0 36 19 104
70 Anders Jacobsen Norwegia 0 0 15 45 2 0 20 82
71 Jan Ziobro Polska 161 60 189 28 65 10 20 533
72 Wolfgang Loitzl Austria 0 18 99 35 60 9 23 244
73 Dawid Kubacki Polska 76 40 52 0 3 9 23 203
74 Robert Kranjec Słowenia 44 0 176 19 74 200 24 537
75 Ville Larinto Finlandia 0 0 0 0 0 0 27 27
76 Andreas Wank Niemcy 143 0 85 32 10 16 28 314
77 Tomaz Naglic Słowenia 0 0 10 14 33 53 30 140
78 Dmitriy Vassiliev Rosja 0 109 83 0 0 0 32 224
79 Richard Freitag Niemcy 197 18 128 55 72 25 33 528
80 Michael Neumayer Niemcy 172 11 76 52 17 102 34 464
81 Jan Matura Czechy 57 45 14 55 97 105 40 413
82 Rune Velta Norwegia 27 73 82 8 70 0 41 301
83 Kaarel Nurmsalu Estonia 0 12 0 0 0 4 48 64
84 Andreas Wellinger Niemcy 340 100 259 89 144 58 51 1041
85 Nejc Dezman Słowenia 37 13 0 0 0 85 52 187
86 Marinus Kraus Niemcy 57 6 180 68 78 27 54 470
87 Tom Hilde Norwegia 98 125 28 10 0 0 54 315
88 Piotr Żyła Polska 53 0 200 17 57 9 60 396
89 Antonin Hajek Czechy 36 129 4 5 26 10 63 273
90 Gregor Deschwanden Szwajcaria 66 42 58 12 7 28 68 281
91 Jurij Tepes Słowenia 13 0 123 16 78 74 69 373
92 Lauri Asikainen Finlandia 18 0 0 0 0 0 77 95
93 Jakub Janda Czechy 0 160 95 1 32 16 98 402
94 Anders Fannemel Norwegia 2 27 78 86 64 0 100 357
95 Andreas Stjernen Norwegia 0 26 0 0 0 2 101 129
96 Maciej Kot Polska 212 36 167 26 72 26 107 646
97 Reruhi Shimizu Japonia 90 172 17 0 0 47 109 435
98 Simon Ammann Szwajcaria 180 0 244 290 74 6 119 913
99 Roman Koudelka Czechy 109 15 0 0 0 0 123 247
100 Anssi Koivuranta Finlandia 0 34 0 138 55 14 143 384
101 Jernej Damjan Słowenia 143 276 0 9 36 269 143 876
102 Thomas Diethart Austria 0 0 90 305 50 48 173 666
103 Michael Hayboeck Austria 9 0 0 61 137 32 209 448
104 Andreas Kofler Austria 21 80 58 35 26 89 260 569
105 Gregor Schlierenzauer Austria 0 22 352 124 194 0 273 965
106 Stefan Kraft Austria 11 0 93 34 29 74 309 550
107 Noriaki Kasai Japonia 167 0 225 161 160 200 316 1229
108 Peter Prevc Słowenia 32 26 134 193 305 276 404 1370
109 Anders Bardal Norwegia 13 310 311 158 129 0 473 1394
110 Kamil Stoch Polska 227 0 410 148 163 200 499 1647
111 Severin Freund Niemcy 15 50 267 68 132 160 676 1368
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Kalendarium
Yuka Seto
Najbliższe zawody - szczegółowy program
22 lutego 2024 (czwartek)
09:30
PŚ Oberstdorf
14:15
PŚ Oberstdorf
oficjalny trening
16:40
PŚ Oberstdorf
kwalifikacje
23 lutego 2024 (piątek)
15:45
PŚ Oberstdorf
konkurs S. Team
16:00
CoC Iron Mountain
odprawa techniczna
19:00
PŚ-k Hinzenbach
odprawa techniczna
20:00
CoC Iron Mountain
oficjalny trening
24 lutego 2024 (sobota)
10:30
PŚ-k Hinzenbach
oficjalny trening
12:30
PŚ-k Hinzenbach
kwalifikacje
13:45
PŚ-k Hinzenbach
konkurs ind.
14:30
PŚ Oberstdorf
seria próbna
16:00
PŚ Oberstdorf
konkurs ind.
17:00
CoC Iron Mountain
seria próbna
18:00
CoC Iron Mountain
konkurs ind.
20:00
CoC Iron Mountain
konkurs ind.
25 lutego 2024 (niedziela)
12:30
PŚ-k Hinzenbach
kwalifikacje
13:45
PŚ-k Hinzenbach
konkurs ind.
14:30
PŚ Oberstdorf
kwalifikacje
16:00
PŚ Oberstdorf
konkurs ind.
18:00
CoC Iron Mountain
seria próbna
20:00
CoC Iron Mountain
konkurs ind.
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
dzisiaj
11:55
Eurosport w Player.pl Sapporo | 2. konkurs indywidualny, HS 134
dzisiaj
16:06
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | Studio przed kwalifikacjami do 1. konkursu, HS 235
dzisiaj
16:10
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | Studio + kwalifikacje do 1. konkursu, HS 235
dzisiaj
16:38
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | Kwalifikacje do 1. konkursu, HS 235
dzisiaj
17:36
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | Studio po kwalifikacjach do 1. konkursu, HS 235
dzisiaj
19:55
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | Kwalifikacje do 1. konkursu, HS 235
jutro
01:00
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | Kwalifikacje do 1. konkursu, HS 235
jutro
03:00
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | Kwalifikacje do 1. konkursu, HS 235
jutro
07:30
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | Kwalifikacje do 1. konkursu, HS 235
jutro
12:00
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | Kwalifikacje do 1. konkursu, HS 235
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Czy Kraft wygra Puchar Świata 2023/24?
tak
nie
nie wiem
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich