Zaloguj się
Kalendarz zawodów
4
5
6
7
11
18
19
20
25
26
27
28
29
30
31
marzec 2024
Najbliższe zawody
02.03.2024, godz. 15:30
Oberhof HS-100
FIS Cup
Światowa Lista Rankingowa (WRL - World Ranking List) to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach Pucharu Świata i Letniej Grand Prix (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Światowa Lista Rankingowa służy do określania tzw. kwot startowych, czyli liczby zawodników, jaką może wystawić reprezentacja danego kraju w indywidualnych konkursach Pucharu Świata lub Letniej Grand Prix w kolejnym periodzie.

Oficjalnie WRL jest aktualizowana dopiero po zakończeniu każdego periodu, jednak poniższe zestawienie pozwala zapoznać się z bieżącą sytuacją już wcześniej - dlatego jeżeli dany period jeszcze trwa, należy ten ranking traktować jako wirtualny (po kolejnych konkursach mogą jeszcze nastąpić zmiany).
Ranking po 6 periodzie sezonu 2013/2014
pokaż kwoty startowe po tym periodzie »
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj VII I II III IV V VI suma
1 Sebastian Colloredo Włochy 5 0 0 0 0 0 0 5
2 Manuel Poppinger Austria 0 0 0 0 0 67 24 91
3 Vladimir Zografski Bułgaria 23 1 0 0 0 0 0 24
  Borek Sedlak Czechy 0 6 18 0 0 0 0 24
5 Kaarel Nurmsalu Estonia 35 0 12 0 0 0 4 51
6 Lauri Asikainen Finlandia 0 18 0 0 0 0 0 18
7 Shohei Tochimoto Japonia 0 0 0 0 0 0 3 3
8 Maximilian Mechler Niemcy 0 0 66 0 0 0 0 66
9 Danny Queck Niemcy 0 0 0 0 0 0 25 25
10 Andreas Stjernen Norwegia 110 0 26 0 0 0 2 138
11 Daniel Andre Tande Norwegia 0 0 0 0 0 30 0 30
12 Krzysztof Miętus Polska 12 0 0 0 0 0 1 13
13 Aleksander Zniszczoł Polska 0 44 42 0 0 0 0 86
14 Ilja Rosliakov Rosja 0 0 10 0 0 0 0 10
15 Robert Hrgota Słowenia 0 0 0 0 0 0 13 13
16 Anze Semenic Słowenia 0 0 25 0 0 0 0 25
17 Nejc Dezman Słowenia 0 37 13 0 0 0 85 135
18 Andrea Morassi Włochy 0 3 0 0 0 0 0 3
19 Michael Hayboeck Austria 7 9 0 0 61 137 32 246
20 Lukas Hlava Czechy 19 46 0 0 17 11 23 116
21 Anssi Koivuranta Finlandia 0 0 34 0 138 55 14 241
22 Ronan Lamy Chappuis Francja 0 0 8 0 0 20 24 52
23 Kento Sakuyama Japonia 0 0 16 0 0 0 0 16
24 Daito Takahashi Japonia 0 0 0 0 0 0 1 1
25 Daniel Wenig Niemcy 0 47 0 0 0 0 0 47
26 Phillip Sjoeen Norwegia 0 0 5 0 0 0 0 5
27 Andraz Pograjc Słowenia 22 32 52 0 0 0 0 106
28 Roman Koudelka Czechy 2 109 15 0 0 0 0 126
29 Sami Heiskanen Finlandia 0 0 0 0 0 0 7 7
30 Fumihisa Yumoto Japonia 0 4 0 0 0 0 0 4
31 Sho Suzuki Japonia 0 12 8 0 0 0 0 20
32 Martin Schmitt Niemcy 0 0 49 0 4 0 0 53
33 Markus Eisenbichler Niemcy 0 28 9 0 0 0 88 125
34 Jan Maylaender Niemcy 0 0 32 0 0 0 0 32
35 Kim Rene Elverum Sorsell Norwegia 8 0 0 0 0 0 0 8
36 Bartłomiej Kłusek Polska 0 50 10 0 0 0 0 60
37 Krzysztof Leja Polska 0 5 8 0 0 0 0 13
38 Ilmir Hazetdinov Rosja 0 8 72 0 0 0 0 80
39 Jernej Damjan Słowenia 0 143 276 0 9 36 269 733
40 Matjaz Pungertar Słowenia 7 153 167 0 0 0 0 327
41 Marco Grigoli Szwajcaria 0 0 5 0 0 0 0 5
42 Nicholas Alexander USA 0 0 55 0 0 0 0 55
43 Martin Koch Austria 40 0 0 0 0 16 0 56
44 Cestmir Kozisek Czechy 0 134 139 0 0 0 0 273
45 Takanobu Okabe Japonia 0 3 0 0 0 0 0 3
46 Junshiro Kobayashi Japonia 4 11 7 0 0 0 0 22
47 Heung Chul Choi Korea Pd. 0 0 13 0 0 0 0 13
48 Stephan Leyhe Niemcy 0 20 0 0 0 0 0 20
49 Simen Key Grimsrud Norwegia 0 0 0 0 0 0 1 1
50 Stefan Hula Polska 2 0 111 0 0 0 3 116
51 Grzegorz Miętus Polska 0 11 0 0 0 0 0 11
52 Mikhail Maksimochkin Rosja 0 22 12 0 0 45 20 99
53 Pascal Egloff Szwajcaria 0 2 0 0 0 0 0 2
54 Pascal Kaelin Szwajcaria 0 0 51 1 0 0 0 52
55 Nicholas Fairall USA 0 0 0 3 0 0 0 3
56 Antonin Hajek Czechy 20 36 129 4 5 26 10 230
57 Jarkko Maatta Finlandia 0 0 0 5 52 4 0 61
58 Tomaz Naglic Słowenia 0 0 0 10 14 33 53 110
59 Roberto Dellasega Włochy 0 0 0 10 1 0 11 22
60 Janne Happonen Finlandia 0 0 0 11 0 0 0 11
61 Alexey Romashov Rosja 0 0 32 13 0 0 5 50
62 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 0 42 8 13 5 44 0 112
63 Jan Matura Czechy 109 57 45 14 55 97 105 482
64 Anders Jacobsen Norwegia 146 0 0 15 45 2 0 208
65 Rok Justin Słowenia 0 53 70 15 0 0 0 138
66 Reruhi Shimizu Japonia 16 90 172 17 0 0 47 342
67 Vincent Descombes Sevoie Francja 55 38 14 18 0 0 0 125
68 Robert Johansson Norwegia 0 0 0 20 0 0 23 43
69 Yuta Watase Japonia 4 22 108 23 0 8 40 205
70 Denis Kornilov Rosja 70 58 53 23 26 0 0 230
71 Davide Bresadola Włochy 0 9 35 27 0 5 4 80
72 Tom Hilde Norwegia 108 98 125 28 10 0 0 369
73 Olli Muotka Finlandia 0 0 85 31 0 0 0 116
74 Manuel Fettner Austria 39 6 0 33 10 0 36 124
75 Klemens Murańka Polska 0 72 24 50 43 37 0 226
76 Jaka Hvala Słowenia 0 0 0 51 14 14 0 79
77 Dawid Kubacki Polska 42 76 40 52 0 3 9 222
78 Karl Geiger Niemcy 15 56 0 53 0 0 42 166
79 Andreas Kofler Austria 3 21 80 58 35 26 89 312
80 Gregor Deschwanden Szwajcaria 12 66 42 58 12 7 28 225
81 Ole Marius Ingvaldsen Norwegia 0 0 0 71 0 0 25 96
82 Michael Neumayer Niemcy 170 172 11 76 52 17 102 600
83 Anders Fannemel Norwegia 9 2 27 78 86 64 0 266
84 Rune Velta Norwegia 102 27 73 82 8 70 0 362
85 Dmitriy Vassiliev Rosja 38 0 109 83 0 0 0 230
86 Andreas Wank Niemcy 55 143 0 85 32 10 16 341
87 Thomas Diethart Austria 0 0 0 90 305 50 48 493
88 Stefan Kraft Austria 71 11 0 93 34 29 74 312
89 Jakub Janda Czechy 0 0 160 95 1 32 16 304
90 Wolfgang Loitzl Austria 127 0 18 99 35 60 9 348
91 Krzysztof Biegun Polska 0 198 92 113 4 27 0 434
92 Jurij Tepes Słowenia 219 13 0 123 16 78 74 523
93 Richard Freitag Niemcy 194 197 18 128 55 72 25 689
94 Janne Ahonen Finlandia 0 96 60 129 32 0 12 329
95 Peter Prevc Słowenia 229 32 26 134 193 305 276 1195
96 Maciej Kot Polska 116 212 36 167 26 72 26 655
97 Daiki Ito Japonia 212 46 0 172 23 0 140 593
98 Robert Kranjec Słowenia 207 44 0 176 19 74 200 720
99 Marinus Kraus Niemcy 0 57 6 180 68 78 27 416
100 Jan Ziobro Polska 0 161 60 189 28 65 10 513
101 Piotr Żyła Polska 272 53 0 200 17 57 9 608
102 Thomas Morgenstern Austria 0 0 0 221 217 0 0 438
103 Noriaki Kasai Japonia 185 167 0 225 161 160 200 1098
104 Simon Ammann Szwajcaria 42 180 0 244 290 74 6 836
105 Taku Takeuchi Japonia 47 170 0 255 37 0 28 537
106 Andreas Wellinger Niemcy 23 340 100 259 89 144 58 1013
107 Severin Freund Niemcy 224 15 50 267 68 132 160 916
108 Anders Bardal Norwegia 217 13 310 311 158 129 0 1138
109 Gregor Schlierenzauer Austria 300 0 22 352 124 194 0 992
110 Kamil Stoch Polska 351 227 0 410 148 163 200 1499
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Najbliższe zawody - szczegółowy program
1 marca 2024 (piątek)
08:00
PŚ Lahti
09:00
PŚ Lahti
15:45
PŚ Lahti
17:00
PŚ Lahti
2 marca 2024 (sobota)
10:00
CoC Planica
odprawa techniczna
11:00
FIS Cup Oberhof
13:30
FIS Cup Oberhof
oficjalny trening
14:30
FIS Cup Oberhof
seria próbna
15:00
CoC Planica
oficjalny trening
15:15
PŚ Lahti
seria próbna M
15:30
FIS Cup Oberhof
konkurs ind.
16:00
CoC Planica
seria próbna
16:15
PŚ Lahti
konkurs druż. M
17:15
CoC Planica
konkurs ind.
3 marca 2024 (niedziela)
09:00
FIS Cup Oberhof
seria próbna
10:00
CoC Planica
seria próbna
10:00
FIS Cup Oberhof
konkurs ind.
11:15
CoC Planica
konkurs ind.
14:30
PŚ Lahti
kwalifikacje M
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
dzisiaj
23:47
Eurosport w Player.pl Lahti | 1. konkurs, HS 130
jutro
15:00
Eurosport w Player.pl Lahti | 1. konkurs, HS 130
jutro
15:30
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio + konkurs drużynowy, HS 130
jutro
15:30
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio przed konkursem drużynowym
jutro
15:55
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - studio sport
jutro
16:15
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - konkurs drużynowy seria 1
jutro
16:15
Eurosport w Player.pl Lahti | Konkurs drużynowy, HS 130
jutro
17:15
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - studio sport
jutro
17:25
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - konkurs drużynowy seria 2
jutro
18:00
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio po konkursie drużynowym
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Czy Kraft wygra Puchar Świata 2023/24?
tak
nie
nie wiem
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich