Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2024
Najbliższe zawody
09.08.2024, godz. 17:00
Hinterzarten HS-109
FIS Cup M
Światowa Lista Rankingowa (WRL - World Ranking List) to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach Pucharu Świata i Letniej Grand Prix (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Światowa Lista Rankingowa służy do określania tzw. kwot startowych, czyli liczby zawodników, jaką może wystawić reprezentacja danego kraju w indywidualnych konkursach Pucharu Świata lub Letniej Grand Prix w kolejnym periodzie.

Oficjalnie WRL jest aktualizowana dopiero po zakończeniu każdego periodu, jednak poniższe zestawienie pozwala zapoznać się z bieżącą sytuacją już wcześniej - dlatego jeżeli dany period jeszcze trwa, należy ten ranking traktować jako wirtualny (po kolejnych konkursach mogą jeszcze nastąpić zmiany).
Ranking po 6 periodzie sezonu 2013/2014
pokaż kwoty startowe po tym periodzie »
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj VII I II III IV V VI suma
1 Kamil Stoch Polska 351 227 0 410 148 163 200 1499
2 Gregor Schlierenzauer Austria 300 0 22 352 124 194 0 992
3 Piotr Żyła Polska 272 53 0 200 17 57 9 608
4 Peter Prevc Słowenia 229 32 26 134 193 305 276 1195
5 Severin Freund Niemcy 224 15 50 267 68 132 160 916
6 Jurij Tepes Słowenia 219 13 0 123 16 78 74 523
7 Anders Bardal Norwegia 217 13 310 311 158 129 0 1138
8 Daiki Ito Japonia 212 46 0 172 23 0 140 593
9 Robert Kranjec Słowenia 207 44 0 176 19 74 200 720
10 Richard Freitag Niemcy 194 197 18 128 55 72 25 689
11 Noriaki Kasai Japonia 185 167 0 225 161 160 200 1098
12 Michael Neumayer Niemcy 170 172 11 76 52 17 102 600
13 Anders Jacobsen Norwegia 146 0 0 15 45 2 0 208
14 Wolfgang Loitzl Austria 127 0 18 99 35 60 9 348
15 Maciej Kot Polska 116 212 36 167 26 72 26 655
16 Andreas Stjernen Norwegia 110 0 26 0 0 0 2 138
17 Jan Matura Czechy 109 57 45 14 55 97 105 482
18 Tom Hilde Norwegia 108 98 125 28 10 0 0 369
19 Rune Velta Norwegia 102 27 73 82 8 70 0 362
20 Stefan Kraft Austria 71 11 0 93 34 29 74 312
21 Denis Kornilov Rosja 70 58 53 23 26 0 0 230
22 Andreas Wank Niemcy 55 143 0 85 32 10 16 341
23 Vincent Descombes Sevoie Francja 55 38 14 18 0 0 0 125
24 Taku Takeuchi Japonia 47 170 0 255 37 0 28 537
25 Dawid Kubacki Polska 42 76 40 52 0 3 9 222
26 Simon Ammann Szwajcaria 42 180 0 244 290 74 6 836
27 Martin Koch Austria 40 0 0 0 0 16 0 56
28 Manuel Fettner Austria 39 6 0 33 10 0 36 124
29 Dmitriy Vassiliev Rosja 38 0 109 83 0 0 0 230
30 Kaarel Nurmsalu Estonia 35 0 12 0 0 0 4 51
31 Andreas Wellinger Niemcy 23 340 100 259 89 144 58 1013
32 Vladimir Zografski Bułgaria 23 1 0 0 0 0 0 24
33 Andraz Pograjc Słowenia 22 32 52 0 0 0 0 106
34 Antonin Hajek Czechy 20 36 129 4 5 26 10 230
35 Lukas Hlava Czechy 19 46 0 0 17 11 23 116
36 Reruhi Shimizu Japonia 16 90 172 17 0 0 47 342
37 Karl Geiger Niemcy 15 56 0 53 0 0 42 166
38 Krzysztof Miętus Polska 12 0 0 0 0 0 1 13
39 Gregor Deschwanden Szwajcaria 12 66 42 58 12 7 28 225
40 Anders Fannemel Norwegia 9 2 27 78 86 64 0 266
41 Kim Rene Elverum Sorsell Norwegia 8 0 0 0 0 0 0 8
42 Michael Hayboeck Austria 7 9 0 0 61 137 32 246
43 Matjaz Pungertar Słowenia 7 153 167 0 0 0 0 327
44 Sebastian Colloredo Włochy 5 0 0 0 0 0 0 5
45 Junshiro Kobayashi Japonia 4 11 7 0 0 0 0 22
46 Yuta Watase Japonia 4 22 108 23 0 8 40 205
47 Andreas Kofler Austria 3 21 80 58 35 26 89 312
48 Roman Koudelka Czechy 2 109 15 0 0 0 0 126
49 Stefan Hula Polska 2 0 111 0 0 0 3 116
50 Janne Ahonen Finlandia 0 96 60 129 32 0 12 329
51 Anssi Koivuranta Finlandia 0 0 34 0 138 55 14 241
52 Ronan Lamy Chappuis Francja 0 0 8 0 0 20 24 52
53 Kento Sakuyama Japonia 0 0 16 0 0 0 0 16
54 Daito Takahashi Japonia 0 0 0 0 0 0 1 1
55 Daniel Wenig Niemcy 0 47 0 0 0 0 0 47
56 Phillip Sjoeen Norwegia 0 0 5 0 0 0 0 5
57 Jan Ziobro Polska 0 161 60 189 28 65 10 513
58 Krzysztof Biegun Polska 0 198 92 113 4 27 0 434
59 Tomaz Naglic Słowenia 0 0 0 10 14 33 53 110
60 Pascal Kaelin Szwajcaria 0 0 51 1 0 0 0 52
61 Andrea Morassi Włochy 0 3 0 0 0 0 0 3
62 Janne Happonen Finlandia 0 0 0 11 0 0 0 11
63 Sami Heiskanen Finlandia 0 0 0 0 0 0 7 7
64 Fumihisa Yumoto Japonia 0 4 0 0 0 0 0 4
65 Sho Suzuki Japonia 0 12 8 0 0 0 0 20
66 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 0 42 8 13 5 44 0 112
67 Martin Schmitt Niemcy 0 0 49 0 4 0 0 53
68 Markus Eisenbichler Niemcy 0 28 9 0 0 0 88 125
69 Jan Maylaender Niemcy 0 0 32 0 0 0 0 32
70 Bartłomiej Kłusek Polska 0 50 10 0 0 0 0 60
71 Krzysztof Leja Polska 0 5 8 0 0 0 0 13
72 Ilmir Hazetdinov Rosja 0 8 72 0 0 0 0 80
73 Jernej Damjan Słowenia 0 143 276 0 9 36 269 733
74 Marco Grigoli Szwajcaria 0 0 5 0 0 0 0 5
75 Nicholas Fairall USA 0 0 0 3 0 0 0 3
76 Davide Bresadola Włochy 0 9 35 27 0 5 4 80
77 Thomas Morgenstern Austria 0 0 0 221 217 0 0 438
78 Thomas Diethart Austria 0 0 0 90 305 50 48 493
79 Jakub Janda Czechy 0 0 160 95 1 32 16 304
80 Cestmir Kozisek Czechy 0 134 139 0 0 0 0 273
81 Olli Muotka Finlandia 0 0 85 31 0 0 0 116
82 Jarkko Maatta Finlandia 0 0 0 5 52 4 0 61
83 Takanobu Okabe Japonia 0 3 0 0 0 0 0 3
84 Heung Chul Choi Korea Pd. 0 0 13 0 0 0 0 13
85 Stephan Leyhe Niemcy 0 20 0 0 0 0 0 20
86 Marinus Kraus Niemcy 0 57 6 180 68 78 27 416
87 Robert Johansson Norwegia 0 0 0 20 0 0 23 43
88 Simen Key Grimsrud Norwegia 0 0 0 0 0 0 1 1
89 Grzegorz Miętus Polska 0 11 0 0 0 0 0 11
90 Klemens Murańka Polska 0 72 24 50 43 37 0 226
91 Mikhail Maksimochkin Rosja 0 22 12 0 0 45 20 99
92 Rok Justin Słowenia 0 53 70 15 0 0 0 138
93 Jaka Hvala Słowenia 0 0 0 51 14 14 0 79
94 Pascal Egloff Szwajcaria 0 2 0 0 0 0 0 2
95 Nicholas Alexander USA 0 0 55 0 0 0 0 55
96 Roberto Dellasega Włochy 0 0 0 10 1 0 11 22
97 Lauri Asikainen Finlandia 0 18 0 0 0 0 0 18
98 Shohei Tochimoto Japonia 0 0 0 0 0 0 3 3
99 Maximilian Mechler Niemcy 0 0 66 0 0 0 0 66
100 Danny Queck Niemcy 0 0 0 0 0 0 25 25
101 Ole Marius Ingvaldsen Norwegia 0 0 0 71 0 0 25 96
102 Daniel Andre Tande Norwegia 0 0 0 0 0 30 0 30
103 Aleksander Zniszczoł Polska 0 44 42 0 0 0 0 86
104 Ilja Rosliakov Rosja 0 0 10 0 0 0 0 10
105 Alexey Romashov Rosja 0 0 32 13 0 0 5 50
106 Robert Hrgota Słowenia 0 0 0 0 0 0 13 13
107 Anze Semenic Słowenia 0 0 25 0 0 0 0 25
108 Nejc Dezman Słowenia 0 37 13 0 0 0 85 135
109 Manuel Poppinger Austria 0 0 0 0 0 67 24 91
110 Borek Sedlak Czechy 0 6 18 0 0 0 0 24
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Kalendarium
Daniele Varesco
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody - szczegółowy program
9 sierpnia 2024 (piątek)
11:00
FIS Cup Hinterzarten
odprawa techniczna
15:00
FIS Cup Hinterzarten
oficjalny trening
16:00
FIS Cup Hinterzarten
seria próbna
17:00
FIS Cup Hinterzarten
konkurs ind.
10 sierpnia 2024 (sobota)
08:30
FIS Cup Hinterzarten
seria próbna
09:30
FIS Cup Hinterzarten
konkurs ind.
12:00
CoC/ICoC Hinterzarten
odprawa techniczna K/M
13:30
CoC/ICoC Hinterzarten
oficjalny trening K
14:15
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna K
15:00
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. K
17:30
CoC/ICoC Hinterzarten
oficjalny trening M
18:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna M
19:30
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. M
11 sierpnia 2024 (niedziela)
08:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna K
09:15
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. K
11:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna M
12:30
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. M
28 września 2024 (sobota)
09:00
CoC Klingenthal
odprawa techniczna
10:30
CoC Klingenthal
oficjalny trening
11:45
CoC Klingenthal
seria próbna
13:00
CoC Klingenthal
konkurs ind.
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
16.8.2024
17:25
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (studio)
LIVE
16.8.2024
17:55
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (#1)
LIVE
17.8.2024
10:15
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (#1)
17.8.2024
17:30
TVP1 Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
17.8.2024
22:55
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (#1)
18.8.2024
13:55
TVP1 Marusarz - Tatrzański Orzeł
18.8.2024
17:30
TVP1 Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
18.8.2024
23:00
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (#2)
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich