Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
24
27
28
luty 2023
Najbliższe zawody
02.02.2023, godz. 21:35
Whistler HS-104
MŚJ ind. K
Światowa Lista Rankingowa (WRL - World Ranking List) to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach Pucharu Świata i Letniej Grand Prix (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Światowa Lista Rankingowa służy do określania tzw. kwot startowych, czyli liczby zawodników, jaką może wystawić reprezentacja danego kraju w indywidualnych konkursach Pucharu Świata lub Letniej Grand Prix w kolejnym periodzie.

Oficjalnie WRL jest aktualizowana dopiero po zakończeniu każdego periodu, jednak poniższe zestawienie pozwala zapoznać się z bieżącą sytuacją już wcześniej - dlatego jeżeli dany period jeszcze trwa, należy ten ranking traktować jako wirtualny (po kolejnych konkursach mogą jeszcze nastąpić zmiany).
Ranking po 2 periodzie sezonu 2013/2014
pokaż kwoty startowe po tym periodzie »
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj III IV V VI VII I II suma
1 Anton Kalinitschenko Rosja 2 0 0 0 0 0 0 2
  Hiroaki Watanabe Japonia 0 0 2 0 0 0 0 2
  Pascal Egloff Szwajcaria 0 0 0 0 0 2 0 2
4 Simen Key Grimsrud Norwegia 3 0 0 0 0 0 0 3
  Takanobu Okabe Japonia 0 0 0 0 0 3 0 3
6 Fumihisa Yumoto Japonia 0 0 0 0 0 4 0 4
  Atle Pedersen Roensen Norwegia 0 0 4 0 0 0 0 4
8 Phillip Sjoeen Norwegia 0 0 0 0 0 0 5 5
  Marco Grigoli Szwajcaria 0 0 0 0 0 0 5 5
10 Lukas Mueller Austria 0 0 1 6 0 0 0 7
  Ville Larinto Finlandia 7 0 0 0 0 0 0 7
12 Ole Marius Ingvaldsen Norwegia 7 0 1 0 0 0 0 8
  Fredrik Bjerkeengen Norwegia 0 0 0 8 0 0 0 8
  Ronan Lamy Chappuis Francja 0 0 0 0 0 0 8 8
  Felix Schoft Niemcy 0 0 0 8 0 0 0 8
16 Janne Happonen Finlandia 9 0 0 0 0 0 0 9
  Vegard Swensen Norwegia 9 0 0 0 0 0 0 9
18 Grzegorz Miętus Polska 0 0 0 0 0 11 0 11
19 Heung Chul Choi Korea Pd. 0 0 0 0 0 0 13 13
  Krzysztof Leja Polska 0 0 0 0 0 5 8 13
21 Andrea Morassi Włochy 0 0 4 8 0 3 0 15
22 Stephan Leyhe Niemcy 0 0 0 0 0 20 0 20
  Sho Suzuki Japonia 0 0 0 0 0 12 8 20
24 Peter Frenette USA 0 0 17 4 0 0 0 21
25 Borek Sedlak Czechy 0 0 0 0 0 6 18 24
  Kento Sakuyama Japonia 4 0 4 0 0 0 16 24
27 Kim Rene Elverum Sorsell Norwegia 0 0 0 17 8 0 0 25
  Anze Semenic Słowenia 0 0 0 0 0 0 25 25
29 Jan Maylaender Niemcy 0 0 0 0 0 0 32 32
30 Anssi Koivuranta Finlandia 0 0 0 0 0 0 34 34
  Mikhail Maksimochkin Rosja 0 0 0 0 0 22 12 34
32 Junshiro Kobayashi Japonia 4 0 9 0 4 11 7 35
33 Markus Eisenbichler Niemcy 0 0 0 0 0 28 9 37
  Danny Queck Niemcy 17 20 0 0 0 0 0 37
35 Ilja Rosliakov Rosja 0 22 0 9 0 0 10 41
36 Alexey Romashov Rosja 11 0 3 0 0 0 32 46
37 Daniel Wenig Niemcy 0 0 0 0 0 47 0 47
38 Davide Bresadola Włochy 0 0 0 5 0 9 35 49
39 Nejc Dezman Słowenia 0 0 0 0 0 37 13 50
40 Pascal Kaelin Szwajcaria 0 0 0 0 0 0 51 51
41 Kaarel Nurmsalu Estonia 0 0 0 5 35 0 12 52
42 Nicholas Alexander USA 0 0 0 0 0 0 55 55
43 Bartłomiej Kłusek Polska 0 0 0 0 0 50 10 60
44 Lauri Asikainen Finlandia 28 7 15 0 0 18 0 68
45 Marinus Kraus Niemcy 0 0 0 12 0 57 6 75
46 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 0 0 8 19 0 42 8 77
47 Ilmir Hazetdinov Rosja 0 0 0 0 0 8 72 80
48 Aleksander Zniszczoł Polska 0 0 8 0 0 44 42 94
49 Klemens Murańka Polska 3 3 0 0 0 72 24 102
50 Krzysztof Miętus Polska 13 4 22 52 12 0 0 103
51 Olli Muotka Finlandia 0 0 11 10 0 0 85 106
  Andraz Pograjc Słowenia 0 0 0 0 22 32 52 106
53 Sebastian Colloredo Włochy 37 0 1 68 5 0 0 111
54 Rok Justin Słowenia 0 0 0 0 0 53 70 123
55 Maximilian Mechler Niemcy 0 16 33 17 0 0 66 132
56 Vincent Descombes Sevoie Francja 0 0 7 23 55 38 14 137
57 Stefan Hula Polska 0 12 14 0 2 0 111 139
58 Karl Geiger Niemcy 60 0 0 11 15 56 0 142
59 Martin Schmitt Niemcy 0 62 36 0 0 0 49 147
60 Janne Ahonen Finlandia 0 0 0 0 0 96 60 156
61 Yuta Watase Japonia 17 0 2 7 4 22 108 160
62 Roman Koudelka Czechy 0 15 10 13 2 109 15 164
63 Gregor Deschwanden Szwajcaria 1 6 39 0 12 66 42 166
64 Michael Hayboeck Austria 40 31 59 26 7 9 0 172
65 Jakub Janda Czechy 0 0 13 0 0 0 160 173
66 Vladimir Zografski Bułgaria 58 38 38 26 23 1 0 184
67 Lukas Hlava Czechy 62 36 22 20 19 46 0 205
68 Stefan Kraft Austria 0 68 27 36 71 11 0 213
69 Manuel Fettner Austria 104 57 0 11 39 6 0 217
70 Martin Koch Austria 39 40 33 67 40 0 0 219
71 Antonin Hajek Czechy 0 0 0 36 20 36 129 221
72 Jan Ziobro Polska 0 0 11 0 0 161 60 232
73 Dawid Kubacki Polska 67 8 24 1 42 76 40 258
74 Krzysztof Biegun Polska 0 0 0 1 0 198 92 291
75 Denis Kornilov Rosja 82 10 28 0 70 58 53 301
76 Thomas Morgenstern Austria 223 77 12 0 0 0 0 312
77 Cestmir Kozisek Czechy 0 0 8 38 0 134 139 319
78 Anders Fannemel Norwegia 145 25 75 44 9 2 27 327
79 Daiki Ito Japonia 0 0 41 45 212 46 0 344
80 Reruhi Shimizu Japonia 68 0 0 10 16 90 172 356
81 Matjaz Pungertar Słowenia 7 2 11 18 7 153 167 365
82 Jernej Damjan Słowenia 0 0 0 0 0 143 276 419
83 Andreas Wank Niemcy 81 34 109 8 55 143 0 430
84 Rune Velta Norwegia 73 45 108 9 102 27 73 437
85 Andreas Stjernen Norwegia 40 0 91 177 110 0 26 444
86 Jaka Hvala Słowenia 180 78 40 182 0 0 0 480
87 Dmitriy Vassiliev Rosja 90 127 110 7 38 0 109 481
88 Noriaki Kasai Japonia 99 8 36 0 185 167 0 495
89 Piotr Żyła Polska 0 11 133 69 272 53 0 538
90 Taku Takeuchi Japonia 129 17 99 89 47 170 0 551
91 Andreas Kofler Austria 396 40 34 0 3 21 80 574
92 Jurij Tepes Słowenia 80 0 165 107 219 13 0 584
93 Wolfgang Loitzl Austria 187 43 115 120 127 0 18 610
94 Maciej Kot Polska 52 100 142 50 116 212 36 708
95 Jan Matura Czechy 0 44 312 166 109 57 45 733
  Simon Ammann Szwajcaria 171 46 180 114 42 180 0 733
97 Peter Prevc Słowenia 149 100 124 142 229 32 26 802
98 Andreas Wellinger Niemcy 290 77 0 3 23 340 100 833
99 Tom Hilde Norwegia 114 164 196 36 108 98 125 841
100 Robert Kranjec Słowenia 28 42 350 175 207 44 0 846
101 Michael Neumayer Niemcy 145 94 167 102 170 172 11 861
102 Anders Jacobsen Norwegia 146 316 180 90 146 0 0 878
103 Richard Freitag Niemcy 220 68 154 100 194 197 18 951
104 Severin Freund Niemcy 430 126 100 43 224 15 50 988
105 Kamil Stoch Polska 99 190 251 62 351 227 0 1180
106 Anders Bardal Norwegia 286 189 282 25 217 13 310 1322
107 Gregor Schlierenzauer Austria 448 360 192 320 300 0 22 1642
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Najbliższe zawody
2 lutego 2023 (czwartek)
18:00
PŚ Willingen
odprawa techniczna K/M
20:30
MŚJ Whistler
seria próbna K
21:35
MŚJ Whistler
konkurs ind. K
23:00
MŚJ Whistler
seria próbna M
3 lutego 2023 (piątek)
00:05
MŚJ Whistler
konkurs ind. M
10:00
PŚ Willingen
oficjalny trening K
12:00
PŚ Willingen
kwalifikacje K
13:15
PŚ Willingen
oficjalny trening M
16:00
PŚ Willingen
konkurs mix
18:15
PŚ Willingen
kwalifikacje M
21:30
MŚJ Whistler
oficjalny trening M
23:30
MŚJ Whistler
oficjalny trening K
4 lutego 2023 (sobota)
11:00
PŚ Willingen
seria próbna K
12:15
PŚ Willingen
konkurs ind. K
15:00
PŚ Willingen
seria próbna M
16:10
PŚ Willingen
konkurs ind. M
20:30
MŚJ Whistler
seria próbna M
21:30
MŚJ Whistler
konkurs druż. M
23:00
MŚJ Whistler
seria próbna K
5 lutego 2023 (niedziela)
00:00
MŚJ Whistler
konkurs druż. K
10:30
PŚ Willingen
kwalifikacje K
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
dzisiaj
13:22
Eurosport 1 Puchar Świata, Bad Mitterndorf, Austria
dzisiaj
13:23
Eurosport w Player.pl Kulm | 2. konkurs indywidualny, HS 235
jutro
00:00
Eurosport w Player.pl Kulm | 2. konkurs indywidualny, HS 235
jutro
00:00
Eurosport 1 Puchar Świata, Bad Mitterndorf, Austria
jutro
00:45
Eurosport 1 Puchar Świata, Hinterzarten, Niemcy
jutro
00:45
Eurosport w Player.pl Hinterzarten | 1. konkurs indywidualny kobiet, HS 111
jutro
01:30
Eurosport 2 Puchar Świata, Bad Mitterndorf, Austria
jutro
01:30
Eurosport w Player.pl Kulm | 2. konkurs indywidualny, HS 235
jutro
02:15
Eurosport w Player.pl Hinterzarten | 1. konkurs indywidualny kobiet, HS 111
jutro
02:15
Eurosport 2 Puchar Świata, Hinterzarten, Niemcy
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Anze Lanisek
Stefan Kraft
Manuel Fettner
Robert Johansson
Daniel Andre Tande
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Peter Prevc
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2023 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich