Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
9
10
11
12
17
19
24
26
30
31
styczeń 2023
Najbliższe zawody
02.02.2023, godz. 21:30
Whistler HS-104
MŚJ ind. K
Światowa Lista Rankingowa (WRL - World Ranking List) to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach Pucharu Świata i Letniej Grand Prix (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Światowa Lista Rankingowa służy do określania tzw. kwot startowych, czyli liczby zawodników, jaką może wystawić reprezentacja danego kraju w indywidualnych konkursach Pucharu Świata lub Letniej Grand Prix w kolejnym periodzie.

Oficjalnie WRL jest aktualizowana dopiero po zakończeniu każdego periodu, jednak poniższe zestawienie pozwala zapoznać się z bieżącą sytuacją już wcześniej - dlatego jeżeli dany period jeszcze trwa, należy ten ranking traktować jako wirtualny (po kolejnych konkursach mogą jeszcze nastąpić zmiany).
Ranking po 2 periodzie sezonu 2013/2014
pokaż kwoty startowe po tym periodzie »
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj III IV V VI VII I II suma
1 Andreas Wellinger Niemcy 290 77 0 3 23 340 100 833
2 Kamil Stoch Polska 99 190 251 62 351 227 0 1180
3 Maciej Kot Polska 52 100 142 50 116 212 36 708
4 Krzysztof Biegun Polska 0 0 0 1 0 198 92 291
5 Richard Freitag Niemcy 220 68 154 100 194 197 18 951
6 Simon Ammann Szwajcaria 171 46 180 114 42 180 0 733
7 Michael Neumayer Niemcy 145 94 167 102 170 172 11 861
8 Taku Takeuchi Japonia 129 17 99 89 47 170 0 551
9 Noriaki Kasai Japonia 99 8 36 0 185 167 0 495
10 Jan Ziobro Polska 0 0 11 0 0 161 60 232
11 Matjaz Pungertar Słowenia 7 2 11 18 7 153 167 365
12 Jernej Damjan Słowenia 0 0 0 0 0 143 276 419
13 Andreas Wank Niemcy 81 34 109 8 55 143 0 430
14 Cestmir Kozisek Czechy 0 0 8 38 0 134 139 319
15 Roman Koudelka Czechy 0 15 10 13 2 109 15 164
16 Tom Hilde Norwegia 114 164 196 36 108 98 125 841
17 Janne Ahonen Finlandia 0 0 0 0 0 96 60 156
18 Reruhi Shimizu Japonia 68 0 0 10 16 90 172 356
19 Dawid Kubacki Polska 67 8 24 1 42 76 40 258
20 Klemens Murańka Polska 3 3 0 0 0 72 24 102
21 Gregor Deschwanden Szwajcaria 1 6 39 0 12 66 42 166
22 Denis Kornilov Rosja 82 10 28 0 70 58 53 301
23 Marinus Kraus Niemcy 0 0 0 12 0 57 6 75
24 Jan Matura Czechy 0 44 312 166 109 57 45 733
25 Karl Geiger Niemcy 60 0 0 11 15 56 0 142
26 Rok Justin Słowenia 0 0 0 0 0 53 70 123
27 Piotr Żyła Polska 0 11 133 69 272 53 0 538
28 Bartłomiej Kłusek Polska 0 0 0 0 0 50 10 60
29 Daniel Wenig Niemcy 0 0 0 0 0 47 0 47
30 Lukas Hlava Czechy 62 36 22 20 19 46 0 205
31 Daiki Ito Japonia 0 0 41 45 212 46 0 344
32 Aleksander Zniszczoł Polska 0 0 8 0 0 44 42 94
33 Robert Kranjec Słowenia 28 42 350 175 207 44 0 846
34 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 0 0 8 19 0 42 8 77
35 Vincent Descombes Sevoie Francja 0 0 7 23 55 38 14 137
36 Nejc Dezman Słowenia 0 0 0 0 0 37 13 50
37 Antonin Hajek Czechy 0 0 0 36 20 36 129 221
38 Andraz Pograjc Słowenia 0 0 0 0 22 32 52 106
39 Peter Prevc Słowenia 149 100 124 142 229 32 26 802
40 Markus Eisenbichler Niemcy 0 0 0 0 0 28 9 37
41 Rune Velta Norwegia 73 45 108 9 102 27 73 437
42 Mikhail Maksimochkin Rosja 0 0 0 0 0 22 12 34
43 Yuta Watase Japonia 17 0 2 7 4 22 108 160
44 Andreas Kofler Austria 396 40 34 0 3 21 80 574
45 Stephan Leyhe Niemcy 0 0 0 0 0 20 0 20
46 Lauri Asikainen Finlandia 28 7 15 0 0 18 0 68
47 Severin Freund Niemcy 430 126 100 43 224 15 50 988
48 Anders Bardal Norwegia 286 189 282 25 217 13 310 1322
49 Jurij Tepes Słowenia 80 0 165 107 219 13 0 584
50 Sho Suzuki Japonia 0 0 0 0 0 12 8 20
51 Junshiro Kobayashi Japonia 4 0 9 0 4 11 7 35
52 Grzegorz Miętus Polska 0 0 0 0 0 11 0 11
53 Stefan Kraft Austria 0 68 27 36 71 11 0 213
54 Michael Hayboeck Austria 40 31 59 26 7 9 0 172
55 Davide Bresadola Włochy 0 0 0 5 0 9 35 49
56 Ilmir Hazetdinov Rosja 0 0 0 0 0 8 72 80
57 Manuel Fettner Austria 104 57 0 11 39 6 0 217
58 Borek Sedlak Czechy 0 0 0 0 0 6 18 24
59 Krzysztof Leja Polska 0 0 0 0 0 5 8 13
60 Fumihisa Yumoto Japonia 0 0 0 0 0 4 0 4
61 Andrea Morassi Włochy 0 0 4 8 0 3 0 15
62 Takanobu Okabe Japonia 0 0 0 0 0 3 0 3
63 Anders Fannemel Norwegia 145 25 75 44 9 2 27 327
64 Pascal Egloff Szwajcaria 0 0 0 0 0 2 0 2
65 Vladimir Zografski Bułgaria 58 38 38 26 23 1 0 184
66 Ole Marius Ingvaldsen Norwegia 7 0 1 0 0 0 0 8
67 Janne Happonen Finlandia 9 0 0 0 0 0 0 9
68 Anton Kalinitschenko Rosja 2 0 0 0 0 0 0 2
69 Jan Maylaender Niemcy 0 0 0 0 0 0 32 32
70 Maximilian Mechler Niemcy 0 16 33 17 0 0 66 132
71 Danny Queck Niemcy 17 20 0 0 0 0 0 37
72 Lukas Mueller Austria 0 0 1 6 0 0 0 7
73 Martin Koch Austria 39 40 33 67 40 0 0 219
74 Phillip Sjoeen Norwegia 0 0 0 0 0 0 5 5
75 Wolfgang Loitzl Austria 187 43 115 120 127 0 18 610
76 Thomas Morgenstern Austria 223 77 12 0 0 0 0 312
77 Alexey Romashov Rosja 11 0 3 0 0 0 32 46
78 Jakub Janda Czechy 0 0 13 0 0 0 160 173
79 Kaarel Nurmsalu Estonia 0 0 0 5 35 0 12 52
80 Peter Frenette USA 0 0 17 4 0 0 0 21
81 Pascal Kaelin Szwajcaria 0 0 0 0 0 0 51 51
82 Simen Key Grimsrud Norwegia 3 0 0 0 0 0 0 3
83 Jaka Hvala Słowenia 180 78 40 182 0 0 0 480
84 Nicholas Alexander USA 0 0 0 0 0 0 55 55
85 Fredrik Bjerkeengen Norwegia 0 0 0 8 0 0 0 8
86 Marco Grigoli Szwajcaria 0 0 0 0 0 0 5 5
87 Gregor Schlierenzauer Austria 448 360 192 320 300 0 22 1642
88 Kim Rene Elverum Sorsell Norwegia 0 0 0 17 8 0 0 25
89 Anders Jacobsen Norwegia 146 316 180 90 146 0 0 878
90 Atle Pedersen Roensen Norwegia 0 0 4 0 0 0 0 4
91 Andreas Stjernen Norwegia 40 0 91 177 110 0 26 444
92 Vegard Swensen Norwegia 9 0 0 0 0 0 0 9
93 Anssi Koivuranta Finlandia 0 0 0 0 0 0 34 34
94 Ville Larinto Finlandia 7 0 0 0 0 0 0 7
95 Felix Schoft Niemcy 0 0 0 8 0 0 0 8
96 Krzysztof Miętus Polska 13 4 22 52 12 0 0 103
97 Hiroaki Watanabe Japonia 0 0 2 0 0 0 0 2
98 Heung Chul Choi Korea Pd. 0 0 0 0 0 0 13 13
99 Kento Sakuyama Japonia 4 0 4 0 0 0 16 24
100 Ronan Lamy Chappuis Francja 0 0 0 0 0 0 8 8
101 Stefan Hula Polska 0 12 14 0 2 0 111 139
102 Dmitriy Vassiliev Rosja 90 127 110 7 38 0 109 481
103 Anze Semenic Słowenia 0 0 0 0 0 0 25 25
104 Ilja Rosliakov Rosja 0 22 0 9 0 0 10 41
105 Martin Schmitt Niemcy 0 62 36 0 0 0 49 147
106 Sebastian Colloredo Włochy 37 0 1 68 5 0 0 111
107 Olli Muotka Finlandia 0 0 11 10 0 0 85 106
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Kalendarium
Valentina Sderzhikova
Najbliższe zawody
31 stycznia 2023 (wtorek)
20:30
MŚJ Whistler
oficjalny trening K
23:00
MŚJ Whistler
oficjalny trening M
1 lutego 2023 (środa)
21:00
MŚJ Whistler
oficjalny trening K
23:00
MŚJ Whistler
oficjalny trening M
2 lutego 2023 (czwartek)
18:00
PŚ Willingen
odprawa techniczna K/M
20:30
MŚJ Whistler
seria próbna K
21:30
MŚJ Whistler
konkurs ind. K
23:00
MŚJ Whistler
seria próbna M
3 lutego 2023 (piątek)
00:00
MŚJ Whistler
konkurs ind. M
10:00
PŚ Willingen
oficjalny trening K
12:00
PŚ Willingen
kwalifikacje K
13:15
PŚ Willingen
oficjalny trening M
16:00
PŚ Willingen
konkurs mix
18:15
PŚ Willingen
kwalifikacje M
21:30
MŚJ Whistler
oficjalny trening M
23:30
MŚJ Whistler
oficjalny trening K
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
dzisiaj
12:34
Eurosport w Player.pl Loty w Kulm | 2. konkurs indywidualny, HS 235
dzisiaj
12:35
Eurosport 1 Puchar Świata, Bad Mitterndorf, Austria
dzisiaj
18:24
Eurosport 2 Puchar Świata, Hinterzarten, Niemcy
dzisiaj
18:24
Eurosport w Player.pl Hinterzarten | 1. konkurs indywidualny kobiet, HS 111
dzisiaj
23:00
Eurosport 1 Puchar Świata, Hinterzarten, Niemcy
dzisiaj
23:00
Eurosport w Player.pl Hinterzarten | 1. konkurs indywidualny kobiet, HS 111
dzisiaj
23:45
TVN24 Strefa kibica - zima
LIVE
jutro
00:30
Eurosport 2 Puchar Świata, Hinterzarten, Niemcy
jutro
00:30
Eurosport w Player.pl Hinterzarten | 1. konkurs indywidualny kobiet, HS 111
jutro
07:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Bad Mitterndorf, Austria
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Anze Lanisek
Stefan Kraft
Manuel Fettner
Robert Johansson
Daniel Andre Tande
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Peter Prevc
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2023 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich