Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
8
12
13
14
15
19
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2022
Najbliższe zawody
09.12.2022, godz. 11:45
Titisee-Neustadt HS-142
Światowa Lista Rankingowa (WRL - World Ranking List) to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach Pucharu Świata i Letniej Grand Prix (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Światowa Lista Rankingowa służy do określania tzw. kwot startowych, czyli liczby zawodników, jaką może wystawić reprezentacja danego kraju w indywidualnych konkursach Pucharu Świata lub Letniej Grand Prix w kolejnym periodzie.

Oficjalnie WRL jest aktualizowana dopiero po zakończeniu każdego periodu, jednak poniższe zestawienie pozwala zapoznać się z bieżącą sytuacją już wcześniej - dlatego jeżeli dany period jeszcze trwa, należy ten ranking traktować jako wirtualny (po kolejnych konkursach mogą jeszcze nastąpić zmiany).
Ranking po 2 periodzie sezonu 2013/2014
pokaż kwoty startowe po tym periodzie »
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj III IV V VI VII I II suma
1 Jan Maylaender Niemcy 0 0 0 0 0 0 32 32
2 Davide Bresadola Włochy 0 0 0 5 0 9 35 49
3 Kim Rene Elverum Sorsell Norwegia 0 0 0 17 8 0 0 25
4 Lukas Mueller Austria 0 0 1 6 0 0 0 7
5 Atle Pedersen Roensen Norwegia 0 0 4 0 0 0 0 4
6 Andreas Stjernen Norwegia 40 0 91 177 110 0 26 444
7 Krzysztof Leja Polska 0 0 0 0 0 5 8 13
8 Krzysztof Biegun Polska 0 0 0 1 0 198 92 291
9 Aleksander Zniszczoł Polska 0 0 8 0 0 44 42 94
10 Simen Key Grimsrud Norwegia 3 0 0 0 0 0 0 3
11 Anssi Koivuranta Finlandia 0 0 0 0 0 0 34 34
12 Olli Muotka Finlandia 0 0 11 10 0 0 85 106
13 Ville Larinto Finlandia 7 0 0 0 0 0 0 7
14 Vegard Swensen Norwegia 9 0 0 0 0 0 0 9
15 Andrea Morassi Włochy 0 0 4 8 0 3 0 15
16 Pascal Kaelin Szwajcaria 0 0 0 0 0 0 51 51
17 Nejc Dezman Słowenia 0 0 0 0 0 37 13 50
18 Bartłomiej Kłusek Polska 0 0 0 0 0 50 10 60
19 Kaarel Nurmsalu Estonia 0 0 0 5 35 0 12 52
20 Marco Grigoli Szwajcaria 0 0 0 0 0 0 5 5
21 Ole Marius Ingvaldsen Norwegia 7 0 1 0 0 0 0 8
22 Junshiro Kobayashi Japonia 4 0 9 0 4 11 7 35
23 Nicholas Alexander USA 0 0 0 0 0 0 55 55
24 Hiroaki Watanabe Japonia 0 0 2 0 0 0 0 2
25 Sho Suzuki Japonia 0 0 0 0 0 12 8 20
26 Kento Sakuyama Japonia 4 0 4 0 0 0 16 24
27 Stephan Leyhe Niemcy 0 0 0 0 0 20 0 20
28 Anze Semenic Słowenia 0 0 0 0 0 0 25 25
29 Rok Justin Słowenia 0 0 0 0 0 53 70 123
30 Ilmir Hazetdinov Rosja 0 0 0 0 0 8 72 80
31 Pascal Egloff Szwajcaria 0 0 0 0 0 2 0 2
32 Markus Eisenbichler Niemcy 0 0 0 0 0 28 9 37
33 Daniel Wenig Niemcy 0 0 0 0 0 47 0 47
34 Andraz Pograjc Słowenia 0 0 0 0 22 32 52 106
35 Cestmir Kozisek Czechy 0 0 8 38 0 134 139 319
36 Felix Schoft Niemcy 0 0 0 8 0 0 0 8
  Fredrik Bjerkeengen Norwegia 0 0 0 8 0 0 0 8
38 Jan Ziobro Polska 0 0 11 0 0 161 60 232
39 Takanobu Okabe Japonia 0 0 0 0 0 3 0 3
40 Antonin Hajek Czechy 0 0 0 36 20 36 129 221
41 Daiki Ito Japonia 0 0 41 45 212 46 0 344
42 Mikhail Maksimochkin Rosja 0 0 0 0 0 22 12 34
43 Janne Happonen Finlandia 9 0 0 0 0 0 0 9
44 Ronan Lamy Chappuis Francja 0 0 0 0 0 0 8 8
45 Anton Kalinitschenko Rosja 2 0 0 0 0 0 0 2
46 Phillip Sjoeen Norwegia 0 0 0 0 0 0 5 5
47 Alexey Romashov Rosja 11 0 3 0 0 0 32 46
48 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 0 0 8 19 0 42 8 77
49 Marinus Kraus Niemcy 0 0 0 12 0 57 6 75
50 Karl Geiger Niemcy 60 0 0 11 15 56 0 142
51 Yuta Watase Japonia 17 0 2 7 4 22 108 160
52 Vincent Descombes Sevoie Francja 0 0 7 23 55 38 14 137
53 Jakub Janda Czechy 0 0 13 0 0 0 160 173
54 Peter Frenette USA 0 0 17 4 0 0 0 21
55 Jernej Damjan Słowenia 0 0 0 0 0 143 276 419
56 Reruhi Shimizu Japonia 68 0 0 10 16 90 172 356
57 Grzegorz Miętus Polska 0 0 0 0 0 11 0 11
58 Heung Chul Choi Korea Pd. 0 0 0 0 0 0 13 13
59 Fumihisa Yumoto Japonia 0 0 0 0 0 4 0 4
60 Jurij Tepes Słowenia 80 0 165 107 219 13 0 584
61 Borek Sedlak Czechy 0 0 0 0 0 6 18 24
62 Sebastian Colloredo Włochy 37 0 1 68 5 0 0 111
63 Janne Ahonen Finlandia 0 0 0 0 0 96 60 156
64 Matjaz Pungertar Słowenia 7 2 11 18 7 153 167 365
65 Klemens Murańka Polska 3 3 0 0 0 72 24 102
66 Krzysztof Miętus Polska 13 4 22 52 12 0 0 103
67 Gregor Deschwanden Szwajcaria 1 6 39 0 12 66 42 166
68 Lauri Asikainen Finlandia 28 7 15 0 0 18 0 68
69 Noriaki Kasai Japonia 99 8 36 0 185 167 0 495
70 Dawid Kubacki Polska 67 8 24 1 42 76 40 258
71 Denis Kornilov Rosja 82 10 28 0 70 58 53 301
72 Piotr Żyła Polska 0 11 133 69 272 53 0 538
73 Stefan Hula Polska 0 12 14 0 2 0 111 139
74 Roman Koudelka Czechy 0 15 10 13 2 109 15 164
75 Maximilian Mechler Niemcy 0 16 33 17 0 0 66 132
76 Taku Takeuchi Japonia 129 17 99 89 47 170 0 551
77 Danny Queck Niemcy 17 20 0 0 0 0 0 37
78 Ilja Rosliakov Rosja 0 22 0 9 0 0 10 41
79 Anders Fannemel Norwegia 145 25 75 44 9 2 27 327
80 Michael Hayboeck Austria 40 31 59 26 7 9 0 172
81 Andreas Wank Niemcy 81 34 109 8 55 143 0 430
82 Lukas Hlava Czechy 62 36 22 20 19 46 0 205
83 Vladimir Zografski Bułgaria 58 38 38 26 23 1 0 184
84 Andreas Kofler Austria 396 40 34 0 3 21 80 574
85 Martin Koch Austria 39 40 33 67 40 0 0 219
86 Robert Kranjec Słowenia 28 42 350 175 207 44 0 846
87 Wolfgang Loitzl Austria 187 43 115 120 127 0 18 610
88 Jan Matura Czechy 0 44 312 166 109 57 45 733
89 Rune Velta Norwegia 73 45 108 9 102 27 73 437
90 Simon Ammann Szwajcaria 171 46 180 114 42 180 0 733
91 Manuel Fettner Austria 104 57 0 11 39 6 0 217
92 Martin Schmitt Niemcy 0 62 36 0 0 0 49 147
93 Richard Freitag Niemcy 220 68 154 100 194 197 18 951
94 Stefan Kraft Austria 0 68 27 36 71 11 0 213
95 Thomas Morgenstern Austria 223 77 12 0 0 0 0 312
96 Andreas Wellinger Niemcy 290 77 0 3 23 340 100 833
97 Jaka Hvala Słowenia 180 78 40 182 0 0 0 480
98 Michael Neumayer Niemcy 145 94 167 102 170 172 11 861
99 Maciej Kot Polska 52 100 142 50 116 212 36 708
100 Peter Prevc Słowenia 149 100 124 142 229 32 26 802
101 Severin Freund Niemcy 430 126 100 43 224 15 50 988
102 Dmitriy Vassiliev Rosja 90 127 110 7 38 0 109 481
103 Tom Hilde Norwegia 114 164 196 36 108 98 125 841
104 Anders Bardal Norwegia 286 189 282 25 217 13 310 1322
105 Kamil Stoch Polska 99 190 251 62 351 227 0 1180
106 Anders Jacobsen Norwegia 146 316 180 90 146 0 0 878
107 Gregor Schlierenzauer Austria 448 360 192 320 300 0 22 1642
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Kalendarium
Nejc Dezman
Najbliższe zawody
8 grudnia 2022 (czwartek)
14:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna M
16:00
PŚ Titisee
oficjalny trening M
19:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna K
9 grudnia 2022 (piątek)
10:00
PŚ Titisee
kwalifikacje M
11:45
PŚ Titisee
konkurs ind. M
14:00
PŚ Titisee
oficjalny trening K
15:30
CoC Vikersund
odprawa techniczna K
17:00
CoC Vikersund
oficjalny trening K
18:30
CoC Vikersund
konkurs ind. K
10 grudnia 2022 (sobota)
10:00
CoC Vikersund
seria próbna K
10:30
PŚ Titisee
seria próbna mix
11:00
CoC Vikersund
konkurs ind. K
11:45
PŚ Titisee
konkurs mix
13:45
CoC Vikersund
odprawa techniczna M
15:00
CoC Vikersund
oficjalny trening M
17:00
CoC Vikersund
konkurs ind. M
11 grudnia 2022 (niedziela)
10:00
CoC Vikersund
seria próbna M
11:00
CoC Vikersund
konkurs ind. M
11:00
PŚ Titisee
kwalifikacje K
12:15
PŚ Titisee
konkurs ind. K
14:30
PŚ Titisee
kwalifikacje M
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
jutro
04:00
Eurosport 1 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
04:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
jutro
06:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
06:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
jutro
12:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
jutro
12:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
12:30
Eurosport w Player.pl Ruka | 1. konkurs indywidualny, HS 142
jutro
12:30
Eurosport 1 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
15:45
Eurosport w Player.pl Ruka | 1. konkurs indywidualny, HS 142
jutro
15:45
Eurosport 1 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Anze Lanisek
Stefan Kraft
Manuel Fettner
Robert Johansson
Daniel Andre Tande
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Peter Prevc
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich