Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
12
13
14
15
16
19
20
21
22
26
27
28
29
luty 2024
Najbliższe zawody
01.03.2024, godz. 09:00
Lahti HS-130
PŚ K ind.
Światowa Lista Rankingowa (WRL - World Ranking List) to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach Pucharu Świata i Letniej Grand Prix (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Światowa Lista Rankingowa służy do określania tzw. kwot startowych, czyli liczby zawodników, jaką może wystawić reprezentacja danego kraju w indywidualnych konkursach Pucharu Świata lub Letniej Grand Prix w kolejnym periodzie.

Oficjalnie WRL jest aktualizowana dopiero po zakończeniu każdego periodu, jednak poniższe zestawienie pozwala zapoznać się z bieżącą sytuacją już wcześniej - dlatego jeżeli dany period jeszcze trwa, należy ten ranking traktować jako wirtualny (po kolejnych konkursach mogą jeszcze nastąpić zmiany).
Ranking po 1 periodzie sezonu 2013/2014
pokaż kwoty startowe po tym periodzie »
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj II III IV V VI VII I suma
1 Gregor Schlierenzauer Austria 53 448 360 192 320 300 0 1673
2 Kamil Stoch Polska 53 99 190 251 62 351 227 1233
3 Anders Bardal Norwegia 107 286 189 282 25 217 13 1119
4 Severin Freund Niemcy 180 430 126 100 43 224 15 1118
5 Richard Freitag Niemcy 46 220 68 154 100 194 197 979
6 Anders Jacobsen Norwegia 56 146 316 180 90 146 0 934
7 Robert Kranjec Słowenia 16 28 42 350 175 207 44 862
8 Michael Neumayer Niemcy 0 145 94 167 102 170 172 850
9 Taku Takeuchi Japonia 276 129 17 99 89 47 170 827
10 Maciej Kot Polska 150 52 100 142 50 116 212 822
11 Jurij Tepes Słowenia 212 80 0 165 107 219 13 796
12 Tom Hilde Norwegia 76 114 164 196 36 108 98 792
13 Simon Ammann Szwajcaria 58 171 46 180 114 42 180 791
14 Peter Prevc Słowenia 13 149 100 124 142 229 32 789
15 Andreas Wellinger Niemcy 1 290 77 0 3 23 340 734
16 Jan Matura Czechy 17 0 44 312 166 109 57 705
17 Wolfgang Loitzl Austria 0 187 43 115 120 127 0 592
18 Jaka Hvala Słowenia 109 180 78 40 182 0 0 589
19 Piotr Żyła Polska 17 0 11 133 69 272 53 555
20 Andreas Kofler Austria 29 396 40 34 0 3 21 523
21 Noriaki Kasai Japonia 0 99 8 36 0 185 167 495
22 Andreas Wank Niemcy 40 81 34 109 8 55 143 470
23 Anders Fannemel Norwegia 135 145 25 75 44 9 2 435
24 Andreas Stjernen Norwegia 14 40 0 91 177 110 0 432
25 Thomas Morgenstern Austria 96 223 77 12 0 0 0 408
26 Rune Velta Norwegia 21 73 45 108 9 102 27 385
27 Dmitriy Vassiliev Rosja 0 90 127 110 7 38 0 372
28 Daiki Ito Japonia 0 0 0 41 45 212 46 344
29 Reruhi Shimizu Japonia 115 68 0 0 10 16 90 299
30 Denis Kornilov Rosja 0 82 10 28 0 70 58 248
31 Matjaz Pungertar Słowenia 48 7 2 11 18 7 153 246
32 Manuel Fettner Austria 20 104 57 0 11 39 6 237
  Lukas Hlava Czechy 32 62 36 22 20 19 46 237
34 Martin Koch Austria 13 39 40 33 67 40 0 232
35 Dawid Kubacki Polska 12 67 8 24 1 42 76 230
36 Vladimir Zografski Bułgaria 43 58 38 38 26 23 1 227
37 Stefan Kraft Austria 13 0 68 27 36 71 11 226
38 Michael Hayboeck Austria 52 40 31 59 26 7 9 224
39 Krzysztof Biegun Polska 0 0 0 0 1 0 198 199
40 Cestmir Kozisek Czechy 0 0 0 8 38 0 134 180
41 Jan Ziobro Polska 0 0 0 11 0 0 161 172
42 Karl Geiger Niemcy 18 60 0 0 11 15 56 160
43 Gregor Deschwanden Szwajcaria 31 1 6 39 0 12 66 155
44 Roman Koudelka Czechy 0 0 15 10 13 2 109 149
45 Jernej Damjan Słowenia 0 0 0 0 0 0 143 143
46 Danny Queck Niemcy 90 17 20 0 0 0 0 127
47 Sebastian Colloredo Włochy 14 37 0 1 68 5 0 125
48 Martin Schmitt Niemcy 26 0 62 36 0 0 0 124
49 Vincent Descombes Sevoie Francja 0 0 0 7 23 55 38 123
50 Krzysztof Miętus Polska 0 13 4 22 52 12 0 103
51 Junshiro Kobayashi Japonia 73 4 0 9 0 4 11 101
52 Antonin Hajek Czechy 7 0 0 0 36 20 36 99
53 Janne Ahonen Finlandia 0 0 0 0 0 0 96 96
54 Maximilian Mechler Niemcy 15 0 16 33 17 0 0 81
55 Klemens Murańka Polska 0 3 3 0 0 0 72 78
56 Tomaz Naglic Słowenia 76 0 0 0 0 0 0 76
57 Ilja Rosliakov Rosja 44 0 22 0 9 0 0 75
58 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 1 0 0 8 19 0 42 70
59 Marinus Kraus Niemcy 0 0 0 0 12 0 57 69
60 Lauri Asikainen Finlandia 0 28 7 15 0 0 18 68
61 Bartłomiej Kłusek Polska 13 0 0 0 0 0 50 63
62 Alexey Romashov Rosja 47 11 0 3 0 0 0 61
63 Andraz Pograjc Słowenia 4 0 0 0 0 22 32 58
64 Robert Hrgota Słowenia 55 0 0 0 0 0 0 55
65 Rok Justin Słowenia 0 0 0 0 0 0 53 53
66 Aleksander Zniszczoł Polska 0 0 0 8 0 0 44 52
  Yuta Watase Japonia 0 17 0 2 7 4 22 52
68 Kaarel Nurmsalu Estonia 9 0 0 0 5 35 0 49
69 Daniel Wenig Niemcy 0 0 0 0 0 0 47 47
70 Kenshiro Ito Japonia 46 0 0 0 0 0 0 46
71 Borek Sedlak Czechy 39 0 0 0 0 0 6 45
72 Peter Frenette USA 18 0 0 17 4 0 0 39
73 Nejc Dezman Słowenia 0 0 0 0 0 0 37 37
  Jakub Janda Czechy 24 0 0 13 0 0 0 37
75 Markus Eisenbichler Niemcy 0 0 0 0 0 0 28 28
  Stefan Hula Polska 0 0 12 14 0 2 0 28
77 Olli Muotka Finlandia 6 0 0 11 10 0 0 27
78 Kento Sakuyama Japonia 18 4 0 4 0 0 0 26
79 Kim Rene Elverum Sorsell Norwegia 0 0 0 0 17 8 0 25
80 Mikhail Maksimochkin Rosja 0 0 0 0 0 0 22 22
81 Stephan Leyhe Niemcy 0 0 0 0 0 0 20 20
  Marco Grigoli Szwajcaria 20 0 0 0 0 0 0 20
  Janne Happonen Finlandia 11 9 0 0 0 0 0 20
84 Dejan Judez Słowenia 18 0 0 0 0 0 0 18
  Ilmir Hazetdinov Rosja 10 0 0 0 0 0 8 18
86 Andrea Morassi Włochy 0 0 0 4 8 0 3 15
87 Davide Bresadola Włochy 0 0 0 0 5 0 9 14
88 Sho Suzuki Japonia 0 0 0 0 0 0 12 12
89 Grzegorz Miętus Polska 0 0 0 0 0 0 11 11
90 Vegard Swensen Norwegia 0 9 0 0 0 0 0 9
91 Fredrik Bjerkeengen Norwegia 0 0 0 0 8 0 0 8
  Nicolas Mayer Francja 8 0 0 0 0 0 0 8
  Felix Schoft Niemcy 0 0 0 0 8 0 0 8
  Ole Marius Ingvaldsen Norwegia 0 7 0 1 0 0 0 8
  Anders Johnson USA 8 0 0 0 0 0 0 8
96 Ville Larinto Finlandia 0 7 0 0 0 0 0 7
  Lukas Mueller Austria 0 0 0 1 6 0 0 7
98 Krzysztof Leja Polska 0 0 0 0 0 0 5 5
  Dimitry Ipatov Rosja 5 0 0 0 0 0 0 5
100 Atle Pedersen Roensen Norwegia 0 0 0 4 0 0 0 4
  Fumihisa Yumoto Japonia 0 0 0 0 0 0 4 4
102 Simen Key Grimsrud Norwegia 0 3 0 0 0 0 0 3
  Takanobu Okabe Japonia 0 0 0 0 0 0 3 3
  Alexey Pchelintsev Kazachstan 3 0 0 0 0 0 0 3
105 Anton Kalinitschenko Rosja 0 2 0 0 0 0 0 2
  Pascal Egloff Szwajcaria 0 0 0 0 0 0 2 2
  Hiroaki Watanabe Japonia 0 0 0 2 0 0 0 2
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Najbliższe zawody - szczegółowy program
29 lutego 2024 (czwartek)
14:00
PŚ Lahti
odprawa techniczna K
16:00
PŚ Lahti
oficjalny trening K
18:00
PŚ Lahti
kwalifikacje K
1 marca 2024 (piątek)
08:00
PŚ Lahti
seria próbna K
09:00
PŚ Lahti
konkurs ind. K
12:30
PŚ Lahti
odprawa techniczna M
14:30
PŚ Lahti
oficjalny trening M
15:45
PŚ Lahti
kwalifikacje M
17:00
PŚ Lahti
konkurs ind. M
2 marca 2024 (sobota)
10:30
CoC Kranj
odprawa techniczna
11:00
FIS Cup Oberhof
odprawa techniczna
13:30
FIS Cup Oberhof
oficjalny trening
14:30
FIS Cup Oberhof
seria próbna
15:00
CoC Kranj
oficjalny trening
15:15
PŚ Lahti
seria próbna M
15:30
FIS Cup Oberhof
konkurs ind.
16:00
CoC Kranj
seria próbna
16:15
PŚ Lahti
konkurs druż. M
17:15
CoC Kranj
konkurs ind.
3 marca 2024 (niedziela)
09:00
FIS Cup Oberhof
seria próbna
09:30
CoC Kranj
seria próbna
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
dzisiaj
06:26
Eurosport w Player.pl Hinzenbach | 1. konkurs kobiet, HS 90
dzisiaj
08:35
TVN24 Strefa kibica - zima
LIVE
dzisiaj
10:55
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
dzisiaj
12:00
Polsat Sport Extra Polskie skocznie
dzisiaj
13:53
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
dzisiaj
17:00
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
dzisiaj
20:00
Polskie skocznie
dzisiaj
21:00
Eurosport w Player.pl Hinzenbach | HS90
dzisiaj
22:00
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | Konkurs duetów, HS 235
dzisiaj
23:42
TVN24 Strefa kibica - zima kroniki
LIVE
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Czy Kraft wygra Puchar Świata 2023/24?
tak
nie
nie wiem
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich