Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
28
29
30
listopad 2022
Najbliższe zawody
03.12.2022, godz. 16:30
Lillehammer HS-98
PŚ K
Światowa Lista Rankingowa (WRL - World Ranking List) to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach Pucharu Świata i Letniej Grand Prix (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Światowa Lista Rankingowa służy do określania tzw. kwot startowych, czyli liczby zawodników, jaką może wystawić reprezentacja danego kraju w indywidualnych konkursach Pucharu Świata lub Letniej Grand Prix w kolejnym periodzie.

Oficjalnie WRL jest aktualizowana dopiero po zakończeniu każdego periodu, jednak poniższe zestawienie pozwala zapoznać się z bieżącą sytuacją już wcześniej - dlatego jeżeli dany period jeszcze trwa, należy ten ranking traktować jako wirtualny (po kolejnych konkursach mogą jeszcze nastąpić zmiany).
Ranking po 1 periodzie sezonu 2013/2014
pokaż kwoty startowe po tym periodzie »
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj II III IV V VI VII I suma
1 Jan Ziobro Polska 0 0 0 11 0 0 161 172
2 Krzysztof Leja Polska 0 0 0 0 0 0 5 5
3 Atle Pedersen Roensen Norwegia 0 0 0 4 0 0 0 4
4 Davide Bresadola Włochy 0 0 0 0 5 0 9 14
5 Marco Grigoli Szwajcaria 20 0 0 0 0 0 0 20
6 Fredrik Bjerkeengen Norwegia 0 0 0 0 8 0 0 8
  Felix Schoft Niemcy 0 0 0 0 8 0 0 8
8 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 1 0 0 8 19 0 42 70
9 Cestmir Kozisek Czechy 0 0 0 8 38 0 134 180
10 Krzysztof Biegun Polska 0 0 0 0 1 0 198 199
11 Aleksander Zniszczoł Polska 0 0 0 8 0 0 44 52
12 Bartłomiej Kłusek Polska 13 0 0 0 0 0 50 63
13 Andrea Morassi Włochy 0 0 0 4 8 0 3 15
14 Vegard Swensen Norwegia 0 9 0 0 0 0 0 9
15 Ville Larinto Finlandia 0 7 0 0 0 0 0 7
16 Olli Muotka Finlandia 6 0 0 11 10 0 0 27
17 Lauri Asikainen Finlandia 0 28 7 15 0 0 18 68
18 Alexey Pchelintsev Kazachstan 3 0 0 0 0 0 0 3
19 Klemens Murańka Polska 0 3 3 0 0 0 72 78
20 Daniel Wenig Niemcy 0 0 0 0 0 0 47 47
21 Markus Eisenbichler Niemcy 0 0 0 0 0 0 28 28
22 Pascal Egloff Szwajcaria 0 0 0 0 0 0 2 2
23 Danny Queck Niemcy 90 17 20 0 0 0 0 127
24 Jaka Hvala Słowenia 109 180 78 40 182 0 0 589
25 Lukas Mueller Austria 0 0 0 1 6 0 0 7
26 Simen Key Grimsrud Norwegia 0 3 0 0 0 0 0 3
27 Nejc Dezman Słowenia 0 0 0 0 0 0 37 37
28 Peter Frenette USA 18 0 0 17 4 0 0 39
29 Mikhail Maksimochkin Rosja 0 0 0 0 0 0 22 22
30 Alexey Romashov Rosja 47 11 0 3 0 0 0 61
31 Ole Marius Ingvaldsen Norwegia 0 7 0 1 0 0 0 8
32 Tomaz Naglic Słowenia 76 0 0 0 0 0 0 76
33 Nicolas Mayer Francja 8 0 0 0 0 0 0 8
34 Dejan Judez Słowenia 18 0 0 0 0 0 0 18
  Ilmir Hazetdinov Rosja 10 0 0 0 0 0 8 18
36 Rok Justin Słowenia 0 0 0 0 0 0 53 53
37 Stephan Leyhe Niemcy 0 0 0 0 0 0 20 20
38 Kento Sakuyama Japonia 18 4 0 4 0 0 0 26
39 Sho Suzuki Japonia 0 0 0 0 0 0 12 12
40 Hiroaki Watanabe Japonia 0 0 0 2 0 0 0 2
41 Marinus Kraus Niemcy 0 0 0 0 12 0 57 69
42 Robert Hrgota Słowenia 55 0 0 0 0 0 0 55
43 Thomas Morgenstern Austria 96 223 77 12 0 0 0 408
44 Borek Sedlak Czechy 39 0 0 0 0 0 6 45
45 Janne Ahonen Finlandia 0 0 0 0 0 0 96 96
46 Janne Happonen Finlandia 11 9 0 0 0 0 0 20
47 Maximilian Mechler Niemcy 15 0 16 33 17 0 0 81
48 Martin Schmitt Niemcy 26 0 62 36 0 0 0 124
49 Jernej Damjan Słowenia 0 0 0 0 0 0 143 143
50 Takanobu Okabe Japonia 0 0 0 0 0 0 3 3
51 Anton Kalinitschenko Rosja 0 2 0 0 0 0 0 2
52 Ilja Rosliakov Rosja 44 0 22 0 9 0 0 75
53 Anders Johnson USA 8 0 0 0 0 0 0 8
54 Kenshiro Ito Japonia 46 0 0 0 0 0 0 46
55 Dimitry Ipatov Rosja 5 0 0 0 0 0 0 5
56 Grzegorz Miętus Polska 0 0 0 0 0 0 11 11
57 Fumihisa Yumoto Japonia 0 0 0 0 0 0 4 4
58 Jakub Janda Czechy 24 0 0 13 0 0 0 37
59 Stefan Hula Polska 0 0 12 14 0 2 0 28
60 Roman Koudelka Czechy 0 0 15 10 13 2 109 149
61 Andreas Kofler Austria 29 396 40 34 0 3 21 523
62 Yuta Watase Japonia 0 17 0 2 7 4 22 52
63 Junshiro Kobayashi Japonia 73 4 0 9 0 4 11 101
64 Sebastian Colloredo Włochy 14 37 0 1 68 5 0 125
65 Michael Hayboeck Austria 52 40 31 59 26 7 9 224
66 Matjaz Pungertar Słowenia 48 7 2 11 18 7 153 246
67 Kim Rene Elverum Sorsell Norwegia 0 0 0 0 17 8 0 25
68 Anders Fannemel Norwegia 135 145 25 75 44 9 2 435
69 Krzysztof Miętus Polska 0 13 4 22 52 12 0 103
70 Gregor Deschwanden Szwajcaria 31 1 6 39 0 12 66 155
71 Karl Geiger Niemcy 18 60 0 0 11 15 56 160
72 Reruhi Shimizu Japonia 115 68 0 0 10 16 90 299
73 Lukas Hlava Czechy 32 62 36 22 20 19 46 237
74 Antonin Hajek Czechy 7 0 0 0 36 20 36 99
75 Andraz Pograjc Słowenia 4 0 0 0 0 22 32 58
76 Andreas Wellinger Niemcy 1 290 77 0 3 23 340 734
77 Vladimir Zografski Bułgaria 43 58 38 38 26 23 1 227
78 Kaarel Nurmsalu Estonia 9 0 0 0 5 35 0 49
79 Dmitriy Vassiliev Rosja 0 90 127 110 7 38 0 372
80 Manuel Fettner Austria 20 104 57 0 11 39 6 237
81 Martin Koch Austria 13 39 40 33 67 40 0 232
82 Dawid Kubacki Polska 12 67 8 24 1 42 76 230
83 Simon Ammann Szwajcaria 58 171 46 180 114 42 180 791
84 Taku Takeuchi Japonia 276 129 17 99 89 47 170 827
85 Andreas Wank Niemcy 40 81 34 109 8 55 143 470
86 Vincent Descombes Sevoie Francja 0 0 0 7 23 55 38 123
87 Denis Kornilov Rosja 0 82 10 28 0 70 58 248
88 Stefan Kraft Austria 13 0 68 27 36 71 11 226
89 Rune Velta Norwegia 21 73 45 108 9 102 27 385
90 Tom Hilde Norwegia 76 114 164 196 36 108 98 792
91 Jan Matura Czechy 17 0 44 312 166 109 57 705
92 Andreas Stjernen Norwegia 14 40 0 91 177 110 0 432
93 Maciej Kot Polska 150 52 100 142 50 116 212 822
94 Wolfgang Loitzl Austria 0 187 43 115 120 127 0 592
95 Anders Jacobsen Norwegia 56 146 316 180 90 146 0 934
96 Michael Neumayer Niemcy 0 145 94 167 102 170 172 850
97 Noriaki Kasai Japonia 0 99 8 36 0 185 167 495
98 Richard Freitag Niemcy 46 220 68 154 100 194 197 979
99 Robert Kranjec Słowenia 16 28 42 350 175 207 44 862
100 Daiki Ito Japonia 0 0 0 41 45 212 46 344
101 Anders Bardal Norwegia 107 286 189 282 25 217 13 1119
102 Jurij Tepes Słowenia 212 80 0 165 107 219 13 796
103 Severin Freund Niemcy 180 430 126 100 43 224 15 1118
104 Peter Prevc Słowenia 13 149 100 124 142 229 32 789
105 Piotr Żyła Polska 17 0 11 133 69 272 53 555
106 Gregor Schlierenzauer Austria 53 448 360 192 320 300 0 1673
107 Kamil Stoch Polska 53 99 190 251 62 351 227 1233
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Najbliższe zawody
2 grudnia 2022 (piątek)
12:00
PŚ K Lillehammer
odprawa techniczna
15:45
PŚ K Lillehammer
oficjalny trening
17:30
PŚ K Lillehammer
kwalifikacje
3 grudnia 2022 (sobota)
15:30
PŚ K Lillehammer
seria próbna
16:30
PŚ K Lillehammer
konkurs ind.
4 grudnia 2022 (niedziela)
10:30
PŚ K Lillehammer
oficjalny trening
15:30
PŚ K Lillehammer
kwalifikacje
16:30
PŚ K Lillehammer
konkurs ind.
8 grudnia 2022 (czwartek)
14:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna M
16:00
PŚ Titisee
oficjalny trening M
19:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna K
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
jutro
06:18
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
LIVE
jutro
06:29
Eurosport 1 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
12:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
12:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 1. konkurs indywidualny, HS 142
jutro
13:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
13:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
jutro
16:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
16:00
Eurosport w Player.pl Ruka | Kwalifikacje do 1. konkursu, HS 142
jutro
17:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
17:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 1. konkurs indywidualny, HS 142
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Anze Lanisek
Stefan Kraft
Manuel Fettner
Robert Johansson
Daniel Andre Tande
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Peter Prevc
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich