Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
6
7
8
20
21
22
23
27
28
29
marzec 2023
Najbliższe zawody
26.03.2023, godz. 15:15
Lahti HS-130
Hot. Cool. Mine. - ZIO w Soczi (bardzo) subiektywnie

(27.02.2014) Ceremonię zamknięcia XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi oglądałam już w telewizji. A jako że igrzyska się zakończyły, mogę zdradzić Wam nieco więcej informacji o tym, co się działo tam na miejscu...

Stoch: Zdecyduje przygotowanie mentalne

(26.02.2014) Kamil Stoch zdeklasował swoich rywali we wczorajszych kwalifikacjach. Polskiego lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata czeka teraz zacięta rywalizacja o Kryształową Kulę.

Kranjec: Trenowałem dla tych trzech konkursów

(25.02.2014) Robert Kranjec nie będzie dobrze wspominał Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Słoweński skoczek upadł podczas treningu przed konkursem na skoczni normalnej i poważnie naciągnął więzadła w lewym kolanie...

Kubacki: Trzeba wyciągnąć wnioski i dalej pracować

(25.02.2014) Dawid Kubacki nie będzie dobrze wspominał XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Indywidualny start dla naszego zawodnika skłania do wyciągnięcia wniosków i dalszej pracy...

Stöckl: Jesteśmy lepsi fizycznie, są braki w technice

(24.02.2014) Igrzyska w Soczi przeszły do historii, nadszedł czas małych podsumowań i powrotu do pucharowej karuzeli. Norwescy skoczkowie do szczególnie zadowolonych nie należą, ale przed nimi kolejne wyzwania.

Koniec sezonu dla Morgensterna

(24.02.2014) Thomas Morgenstern zadecydował, że wcześniej zakończy sezon olimpijski. W najbliższych tygodniach Austriak ma także podjąć decyzję odnośnie swojej dalszej kariery sportowej.

Znicz olimpijski zgasł - Igrzyska w Soczi za nami!

(23.02.2014) Znicz olimpijski w Soczi zgasł - to oznacza, że po siedemnastu dni rywalizacji najlepszych sportowców świata XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi zostały zakończone...

Ruskije Gorki - wyjątkowe, niepowtarzalne, unikatowe...

(22.02.2014) Kompleks skoczni narciarskich w Krasnej Poljanie przykuwa uwagę każdego, kto wybierze się w te strony. Doskonale widoczny po zmroku. Unikalny i niepowtarzalny. Dlaczego?

Goldberger: Inni się z nas śmieją

(20.02.2014) Andreas Goldberger zauważył, że Gregor Schlierenzauer stara się odwrócić uwagę kibiców od niepowodzenia na Igrzyskach w Soczi. Jego zdaniem austriacki skoczek zaczął wdawać się w niepotrzebne dyskusje...

Takeuchi: Pomyślałem, że moje życie dobiega końca

(20.02.2014) Taku Takeuchi w Soczi zdobył z kolegami brązowy medal w konkursie drużynowym. Po zawodach japoński skoczek pierwszy raz opowiedział o swojej chorobie.

Kruczek o nowych wiązaniach: Nikt nie zaryzykował

(19.02.2014) Trener polskiej reprezentacji skoczków Łukasz Kruczek oświadczył, iż podczas olimpijskich konkursów w Soczi istniało ogromne prawdopodobieństwo, że skoczkowie będą zmieniali wiązania na nowe.

Ariefjew: Myślę, że odejdę ze świata skoków

(19.02.2014) Rosyjscy skoczkowie nie będą dobrze wspominać Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Gospodarze zawiedli w konkursach indywidualnych, w drużynówce nie awansowali do finałowej serii. Zapewne mieli większe ambicje...

Kasai: Bardzo mnie to mobilizowało

(19.02.2014) Dla wielu autorytet. Dla innych ikona skoków. Dla japońskich skoczków - mentor. Zapowiada, że tak szybko nie pożegna się ze skokami narciarskimi. Noriaki Kasai przeżywa swoją drugą młodość...

Schlierenzauer: Niemcy zasłużyli na pierwsze miejsce

(19.02.2014) Jechał do Soczi jako jeden z faworytów do medalu. Gregor Schlierenzauer nie trafił z formą na XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Z Rosji wywiezie jednak srebro wywalczone w drużynówce.

Kruczek: O wyniku decyduje osiem skoków

(19.02.2014) Skoki Polaków podczas drużynowego konkursu na Igrzyskach w Soczi spotkały się z dużą krytyką. Czwarte miejsce jest jednak najlepszym rezultatem w historii startów naszej reprezentacji.

Wellinger: Nie kombinowaliśmy, zrobiliśmy swoje!

(19.02.2014) Werner Schuster nie posiada się ze szczęścia. Po zwycięstwie niemieckiego zespołu w konkursie drużynowym szkoleniowiec jest pewien, że to dopiero początek sukcesów tej ekipy.

Wąsowicz: Kruczek będzie zadowolony z nowych warunków

(18.02.2014) Trener polskiej reprezentacji skoczków Łukasz Kruczek jeszcze do niedawna był krytykowany. Potwierdził jednak, że jest doskonałym szkoleniowcem... Tak dobrym, że interesują się nim inne związki narciarskie...

Ahonen: Zamierzam skakać w przyszłym sezonie

(18.02.2014) Janne Ahonen, najstarszy fiński skoczek, wziął sobie do serca postawę Japończyka Noriakiego Kasai i - póki co - nie zamierza kończyć kariery.

Bardal: Wierzyliśmy, że możemy powalczyć o medal

(18.02.2014) Podopieczni Alexandra Stöckla nie błyszczą w tym sezonie, jednak po trzecim miejscu Andersa Bardala na normalnej skoczni w norweskich zawodnikach odżyła nadzieja na walkę o medal w konkursie drużynowym.

Amerykanie: Przyjechaliśmy do Soczi, by dobrze się bawić!

(18.02.2014) Wszyscy, którzy oglądali olimpijski konkurs drużynowy, nie byli chyba zdziwieni miejscem, na którym zakończyli zmagania Amerykanie. Zaskoczeniem był za to wygląd samych zawodników.

Kranjec: Przepraszam!

(18.02.2014) Słoweńcy, którzy dominowali we wszystkich konkursach drużynowych w tym sezonie, wczoraj uplasowali się dopiero na piątym miejscu...

Kasai: Wspomnienia z Soczi zachowam do końca swoich dni

(18.02.2014) Japoński kwartet: Kasai, Shimizu, Ito i Takeuchi po szesnastu latach wywalczył dla Japonii kolejny medal olimpijski od czasów złota z Nagano z 1998 roku.

Stöckl w Norwegii czy w Austrii?

(18.02.2014) Póki co wszyscy żyją Igrzyskami w Soczi, jednak już za miesiąc koniec sezonu. Nic więc dziwnego, że związki narciarskie powoli rozglądają się za trenerami dla swoich podopiecznych na kolejne lata.

Pointner: Srebro też pięknie się błyszczy

(18.02.2014) Chociaż srebrny medal olimpijski jest spełnieniem marzeń wielu sportowców, to trudno było nie odnieść wrażenia, że zaraz po ogłoszeniu wyników skoczkowie austriaccy byli rozczarowani.

Ahonen: Liczyliśmy na mały cud

(18.02.2014) Finowie, od kilku lat przeżywający kryzys, swój wczorajszy występ w konkursie drużynowym mogą uznać za sukces. Udało im się awansować do drugiej serii, co wcale nie było oczywiste.

Schuster: Wytrzymaliśmy wiele niepowodzeń, dziś możemy świętować

(17.02.2014) Po rozczarowujących zawodach indywidualnych podopieczni Wernera Schustera wykazali się najlepszą formą podczas konkursu drużynowego. Niemcy po raz trzeci w historii opuszczą igrzyska ze złotym krążkiem.

Kamil Stoch: Katastrofy nie ma, ale Soczi opuszczam z dużym niedosytem

(17.02.2014) Czwarte miejsce naszych skoczków to - jak dotąd - najlepszy rezultat w olimpijskim konkursie drużynowym w historii. Lider polskiej kadry Kamil Stoch nie jest jednak zadowolony ze swoich dzisiejszych skoków.

Kot: Motywacji nam nie brakuje, w końcówce sezonu damy z siebie wszystko

(17.02.2014) Z dużymi ambicjami do Soczi pojechał Maciej Kot. Siódme i dwunaste miejsce indywidualnie oraz czwarta lokata w drużynie pozostawiają u naszego skoczka pewien niedosyt...

Ziobro: Za cztery lata też są igrzyska - będziemy walczyć!

(17.02.2014) Dobre skoki podczas drużynowego konkursu o medale oddawał Jan Ziobro. Zawodnik WKS Zakopane uzyskał 130,5 i 133 metry - w rezultacie miał duży wkład w czwarte miejsce naszego zespołu.

ZIO Soczi: Niemcy wygrywają, Polska najlepiej w historii!

(17.02.2014) Złoto dla Niemców, pozostałe medale dla Austrii i Japonii - tak wyglądają rezultaty drużynowego konkursu podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Polacy zajęli najlepsze w historii czwarte miejsce!

ZIO Soczi: Stoch najlepszy w serii próbnej. Drużynowo Niemcy przed Austrią i Polską

(17.02.2014) Kamil Stoch wygrał serię próbną przed drużynowym konkursem skoków o mistrzostwo olimpijskie. W klasyfikacji zespołów najlepsi okazali się Niemcy.

Schuster: Liczy się sześć drużyn

(17.02.2014) Podopieczni Wernera Schustera chcą dziś powalczyć o złoty medal w konkursie drużynowym...

Mateja: Stoch zmotywuje pozostałych do walki

(17.02.2014) Zdaniem trenera młodzieżowej reprezentacji Polski Roberta Matei wybór czwórki reprezentującej nas w dzisiejszym konkursie drużynowym był słuszny.

ZIO Soczi: Ostatnie skoki na Igrzyskach - dziś konkurs drużynowy

(17.02.2014) Czas na ostatni akt - jakże pięknego! - dramatu. Dziś skoczkowie ostatni raz powalczą o medale XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Przed nami konkurs drużynowy!

Ach, te medale!

(17.02.2014) Ten weekend bez wątpienia należał do Polaków. Sobotnie występy rozemocjonowały chyba wszystkich miłośników sportu w Polsce. Dwa złote medale zdobyte jednego dnia - coś pięknego...

Schlierenzauer: Noriaki dał mi motywację

(17.02.2014) Rozczarowanie Gregora Schlierenzauera po indywidualnych zmaganiach sięgnęło zenitu. Tydzień temu 24-letni Austriak z trudem powstrzymywał się od łez, tym razem mocno krytykuje zawody.

Ariefjew: Po kontuzji Wasiliewa nie ma śladu, dla mnie to ostatnie igrzyska

(17.02.2014) Ostatnią nadzieją dla Rosjan w skokach narciarskich będzie konkurs drużynowy. Gospodarze nie prezentują się na Igrzyskach w Soczi zbyt dobrze...

Polskie złoto warte 180 tysięcy

(17.02.2014) Sukcesy naszych medalistów olimpijskich niewątpliwie cieszą Polski Komitet Olimpijski. Jego władze zobowiązane są jednak wypłacić zarówno zawodnikom, jak i trenerom spore sumy pieniężne za zdobyte krążki.

Austriackiego kryzysu ciąg dalszy. Heinz Kuttin na ratunek?

(17.02.2014) Dotychczas Austriacy nie zdobyli żadnego medalu olimpijskiego w skokach narciarskich. A jeszcze na początku sezonu wydawali się murowanymi faworytami konkursów w Soczi.

Wank w składzie na drużynówkę: Jestem blisko swojej najlepszej dyspozycji

(17.02.2014) Richard Freitag będzie oglądał poniedziałkowy konkurs drużynowy z trybun. Werner Schuster zdecydował, że na ostatnie zawody olimpijskie do niemieckiej ekipy powróci Andreas Wank.

Prevc: Nie rozmyślałem, liczyłem na siebie

(17.02.2014) Peter Prevc, podobnie jak Kamil Stoch, zdobył już dwa medale XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi - w swojej kolekcji słoweński skoczek ma teraz srebro i brąz...

Kot, Żyła, Ziobro, Stoch w konkursie drużynowym

(16.02.2014) Nie Dawid Kubacki, a Piotr Żyła znalazł się w składzie polskiego zespołu na jutrzejszy konkurs drużynowy. Ekipę uzupełniają Maciej Kot, Jan Ziobro i Kamil Stoch.

Drugi złoty medal już w rękach Stocha

(16.02.2014) Za nami dekoracja najlepszych zawodników indywidualnego konkursu na dużej skoczni w Soczi. Medale olimpijskie odebrali Kamil Stoch, Noriaki Kasai i Peter Prevc.

ZIO Soczi: Shimizu wygrywa trzeci trening, Kot ósmy

(16.02.2014) Reruhi Shimizu wygrał trzecią - i ostatnią - serię treningową przed drużynowym konkursem XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Maciej Kot zajął ósme miejsce.

Stoch: Zbierałem szczękę z podłogi przez pół dnia

(16.02.2014) W końcu się udało. Mamy mistrza olimpijskiego - i to podwójnie złotego. Kamil Stoch został bohaterem XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

ZIO Soczi: Drugi trening dla Wellingera, Żyła szósty

(16.02.2014) Druga seria treningowa przed olimpijskim konkursem drużynowym zakończyła się zwycięstwem Andreasa Wellingera. Za Niemcem uplasowali się Reruhi Shimizu i Denis Korniłow.

ZIO Soczi: Shimizu najlepszy w I treningu, Żyła dziewiąty

(16.02.2014) Reruhi Shimizu wygrał pierwszą serię treningową przed drużynowym konkursem skoków na dużym obiekcie. Japończyk uzyskał 130,5 metra.

ZIO Soczi: Dziś treningi przed konkursem drużynowym. Żyła czy Kubacki?

(16.02.2014) Po dwóch konkursach indywidualnych rywalizacja skoczków w Soczi wkracza w ostatnią fazę - jutro czekają nas zawody drużynowe. Wcześniej jednak ostatnie treningi na dużej skoczni...

Wasiliew: Komuś mogła stać się krzywda

(16.02.2014) Podczas drugiego konkursu indywidualnego w Soczi Rosjanie wypadli znacznie lepiej niż na normalnym obiekcie. Zaskoczył Dimitrij Wasiliew, który oddał najdłuższy skok w konkursie.

Schlierenzauer: Jury za bardzo ingeruje w zawody

(15.02.2014) Nic nie wskazuje na to, by Austriacy liczyli się w walce o medale konkursu drużynowego podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. W złotą dla Polaków sobotę podopieczni A. Pointnera znów zawiedli.

Ahonen: Jestem rozczarowany

(15.02.2014) Janne Ahonen nie zdobędzie medalu podczas wciąż trwających ZIO w Soczi. Szanse wciąż są, jednak trzeba być wielkim optymistą, żeby wierzyć, iż Finom uda się wskoczyć na podium w konkursie drużynowym.

Schuster: Tak rozczarowanego Wellingera jeszcze nie widziałem

(15.02.2014) 2,6 punktu dzieliło Severina Freunda od wymarzonego medalu olimpijskiego. Niemiec otarł się o podium, zajmując pechowe dla sportowca czwarte miejsce.

Stoch: To była katastrofa, ale wygrałem - wolno mi!

(15.02.2014) Wielu kibiców spodziewało się takiego przebiegu sobotniego wieczoru, ale drugi złoty medal Kamila Stocha i tak wydaje się czymś niewiarygodnym. Nie tylko dla fanów, ale i dla samego mistrza...

Ziobro: Dałbym sobie ręce obciąć i miałbym je nadal

(15.02.2014) Piętnasty w dzisiejszym konkursie Jan Ziobro, jak większość z nas, przewidział drugi złoty medal Kamila Stocha podczas XXII Zimowych Igrzyk Olimpijskich w Soczi.

Kruczek: To nadal brzmi jak sen

(15.02.2014) Kamil Stoch został dziś trzecim skoczkiem w historii, który zdobył wszystkie indywidualne medale podczas jednych igrzysk olimpijskich. Sam Łukasz Kruczek nie wierzy w sukces swojego podopiecznego.

ZIO Soczi: Stoch tworzy historię, drugie złoto Polaka!

(15.02.2014) Najpierw Zbigniew Bródka, teraz Kamil Stoch - kolejny złoty medal w Soczi stał się faktem! Polak w pasjonującej walce pokonał Noriakiego Kasaiego i Petera Prevca...

ZIO Soczi: Wieje, seria próbna przerwana

(15.02.2014) Seria próbna przed olimpijskim konkursem na dużej skoczni została przerwana z powodu zbyt silnego wiatru. Swoje próby zdołało oddać 26 zawodników.

ZIO Soczi: Dziś rywalizacja o medale na dużym obiekcie

(15.02.2014) To sobota pod znakiem skoków narciarskich - za nami zawody CoC w Brotterode, wkrótce CoC kobiet w Lahti i FIS Cup w Brattleboro. Punktem kulminacyjnym będzie jednak walka o medale na dużym obiekcie w Soczi!

Afera szpiegowska w Soczi

(15.02.2014) Igrzyska olimpijskie to dla wielu sportowców najważniejsza impreza sportowa w życiu. Nic więc dziwnego, że walka o medale jest zażarta. Niektórzy nie widzą nic złego w naginaniu zasad fair play...

Osobity trener Schlierenzauera: Jestem rozczarowany

(15.02.2014) Informacja o konflikcie pomiędzy Gregorem Schlierenzauerem i Alexandrem Pointnerem stała się tematem numerem jeden w austriackich mediach. Swoje trzy grosze wtrącił Markus Maurberger, osobisty trener skoczka.

Hazetdinow: Świetny skok, dobre warunki i szczęście - to da medal

(15.02.2014) W trakcie konkursu na dużej skoczni w Soczi Rosjanie będą chcieli zrehabilitować się za niepowodzenie podczas zmagań na normalnym obiekcie.

Ziobro: Mógłbym dostać od Kamila w pokoju

(14.02.2014) Trzynasty w dzisiejszych kwalifikacjach Jan Ziobro wytypował faworyta sobotniego konkursu indywidualnego XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi...

Ahonen: Stać nas na wysokie lokaty

(14.02.2014) Już jutro drugi indywidualny konkurs panów rozgrywany podczas Igrzysk w Soczi. Chociaż poprzedni występ fińskich skoczków mógł rozczarować fanów, to skoki z kwalifikacji napawają optymizmem.

Hayböck: Mam jeszcze rezerwy

(14.02.2014) Mistrz kwalifikacji - tak można nazwać Michaela Hayböcka. Austriak dzisiaj był najlepszy, a jego koledzy również bez problemów awansowali do jutrzejszego konkursu.

Maciej Kot: Zawsze może być lepiej

(14.02.2014) Spośród startujących w kwalifikacjach Polaków najlepiej spisał się Maciej Kot - 126 metrów dało mu dziewiątą lokatę. Czy zawodnik AZS Zakopane ma szansę na medal w jutrzejszym konkursie?

ZIO Soczi: Hayböck ponownie najlepszy w kwalifikacjach, Stoch nie skakał

(14.02.2014) Michael Hayboeck wygrał kwalifikacje do olimpijskiego konkursu na dużej skoczni. Polacy awansowali do sobotnich zawodów w komplecie. Ze skoku zrezygnowali m.in. Kamil Stoch i Severin Freund.

ZIO Soczi: Świetny skok Stocha w serii próbnej

(14.02.2014) Kamil Stoch zdeklasował konkurencję w serii próbnej przed kwalifikacjami na dużej skoczni w Krasnej Poljanie. Polak poleciał najdalej ze wszystkich zawodników. Nieźle spisali się też Maciej Kot i Jan Ziobro.

Maksimoczkin opuszcza szpital

(14.02.2014) Jak już informowaliśmy, podczas środowego treningu upadku doznał Michaił Maksimoczkin. Występ rosyjskiego skoczka podczas zawodów w Soczi jest wątpliwy.

ZIO Soczi: Dziś kwalifikacje na dużej skoczni

(14.02.2014) Już wkrótce na dużym obiekcie w Krasnej Poljanie skoczkowie będą walczyć o udział w sobotnim konkursie o mistrzostwo olimpijskie. Na starcie stanie czterech reprezentantów Polski.

Trzynasty nie musi być pechowy, brawo Justyna!

(14.02.2014) Igrzyska olimpijskie mają to do siebie, że wiele interesujących wydarzeń sportowych odbywa się w tym samym czasie. Na dodatek - o ile jest się na miejscu - aby pogodzić je ze sobą, trzeba się sporo nakombinować.

Piotr Żyła: Było o niebo lepiej

(14.02.2014) Po ogłoszeniu decyzji, że Piotr Żyła wystąpi w dzisiejszych kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego na dużym obiekcie w Soczi, zawodnik był pełen optymizmu i widział szansę na poprawę swoich skoków

Tajner: Zagraniczne związki będą chciały podkupić Kruczka

(13.02.2014) Łukasz Kruczek prowadzi naszą kadrę nieprzerwanie od 2008 roku. Jak przyznaje prezes PZN Apoloniusz Tajner, po sukcesie Stocha zagraniczne związki na pewno zaproponują Kruczkowi posadę trenera w swoich krajach.

ZIO Soczi: Niemcy na dużej skoczni z Krausem, bez Wanka

(13.02.2014) Marinus Kraus nie musiał długo czekać na swój debiut na zimowych igrzyskach olimpijskich - Niemiec sprawił sobie wyśmienity prezent na urodziny, awansując do składu na dużą skocznię.

ZIO Soczi: Żyła powraca do drużyny na dużej skoczni!

(13.02.2014) Po dwóch dniach i sześciu seriach treningowych na dużej skoczni Łukasz Kruczek wybrał czwórkę zawodników, która wystartuje w jutrzejszych kwalifikacjach. W składzie zabrakło Dawida Kubackiego.

ZIO Soczi - trzeci trening: Prevc przed Freundem i Stochem

(13.02.2014) Trzecia - i ostatnia - z czwartkowych serii treningowych to popis Petera Prevca. Słoweniec poleciał zdecydowanie najdalej ze wszystkich, wyprzedzając Severina Freunda i Kamila Stocha.

ZIO Soczi: Freund przed Stochem w II treningu

(13.02.2014) Druga z dzisiejszych serii treningowych w Krasnej Poljanie zakończyła się zwycięstwem Severina Freunda. Niemiec wyprzedził Kamila Stocha i Noriakiego Kasai.

ZIO Soczi: Kofler nie wystartuje w żadnym konkursie?

(13.02.2014) Wszystko wskazuje na to, że Andreas Kofler nie pojawi się na starcie podczas żadnego konkursu XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

ZIO Soczi: Stoch wygrywa pierwszy trening, 136 metrów Polaka!

(13.02.2014) Kamil Stoch wygrał pierwszą serię treningową rozgrywaną dzisiaj na dużej skoczni w Krasnej Poljanie. Polak poleciał zdecydowanie najdalej ze wszystkich zawodników!

Kryzys w austriackiej kadrze

(13.02.2014) To nie są igrzyska podopiecznych Alexandra Pointnera. Austriaccy skoczkowie zawiedli na skoczni normalnej.

Tajner: Forma Kamila Stocha jest życiowa

(13.02.2014) Franca. Tak określił normalną skocznię w Soczi Kamil Stoch. Później zdobył na niej olimpijskie złoto. Czym różni się od niej duży obiekt w Krasnej Poljanie?

Kranjec weźmie udział w dzisiejszych treningach

(13.02.2014) Jak donosi rzecznik słoweńskich olimpijczyków Brane Dmitrović, Robert Kranjec prawdopodobnie wystąpi w dzisiejszym treningu na dużym obiekcie w Soczi.

Żyła: Byłem liderem tej kadry

(13.02.2014) Piotr Żyła, który podczas przedolimpijskich treningów w Szczyrku prezentował wysoką formę, na najważniejszej imprezie sezonu kompletnie się rozsypał. Wiślanin zdradza, dlaczego tak się stało...

Takanashi: Jestem słaba psychicznie

(13.02.2014) Ogromnym zaskoczeniem podczas pierwszego w historii olimpijskiego konkursu kobiet było czwarte miejsce obecnej liderki Pucharu Świata - Sary Takanashi.

Schuster: Stoch faworytem, ale może wygrać każdy

(13.02.2014) Po konkursie na normalnej skoczni niemieccy skoczkowie mieli trochę przerwy. W tym czasie próbowali nabrać dystansu, zrelaksować się oraz przygotowywać na kolejne olimpijskie zmagania.

Stoch weźmie udział w dzisiejszym treningu

(13.02.2014) Pomimo wczorajszego upadku na dużym obiekcie w Soczi Kamil Stoch wystartuje w dzisiejszym treningu na skoczni HS-140. Początek pierwszej serii - podobnie jak wczoraj - o 18:30.

Maksimoczkin z połamanymi żebrami, prawdopodobny koniec sezonu dla Rosjanina

(13.02.2014) Podczas środowego treningu poważnie wyglądającego upadku doznał reprezentant gospodarzy Michaił Maksimoczkin. Start skoczka w piątkowych jest praktycznie niemożliwy.

Kruczek: Przed Soczi Piotrek skakał lepiej od Kamila

(13.02.2014) Wielu fanów było zaskoczonych i rozczarowanych brakiem Piotra Żyły w olimpijskim konkursie na skoczni normalnej. Jak się okazuje, niewiele wcześniej Żyła spisywał się o wiele lepiej od Stocha...

Morgenstern: To jedne z moich najcięższych skoków

(13.02.2014) Thomas Morgenstern, który miesiąc temu miał bardzo groźny wypadek na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf, przyznał, że bał się swoich skoków na dzisiejszych treningach.

Vogt: Cały dzień źle się czułam...

(13.02.2014) Honoru naszych zachodnich sąsiadów na XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi broniła Carina Vogt - pierwsza złota medalistka olimpijska w skokach narciarskich w historii.

Zapraszam do parku olimpijskiego!

(12.02.2014) Zgodnie z wcześniejszą obietnicą chciałabym Wam dzisiaj pokazać park olimpijski, który można śmiało nazwać sercem igrzysk. Umiejscowiony jest - jakżeby inaczej w Adler tuż nad Morzem Czarnym.

Maksimoczkin również upadł, może opuścić sobotni konkurs

(12.02.2014) Nie tylko Kamil Stoch miał problemy z lądowaniem podczas środowych treningów na dużej skoczni w Soczi. Reprezentant gospodarzy Michaił Maksimoczkin upadł po swoim pierwszym - i jedynym - skoku.

Upadek Stocha na treningu

(12.02.2014) Podczas drugiej serii treningowej w Soczi upadek zaliczył Kamil Stoch. Polak opuścił wybieg skoczni z ręką na temblaku.

ZIO Soczi: II trening dla Prevca, Stoch ósmy

(12.02.2014) Druga seria treningowa na dużym obiekcie w Soczi padła łupem wicelidera Pucharu Świata Petera Prevca. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, zajął ósme miejsce.

ZIO Soczi: Freund wygrywa pierwszy trening, Stoch czwarty. Upadek Maksimoczkina

(12.02.2014) Pierwsza seria treningowa na dużej skoczni za nami. Najdalej poleciał Severin Freund. Nie obyło się bez problemów z pogodą i groźnego upadku...

ZIO Soczi: Dziś pierwsze treningi na dużej skoczni

(12.02.2014) Po dwóch dniach przerwy od startów skoczkowie startujący w Soczi przenoszą się na większy obiekt. Już dziś wieczorem czekają ich pierwsze treningi na K120.

Crowd Supporters o konkursie w Soczi: Zabawa była przednia

(12.02.2014) Za oprawę artystyczną i prowadzenie konkursów skoków narciarskich podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi odpowiada polska grupa Crowd Supporters, czyli popularni Mikee i DJ Ucho.

Morgenstern: To nie czas na takie decyzje...

(12.02.2014) Thomas Morgenstern niewątpliwie jest bohaterem XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Austriacki skoczek robił, co mógł, by wystąpić na najważniejszej dla sportowców imprezie.

Awwakumowa: Nie udało się...

(12.02.2014) Historia pokazuje, że faworyci zawodzą podczas wielkich imprez. Sara Takanashi nie wytrzymała presji i z Soczi nie wywiezie żadnego medalu olimpijskiego. Gospodarze także nie mogą być do końca zadowoleni.

Carina Vogt: To niewiarygodne!

(12.02.2014) Carina Vogt, Daniela Iraschko-Stolz i Coline Mattel - tak przedstawiało się podium wczorajszego konkursu skoków narciarskich pań na Igrzyskach w Soczi. Rozstrzygnięcia były zaskakujące również dla zawodniczek.

Małysz: Polskie skoki czeka piękna przyszłość

(12.02.2014) Nikt nie ma wątpliwości, że skoki narciarskie w Polsce stały się popularne dzięki sukcesom Adama Małysza. Czterokrotny medalista olimpijski podziwia Kamila Stocha.

Schuster: Konkurs był kuriozalny i ciężki

(12.02.2014) Gdy emocje po pierwszym indywidualnym konkursie XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi nieco opadły, w niemieckiej ekipie przyszedł czas na odbudowanie pewności siebie.

Morgenstern: Doceniam swoje miejsce

(11.02.2014) Wczoraj pisaliśmy o zachwycie austriackich mediów nad Kamilem Stochem. Jak się okazuje również inni zawodnicy nie mogą wyjść z podziwu dla naszego zawodnika.

ZIO Soczi: Carina Vogt mistrzynią olimpijską. Iraschko i Mattel uzupełniły podium

(11.02.2014) Walka pań o pierwszy w historii złoty medal igrzysk olimpijskich miała rozstrzygnąć się pomiędzy Danielą Iraschko-Stolz a Sarą Takanashi. Tymczasem po tytuł sięgnęła inna zawodniczka - Carina Vogt.

ZIO Soczi: W serii próbnej Takanashi minimalnie lepsza od Iraschko-Stolz

(11.02.2014) Sara Takanashi wygrała serię próbną przed historycznym konkursem o mistrzostwo olimpijskie kobiet. Japonka minimalnie pokonała swoją najgroźniejszą konkurentkę, Danielę Iraschko-Stolz.

Stoch: Poszedłem grzecznie spać... o piątej rano

(11.02.2014) Z sentymentem patrzeliśmy na wywiad z młodziutkim Kamilem Stochem sprzed kilkunastu lat. Od niedzieli cała Polska przypomina sobie kilkunastoletniego chłopca, którzy marzył o olimpijskim złocie...

Schlierenzauer: Poczułem gorzki smak porażki

(11.02.2014) Jak ciężkie jest brzemię faworyta wielkiej imprezy przekonał się w niedzielę Gregor Schlierenzauer. Austriacki mistrz nie wytrzymał ciśnienia i wyraźnie przegrał walkę o olimpijskie medale.

ZIO Soczi: Dziś historyczny konkurs kobiet

(11.02.2014) Nadszedł kolejny ważny dzień w historii kroków narciarskich. Dziś wieczorem po raz pierwszy panie powalczą o medale igrzysk olimpijskich w skokach narciarskich!

Ach, co to była za noc!

(11.02.2014) Wydarzenia późnowieczorne całkowicie przyćmiły to, co działo się w ciągu dnia. W związku z tym na wycieczkę po parku olimpijskim zaproszę Was jutro. A tymczasem zaprezentuję Wam zdjęcia z ceremonii medalowej...

Stoch: Kask sam nie skacze

(11.02.2014) Skąd pojawiło się porównanie Kamila Stocha do lotników? Nie od dziś skoki narciarskie kojarzą się z przestrzenią powietrzną. Ogromne uznanie pojawiło się wraz z pojawieniem nowego kasku z motywem polskiego lotn

Trebunia-Tutka: Stawiałem na wygraną

(10.02.2014) Stanisław Trebunia-Tutka przez osiem lat (2001-2009) prowadził Kamila Stocha w klubie LKS Poroniec Poronin. Były trener jest dumny z naszego mistrza olimpijskiego.

Austriackie media zachwycone Stochem

(10.02.2014) Austriackie media są pełne podziwu dla mistrza olimpijskiego Kamila Stocha. "To była prawdziwa męka dla naszych skoczków" oraz „Stoch skakał w swojej własnej lidze" to tylko część z tego, co możemy wyczytać na

ZIO Soczi: Takanashi najlepsza w ostatniej serii treningowej

(10.02.2014) Trzecia seria rozegrana podczas trzeciego dnia treningów kobiet na skoczni normalnej w Krasnej Poljanie to kolejne zwycięstwo Sary Takanashi. Japonka uzyskała 101,5 metra.

ZIO Soczi: Druga seria treningowa dla Iraschko-Stolz

(10.02.2014) Druga dzisiaj seria treningowa pań zakończyła się zwycięstwem Danieli Iraschko-Stolz. Austriaczka poleciała na odległość 101,5 metra - najdalej ze wszystkich zawodniczek.

Freund: Upadłem przez stres...

(10.02.2014) Jak bardzo gorzki jest smak porażki, przekonali się niemieccy skoczkowie podczas zawodów indywidualnych na skoczni normalnej w Soczi.

ZIO Soczi: Trzeci dzień treningów pań, Takanashi najlepsza w I serii

(10.02.2014) Sara Takanashi wygrała pierwszą serię podczas trzeciego dnia treningów pań przed jutrzejszymi zawodami o mistrzostwo olimpijskie na skoczni normalnej.

Kamil Stoch otrzymał złoty medal igrzysk olimpijskich

(10.02.2014) Kamil Stoch, Peter Prevc i Anders Bardal odebrali medale olimpijskie podczas oficjalnej dekoracji zakończonej przed chwilą w Parku Olimpijskim w Soczi.

Takanashi: Wszystko mam już zaplanowane

(10.02.2014) W weekend liderka Pucharu Świata Sara Takanashi wzięła udział w treningu na normalnej skoczni kompleksu Russkije Gorki. Japonka ubolewa, że niewystarczająco dobrze zapoznała się z obiektem olimpijskim.

Lepistö: To nie koniec medali dla Stocha

(10.02.2014) Hannu Lepistö, trener polskiej kadry w latach 2006-2008, nie pracuje już zawodowo, ale cały czas kibicuje naszym skoczkom. Były trener Adama Małysza wypowiedział się na temat niedzielnego zwycięstwa Stocha.

Wymarzone podium, gratulacje dla Kamila

(10.02.2014) Pierwszy konkurs olimpijski za nami. Muszę Wam przyznać, że dawno nie byłam tak szczęśliwa! Dla mnie to wymarzone podium... - pisze na blogu obecna w Soczi Martyna Szydłowska.

Fortuna: Kamil Stoch to wielki mistrz

(10.02.2014) 42 lata Polska czekała na najcenniejszy krążek! Do wczoraj jedynym polski złoty medalista igrzysk olimpijskich w skokach narciarskich był Wojciech Fortuna...

Bronisław Stoch: To był tygiel emocji

(10.02.2014) W niedzielę Kamil Stoch zdobył tytuł mistrza olimpijskiego na normalnym obiekcie w Soczi. Zmagania syna z ekscytacją śledził Bronisław Stoch.

Diethart: Będzie ekscytująco!

(10.02.2014) Austriaccy faworyci kolejny raz zawiedli na wielkiej imprezie. Znów mniej doświadczeni zawodnicy pokazali, że z presją i metką numeru jeden reprezentacji nie skacze się dobrze.

Ahonen: Jeszcze nie czas na składanie broni

(10.02.2014) Od samego początku Janne Ahonen zapowiadał, że wraca do skoków, aby zdobyć złoto olimpijskie. Niestety - podczas konkursu na skoczni normalnej nie udało się stanąć na podium.

Małysz: Ja w takiej sytuacji nigdy nie byłem

(10.02.2014) Złoto olimpijskie. Tego w swojej bogatej kolekcji trofeów nie ma Adam Małysz. Na drodze Polaka po najcenniejszy olimpijski krążek stawał Simon Ammann...

Johnson: Wciąż świetnie się bawię

(10.02.2014) Sytuacja amerykańskich skoków narciarskich jest fenomenem. Przy świetnie spisujących się paniach panowie wypadają bardzo słabo, nie kwalifikując się nawet do serii finałowych.

Maksimoczkin: To była rozgrzewka!

(10.02.2014) Gospodarze zawiedli podczas pierwszego konkursu skoków w ramach XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. W drugiej serii mieli tylko jednego reprezentanta - Mikhaiła Maksimoczkina.

Kruczek: W pierwszej serii

(09.02.2014) Po olimpijskim konkursie Łukasz Kruczek był najszczęśliwszą osobą na gnieździe trenerskim. Nic dziwnego, jego podopieczny ma już na koncie nie tylko tytuł mistrza świata, ale również mistrza olimpijskiego...

Bardal: Zasłużyłem na srebro

(09.02.2014) Anders Bardal, mistrz świata oraz zdobywca Kryształowej Kuli, do swojej kolekcji dołożył dziś brązowy medal wywalczony na normalnej skoczni podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Prevc: Denerwowałem się przed pierwszym skokiem

(09.02.2014) Srebrny medalista igrzysk olimpijskich Peter Prevc z podziwem patrzył, jak Kamil Stoch oddaje skok na miarę mistrzostwa olimpijskiego. Dla Słoweńca drugie miejsce też jest sukcesem.

Ziobro: Ale mam współlokatora, co?

(09.02.2014) Jankowi Ziobrze nie udało się utrzymać znakomitego dziewiątego miejsca zajmowanego po pierwszej serii, jednak z trzynastej lokaty również jest zadowolony. Bardziej jednak cieszy się ze zwycięstwa Kamila!

Stoch: Nie będziemy szaleć, robota czeka!

(09.02.2014) Kilkanaście lat temu mówił o tym, że chciałby kiedyś zdobyć złoty medal igrzysk olimpijskich. Dziś zrealizował ten cel. Kamil Stoch zwyciężył na XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi!

ZIO Soczi: Hayboeck wygrywa serię próbną, Ziobro czwarty

(09.02.2014) Michael Hayboeck wygrał serię próbną przed olimpijskim konkursem na skoczni normalnej. Austriak wyprzedził Severina Freunda i Thomasa Dietharta.

Hendrickson: Nadal czuję ból w kolanie

(09.02.2014) Igrzyska w Soczi są dla Sary Hendrickson pierwszym startem od sierpnia, kiedy doznała poważnej kontuzji prawego kolana. Treningi pokazują, że do optymalnej formy Amerykance jeszcze wiele brakuje.

Bardal: Ten plan jest genialny

(09.02.2014) Podopieczni Alexandra Stöckla nie są wymieniani wśród głównych faworytów do medali olimpijskich, jednak - zdaniem trenera - Bardal jest w swojej życiowej formie.

Iraschko: Protestowanie na igrzyskach to zły pomysł

(09.02.2014) Daniela Iraschko-Stolz zdominowała dwa dni treningów na normalnym obiekcie w Krasnej Poljanie - spośród sześciu serii wygrała cztery. Te wyniki sprawiają, że Austriaczka jest niemal pewniaczką do medalu.

Robert Kranjec nie wystąpi w dzisiejszym konkursie

(09.02.2014) Potwierdził się najgorszy scenariusz dla Roberta Kranjca, który upadł podczas wczorajszych kwalifikacji. Z powodu kontuzji Słoweniec nie wystąpi w konkursie na obiekcie normalnym.

ZIO Soczi: Takanashi wygrywa III trening, Iraschko-Stolz nie skakała

(09.02.2014) Trzecia - i ostatnia dzisiaj - seria treningowa pań na normalnym obiekcie w Krasnej Poljanie zakończyła się zwycięstwem Sary Takanashi. Daniela Iraschko-Stolz zrezygnowała ze skoku.

Wasiliew: Niech skaczą młodzi

(09.02.2014) W każdej reprezentacji karierę kończą ci, którzy rywalizowali z Adamem Małyszem. W tym sezonie Martin Schmitt już pożegnał się ze skoczniami. Czy dołączy do niego Dimitrij Wasiliew?

ZIO Soczi, II seria treningowa pań: Iraschko-Stolz znów najlepsza

(09.02.2014) Piąta seria treningowa pań w Soczi i czwarte zwycięstwo Danieli Iraschko-Stolz. Austriaczka staje się wyraźną faworytką zawodów...

ZIO Soczi: Iraschko najlepsza w I serii drugiego dnia treningów

(09.02.2014) Rozpoczął się drugi dzień treningów pań na normalnej skoczni w Krasnej Poljanie. W pierwszej serii - podobnie jak w dwóch wczorajszych rundach - triumfowała Daniela Iraschko-Stolz.

Freund: Zawody są za późno

(09.02.2014) Severin Freund, który po raz pierwszy bierze udział w igrzyskach olimpijskich, liczy na spełnienie dziecięcego marzenia - chce przywieźć z Soczi medal.

Schuster: Andreas może być czarnym koniem

(09.02.2014) Niemieccy skoczowie w komplecie awansowali do dzisiejszego konkursu na skoczni normalnej w Soczi. Dobre wyniki podopiecznych Wernera Schustera rozbudziły nadzieję naszych zachodnich sąsiadów na medale.

ZIO Soczi: Dziś walka o medale na skoczni normalnej!

(09.02.2014) Nadszedł ten dzień, na który od dawna czekali wszyscy fani skoków narciarskich. Pierwszy indywidualny konkurs o medale XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich już dziś. Z kolei na południe zaplanowano trening pań.

Mieszkańcy Zębu będą wspólnie wspierać Kamila

(09.02.2014) Już dzisiaj odbędzie się pierwszy konkurs skoków narciarskich XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Mieszkańcy Zębu, rodzinnej wsi Kamila Stocha, obejrzą go wspólnie.

Kot: Małysz był i jest moim idolem

(09.02.2014) Trzy lata po zakończeniu kariery przez Adama Małysza - jednego z najbardziej utytułowanych skoczków wszech czasów - nowa generacja polskich zawodników staje do walki o medale w Soczi.

Weisslog: Stawiam na Polskę

(09.02.2014) Idol, autorytet Adama Małysza, Jens Weisslog ocenia szanse niemieckich skoczków podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Schlierenzauer: Powtarzam - czuję się dobrze!

(08.02.2014) W piątkowe popołudnie z Soczi napłynęły niepokojące wieści dotyczące stanu zdrowia Gregora Schlierenzauera. Dziś austriacki zawodnik pojawił się w Krasnej Poljanie i oddał znakomity skok.

Hilde: Ostatnia rzecz, o jakiej myślałem, to skoki

(08.02.2014) Jak powszechnie wiadomo, dla Toma Hilde zabrakło miejsca w kadrze Norwegii na XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Na swojej stronie internetowej 26-latek podzielił się z fanami przemyśleniami na ten temat

Bez Kranjca w jutrzejszym konkursie

(08.02.2014) Jak donoszą słoweńskie media, Robet Kranjec nie wystartuje w niedzielnym konkursie indywidualnym na normalnym obiekcie w Soczi.

Koivuranta: Nie tak to zaplanowałem

(08.02.2014) Mimo że dzisiaj skoczkowie rywalizowali jedynie o kwalifikację do jutrzejszych zawodów, to już te skoki były pokazem siły i umiejętności w walce o medale.

Tajner: Kamil w wysokiej formie, Hayboeck nie wytrzyma presji

(08.02.2014) Wszyscy reprezentanci Polski pomyślnie przebrnęli przez kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego na normalnej skoczni w Soczi. Występ naszych skoczków ocenił prezes PZN Apoloniusz Tajner.

Ziobro nadal z luzem, Kot liczy na niespodziankę

(08.02.2014) Maciej Kot bardzo dobrze czuje się na olimpijskim obiekcie w Krasnej Poljanie. Trudne warunki nie przeszkodziły mu w uzyskaniu dobrych wyników w sobotę. Zadowolony ze skoków był również Jan Ziobro.

Stoch: Nie rozważaliśmy wycofania z kwalifikacji

(08.02.2014) 99 metrów w serii próbnej i 100 metrów w kwalifikacjach - tak dzisiaj skakał Kamil Stoch. Czy jutro faworyt ZIO w Soczi wzniesie się na wyżyny swoich umiejętności?

Kot: Mam nadzieję, że to anomalia

(08.02.2014) Polacy w komplecie awansowali do olimpijskiego konkursu na skoczni normalnej. Znakomicie dzisiaj spisywał się Maciej Kot - zakopiańczyk był drugi w serii próbnej i piąty w kwalifikacjach.

ZIO Soczi: Hayboeck wygrywa kwalifikacje, Polacy awansowali w komplecie

(08.02.2014) Michael Hayboeck wygrał kwalifikacje do olimpijskiego konkursu na skoczni normalnej. W pierwszej serii jutrzejszych zawodów zobaczymy komplet Polaków.

ZIO Soczi: Hayboeck przed Kotem w serii próbnej

(08.02.2014) Michael Hayboeck zdecydowanie wygrał serię próbną przed kwalifikacjami do olimpijskiego konkursu na skoczni normalnej. Austriak poleciał na odległość 104 metrów.

Hendrickson: Jest już znacznie lepiej!

(08.02.2014) Sarah Hendrickson po kontuzji powróciła do rywalizacji na XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Dzisiejsze treningi poszły jej jednak fatalnie.

Ammann: Potrzebuję czegoś więcej

(08.02.2014) Podczas pochodu sportowców w trakcie ceremonii otwarcia XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi trudno było wypatrzeć skoczków narciarskich. Problemu nie było z Simonem Ammannem, który niósł flagę Szwajcarii

ZIO Soczi: Iraschko-Stolz ponownie wygrywa trening

(08.02.2014) Trzecia - i ostatnia dzisiaj - seria treningowa kobiet w Krasnej Poljanie ponownie zakończyła się zwycięstwem Danieli Iraschko-Stolz. Austriaczka poleciała na odległość 99 metrów.

ZIO Soczi: Iraschko-Stolz najlepsza w II treningu, Hendrickson ostatnia...

(08.02.2014) Daniela Iraschko-Stolz wygrała drugą serię treningową w Krasnej Poljanie. Austriaczka wylądowała na 100 metrze, pokonując inną faworytkę do medalu, Sarę Takanashi (99,5 m).

ZIO Soczi: Treningi pań rozpoczęte, Takanashi najlepsza w I serii

(08.02.2014) Sara Takanashi wygrała pierwszą serię treningową przed indywidualnym konkursem kobiet w Soczi. Japonka poleciała najdalej ze wszystkich zawodniczek, uzyskując 98 metrów.

ZIO Soczi: Dziś treningi kobiet i kwalifikacje mężczyzn

(08.02.2014) Treningi kobiet oraz seria próbna i kwalifikacje mężczyzn - taki jest sobotni plan wydarzeń na skoczniach w Krasnej Poljanie. W eliminacjach panów wystartuje czterech reprezentantów Polski.

Kłopoty zdrowotne Schlierenzauera?

(07.02.2014) Od początku sezonu Schlierenzauer przyznaje, że w tym roku liczą się dla niego tylko i wyłącznie Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Dzisiaj jednak pojawiły się pewne kłopoty zdrowotne Austriaka...

W Soczi zapłonął znicz olimpijski!

(07.02.2014) - Igrzyska uważam za otwarte - tymi słowami prezydent Rosji Władimir Putin rozpoczął XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Przed nami siedemnaście dni rywalizacji najlepszych sportowców świata!

Ziobro poskacze bez luzu?

(07.02.2014) Sławny luz pomagał Jankowi Ziobrze podczas konkursów w Englbergu. Decyzją Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego polski skoczek musi się go pozbyć przed kwalifikacjami w Soczi.

Kubacki: Nie rywalizowałem z Piotrkiem

(07.02.2014) Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Jan Ziobro to czwórka zawodników, która wystąpi w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego na skoczni normalnej. Na belce startowej zabraknie Piotra Żyły.

Igrzyska czas zacząć

(07.02.2014) W końcu nadszedł ten dzień i ta podniosła chwila, kiedy przy stadionie olimpijskim zapłonie olimpijski znicz. Ceremonia otwarcia XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi rozpocznie się o 17:14...

Małysz: Co się znowu z nim porobiło?

(07.02.2014) Jeszcze rok temu walczył z najlepszymi jak równy z równym. Dziś Piotr Żyła musi konkurować ze swoimi kolegami z reprezentacji o miejsce w składzie. Tym razem wiślanin musiał uznać wyższość Dawida Kubackiego...

ZIO Soczi: 61 zawodników w kwalifikacjach na skoczni normalnej

(07.02.2014) 61 skoczków stanie na starcie kwalifikacji do pierwszego konkursu skoków rozgrywanego w ramach XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. W polskiej reprezentacji zabrakło miejsca dla Piotra Żyły.

ZIO Soczi: Stoch i Takeuchi wygrywają treningi, bez Żyły w kwalifikacjach (wyniki)

(07.02.2014) Kamil Stoch i Taku Takeuchi wygrywali serie treningowe podczas drugiego dnia skoków na normalnym obiekcie w Krasnej Poljanie. Problemy z wyczuciem skoczni Polak ma już najwyraźniej za sobą.

ZIO Soczi: Stoch i Ziobro nie czują presji

(07.02.2014) Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kamil Stoch wczoraj po raz pierwszy skakał na olimpijskim obiekcie w Soczi. Przyznał, że ta skocznia do najłatwiejszych nie należy.

Jacobsen: To był mój błąd

(07.02.2014) Jak już wcześniej informowaliśmy, Anders Jacobsen zaprojektował swoje nowe wiązania, które wyprodukowała dla niego firma z rodzinnego Hoenefoss. To właśnie na nich skacze na olimpijskich obiektach.

Morgenstern: Igrzyska to najlepsza rzecz na świecie!

(06.02.2014) Simon Ammann, zanim zdobył dwa złota w Salt Lake City, upadł na skoczni. Czy Thomas Morgenstern powtórzy jego sukces?

Michaił Maksimoczkin: Znalazłem patent na swoje skoki

(06.02.2014) Rosjanie nie są potęgą w skokach narciarskich. Żyją w cieniu łyżwiarzy figurowych czy biegaczy narciarskich. Może mimo to mają szansę na olimpijski sukces?

Bez Krausa w olimpijskim konkursie na K90

(06.02.2014) Marinus Kraus musi na swój debiut na igrzyskach olimpijskich jeszcze poczekać. Niemiec nie pojawi się na starcie podczas pierwszego konkursu indywidualnego na XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Piątkowy trening jednak z Polakami. Stoch: To minimalne błędy

(06.02.2014) Dzisiejsze treningi nie ułatwiły zadania Łukaszowi Kruczkowi. Trener naszej kadry spośród pięciu polskich skoczków musi wybrać najlepszą czwórkę, która wystartuje w sobotnich kwalifikacjach.

ZIO Soczi: Hayboeck wygrywa trzecią serię treningową

(06.02.2014) Trzecia seria treningowa w Soczi - a właściwie w Krasnej Poljanie - zakończyła się zwycięstwem Michaela Hayboecka. Austriak poleciał na odległość 101 metrów.

ZIO Soczi: Drugi trening dla Shimizu

(06.02.2014) Reruhi Shimizu skoczył najdalej podczas drugiej serii treningowej na normalnym obiekcie w Krasnej Poljanie. Japończyk uzyskał najlepszy rezultat dzięki odległości 101,5 metra.

ZIO Soczi: Deschwanden najdalej w I treningu (aktualizacja)

(06.02.2014) Gregor Deschwanden wygrał pierwszą serię treningową przed indywidualnymi zawodami na skoczni normalnej w Soczi. Szwajcar poleciał na odległość 98,5 metra, przy czym zakończył skok upadkiem.

ZIO Soczi: 70 skoczków w oficjalnym treningu

(06.02.2014) 70 skoczków znalazło się na liście startowej oficjalnych treningów przed olimpijskim konkursem na obiekcie normalnym. Pierwsza seria skoków w Krasnej Poljanie już dziś.

Morze, palmy, góry, śnieg i psy - czyli o olimpijskim krajobrazie

(06.02.2014) W końcu nadszedł ten dzień, kiedy dane mi było po raz pierwszy zobaczyć olimpijskie skocznie w Soczi, a właściwie w Krasnej Polanie.

Amerykanki w Soczi. Jerome: Dużo się tu zmieniło

(06.02.2014) Amerykańska kadra kobiet w skokach narciarskich dotarła już do Soczi. Zawodniczki nie mogą doczekać się historycznego startu w konkursie pań o medale igrzysk olimpijskich...

Kasai: Chcę zdobyć złoto i wystąpić w Pyeongchang!

(06.02.2014) Noriaki Kasai ma jasno określony plan na zbliżające się XXII Igrzyska Olimpijskie w Soczi - chce przywieźć z Rosji złoty medal...

Schuster: Złoto? Absolutnie możliwe!

(06.02.2014) Po udanym weekendzie w Willingen Werner Schuster przyznaje, że liczy na złoty medal swoich podopiecznych podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Folia, wosk i narty - czyli o problemie reklamowym na igrzyskach

(06.02.2014) Już jutro uroczyste otwarcie XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich, najważniejszej imprezy tego sezonu. Igrzyska rządzą się swoimi prawami - również jeśli chodzi o reklamy, a w zasadzie o ich brak.

XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi: Obszerna zapowiedź i program

(05.02.2014) Co cztery lata najlepsi sportowcy świata spotykają się, aby walczyć o najcenniejsze trofea - medale olimpijskie. Ten czas właśnie nadchodzi - już niebawem startują XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi!

Polacy poprowadzą konkursy olimpijskie

(05.02.2014) Kadra skoczków to nie jedyny polski akcent podczas olimpijskich konkursów na skoczniach w Krasnej Poljanie. Największą sportową imprezę na świecie poprowadzą doskonale znani kibicom skoków Mikee i DJ Ucho.

Skoczkowie złożyli przysięgę

(05.02.2014) Dzisiaj w Soczi odbyła się ceremonia wręczenia nominacji olimpijskich kolejnym zawodnikom. Wśród nich znaleźli się skoczkowie narciarscy. Tekst przysięgi olimpijskiej odczytali Kamil Stoch i Łukasz Kruczek.

Wszechobecny duch olimpijski...

(05.02.2014) Zgodnie z planem podróż do Soczi rozpoczęłam w podkrakowskich Balicach, gdzie wciąż można poczuć magię świąt, wraz ze swoją koleżanką ze studiów Agatą. Dalsza część naszej wyprawy przebiegała z komplikacjami.

Tajner: Kamil jest w życiowej formie

(05.02.2014) Szef misji olimpijskiej Apoloniusz Tajner od dłuższego czasu wspomina o dwunastu szansach medalowych w Soczi. Prezes PZN liczy na dobre występy naszych skoczków, zwłaszcza Kamila Stocha.

Morgenstern: Zrobiłem to!

(05.02.2014) Miesiąc temu każdy kibic skoków narciarskich z przerażeniem patrzył na upadek Thomasa Morgenstern na skoczni Kulm. Historia pokazuje jednak, że ten, kto doznaje urazu w sezonie olimpijskim, zdobywa złoto...

Stoch jednym z faworytów według MKOl

(04.02.2014) W piątek rozpoczną się XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Według Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Kamil Stoch jest jednym z głównych faworytów do złota w obu konkursach indywidualnych.

Schlierenzauer: Medali nie mogę obiecać

(04.02.2014) Inauguracja XXII Zimowych igrzysk Olimpijskich w Soczi już w piątek. Gregor Schlierenzauer aż pali się do walki o medale!

Skocznie olimpijskie prawie gotowe

(03.02.2014) W czwartek ruszają treningi przed niedzielnym konkursem indywidualnym XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Pierwszy oficjalny trening odbędzie się w godzinach wieczornych.

Prevc: Może to lepiej, że straciłem żółty plastron?

(03.02.2014) Trzecie miejsce Petera Prevca przy zwycięstwie Kamila Stocha oznaczało, że Słoweniec musiał pożegnać się z prowadzeniem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata... Mimo to sympatyczny zawodnik nie narzeka.

Kruczek: Igrzyska traktujemy jak każde zawody

(03.02.2014) Zaraz po Pucharze Świata w Zakopanem nasza kadra olimpijska trenowała na skoczni w Wiśle Malince oraz Szczyrku Skalitem. Trener Łukasz Kruczek zgrupowanie w Beskidach zaliczył do udanych.

Pretorius nie jedzie do Soczi!

(03.02.2014) Przed sezonem - jedna z faworytek do złota. Wszystko pokrzyżowała kontuzja kolana. Nie będzie debiutu Alexandry Pretorius na igrzyskach olimpijskich.

Ceremonia otwarcia bez polskich skoczków

(03.02.2014) Do oficjalnej ceremonii otwarcia XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi pozostały cztery dni. Podczas kilkugodzinnej uroczystości zabraknie polskich skoczków.

Biełousow: Łza spłynęła mi po policzku

(02.02.2014) Każdy sportowiec marzy o olimpijskim medalu. Każdy, kto jedzie na igrzyska, chce wywalczyć jak najlepsze miejsce. Tak też było w przypadku rosyjskiej reprezentacji, która jechała na Igrzyska do Grenoble...

Z Krakowa do Moskwy, potem do Soczi...

(01.02.2014) O igrzyskach marzą nie tylko sportowcy, ale i miłośnicy sportu... Właśnie takie było moje marzenie - postanowiłam zawalczyć o jego realizację i „wygrałam”!

Pointner: W Soczi wygra ten, kto wytrzyma presję

(01.02.2014) Podczas sobotniego konkursu w Willinego austriaccy zawodnicy nie odegrali znaczącej roli. Czy to już pora, aby zacząć martwić się o nadchodzące wielkimi krokami Igrzyska w Soczi?

Klimow w rosyjskiej kadrze na ZIO?

(01.02.2014) W piątek podczas indywidualnego konkursu mistrzostw świata juniorów w Val di Fiemme Jewgienij Klimow wywalczył brązowy medal. Czy wynik młodego Rosjanina to dobry prognostyk przed Igrzyskami w Soczi?

Małysz: Nie chciałbym być wydalony z wioski olimpijskiej

(31.01.2014) Igrzyska nie dla Małysza. Wielokrotny mistrz świata nie poleci do Soczi. Polak był zmuszony zrezygnować z funkcji powierzonej mu w czerwcu 2011 roku.

Morgenstern powrócił na skocznię: Wszyscy ogromnie nam zaufali!

(31.01.2014) Nie w Willingen, jednak także w Niemczech - w Oberstdorfie - swój pierwszy skok po upadku w Bad Mitterndorf oddał Thomas Morgenstern.

Medale olimpijskie przetestowane

(31.01.2014) Medale, które zostaną wręczone zawodnikom podczas Igrzysk w Soczi, pomyślnie przeszły przeprowadzone niedawno testy. Nagrody wytrzymały ekstremalne różnice temperatur, ciężar ośmiu ton oraz kąpiel w szampanie.

Morgenstern: Jestem gotowy do Igrzysk

(30.01.2014) Thomas Morgenstern stara się nie forsować niepotrzebnie organizmu przed zbliżającymi się XXII Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi. Skoczek zapowiada jednak, że medali olimpijskich nie odda tak łatwo.

Ahonen w Soczi z osobistym trenerem?

(30.01.2014) Janne Ahonen poprosił organizatorów XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, aby do Rosji mógł pojechać jego osobisty trener Ari Saukko.

Niemelä: Całą uwagę poświęcam przygotowaniom do Soczi

(29.01.2014) Chociaż fińska drużyna nie należy do faworytów zbliżających się XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, Pekka Niemelä nie traci wiary pokładanej w swoich podopiecznych.

Nowe wiązania - tajna broń Jacobsena?

(29.01.2014) Podczas gdy pozostałe ekipy przygotowują się do zawodów w Willingen, norwescy skoczkowie testują nowy sprzęt. Anders Jacobsen planuje w Soczi korzystać z nowych wiązań własnego projektu...

Składy skoczków na I.O. w Soczi 2014

(29.01.2014) Przed nami zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Znamy już prawie wszystkie ekipy jakie pojadą do Rosji walczyć o medale. Poniżej prezentujemy listę uczestników.

Takanashi: To znakomity element przygotowań do Igrzysk

(28.01.2014) Zwycięstwo Sary Takanashi w konkursie o mistrzostwo świata juniorek nie było zaskoczeniem. Japonka wyraźnie pokonała Coline Mattel i Maren Lundby. Teraz przed nią walka o wyższą stawkę...

Włosi w pięcioosobowym składzie na Soczi

(28.01.2014) Trzech skoczków, dwie skoczkinie. Kto będzie reprezentował Włochy podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi?

Ammann chorążym reprezentacji Szwajcarii w Soczi

(28.01.2014) Simon Ammann został wybrany na chorążego swojego kraju podczas otwarcia XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Rosyjska szóstka na Soczi

(28.01.2014) Pięciu zawodników i jedna zawodniczka wystawi Rosja podczas organizowanych u siebie XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Wśród nich znalazła się faworytka do medalu, Irina Awwakumowa.

Pointner ogłosił skład na Soczi

(27.01.2014) Austriacy, jedni z faworytów do medalu olimpijskiego w drużynie, ogłosili skład reprezentacji na XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi.

Czterech panów i trzy panie w składzie Kanady na Soczi

(27.01.2014) Komitet Olimpijski Kanady ogłosił skład drużyny panów i pań w skokach narciarskich na zbliżające się XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi.

Iraschko: Jestem gotowa na Soczi!

(25.01.2014) Daniela Iraschko-Stolz jest dopiero drugą zawodniczką, która w tym sezonie pokonała Sarę Takanashi. Austriaczka zrobiła to w imponującym stylu, pokonując Japonkę o ponad dwanaście punktów...

Bez najlepszych Norwegów w Willingen!

(25.01.2014) Nikogo nie dziwiło, że olimpijska reprezentacja Norwegii nie poleciała na zawody Pucharu Świata do Japonii. Jak się okazuje, podopiecznych Alexandra Stöckla zabraknie również w Willingen!

Sagen: Mam zamiar pojechać do Soczi

(24.01.2014) Anette Sagen po ogłoszeniu nominacji na ZIO unikała kontaktu z mediami, jednak teraz postanowiła przerwać milczenie i poinformowała, że pojedzie do Soczi.

Soczi 2014: Iraschko chorążym Austrii?

(24.01.2014) Iraschko chorążym Austrii? Austriacki minister sportu zaproponował, żeby to Daniela Iraschko-Stolz była chorążym kraju podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Polychronidis wystartuje w Soczi!

(24.01.2014) Dość niespodziewana wiadomość - grecki skoczek narciarski Nico Polychronidis wystartuje W XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi!

Hartmann: Soczi jest dla nas bardzo ważne

(24.01.2014) Koreańska drużyna wysyła na XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi czterech skoczków.

Morgenstern: Polecę do Soczi!

(23.01.2014) Podczas konferencji prasowej w prywatnym szpitalu w Klagenfurcie Thomas Morgenstern przyznał, że pojawi się na starcie podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Ammann i Deschwanden w kadrze Szwajcarii na ZIO

(23.01.2014) Szwajcarski Komitet Olimpijski uzupełnił listę sportowców na zbliżające się XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Wśród nazwisk pojawili się dwaj szwajcarscy skoczkowie: Simon Ammann i Gregor Deschwanden.

Reprezentacja USA na ZIO wybrana

(22.01.2014) Amerykanie ogłosili nazwiska skoczkiń i skoczków, którzy pojadą do Soczi na XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Wśród nich znalazła się i powracająca po kontuzji Sarah Hendrickson.

Tande w składzie Norwegii na ZIO i MŚJ

(22.01.2014) Jak już wcześniej informowaliśmy, podopieczni Alexandra Stöckla nie wystąpią w najbliższy weekend w zawodach Pucharu Świata w Sapporo. Jednak jeden z olimpijczyków wystartuje w Val di Fiemme podczas MŚJ.

Hendrickson wraca do skakania

(22.01.2014) Po pięciu miesiącach przerwy Sarah Hendrickson wraca na skocznię. Mistrzyni świata doznała poważnej kontuzji prawego kolana podczas treningu w Oberstdorfie.

Dorosnąć do Igrzysk

(22.01.2014) Ostatnie dni były bardzo burzliwe dla polskiej kadry skoczków. Wszystko za sprawą nominacji na XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi.

Bardal mistrzem Norwegii, Tande jedzie do Soczi

(21.01.2014) Anders Bardal zwyciężył w rozegranych dzisiaj na olimpijskim obiekcie w Lillehammer mistrzostwach Norwegii. Krajowe zawody na dużej skoczni były również pojedynkiem o ostatnie miejsce w kadrze na Soczi.

Muotka i Happonen uzupełnili skład Finlandii na ZIO

(21.01.2014) Finowie ogłosili pełny skład ekipy na XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Kraj Tysiąca Jezior będzie reprezentowało w Rosji pięciu zawodników oraz jedna zawodniczka.

Morgenstern w Soczi - decyzja w czwartek?

(21.01.2014) Thomas Morgenstern ma się coraz lepiej po fatalnym upadku na skoczni mamuciej w Tauplitz/Bad Mitterndorf. Decyzja o występie 27-letniego Austriaka na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi ma zapaść już w czwartek.

Prevc: Igrzyska zaczynają się dopiero siódmego lutego

(21.01.2014) Wszystko wskazuje na to, że Peter Prevc wróci z Japonii z żółtą koszulką lidera klasyfikacji PŚ. Ze Słoweńcem rozmawialiśmy po niedzielnym konkursie w Zakopanem.

Czesi z Koudelką na ZIO

(21.01.2014) Czeski Komitet Olimpijski podał nazwiska skoczków ostatecznie zakwalifikowanych na ZIO w Soczi - wśród nich jest powracający do rywalizacji Roman Koudelka.

Bez Sagen w Soczi

(21.01.2014) Anette Sagen, jedna z ikon skoków narciarskich kobiet, która przez wiele lat dominowała w zawodach pań, nie wystąpi na ZIO w Soczi.

Norweska czwórka na Soczi. Hilde i Tande jeszcze walczą

(20.01.2014) Alexander Stöckl podał nazwiska czterech zawodników, którzy na pewno pojadą na XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Jedno miejsce pozostaje wciąż wolne.

Pointner czeka z decyzją, występ Morgensterna wciąż niepewny

(20.01.2014) Alexander Pointner poda skład austriackiej drużyny na Zimowe Igrzyska Olimpijskie dopiero tuż przed upływem ostatecznego terminu.

Piątka na Igrzyska ogłoszona!

(19.01.2014) Po konsultacjach ze sztabem szkoleniowym Łukasz Kruczek ogłosił skład na XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. W Polsce pozostanie Klemens Murańka...

Damjan: Nie jesteśmy faworytami na ZIO, Polacy przywiozą medal

(18.01.2014) Słoweńcy zdominowali dzisiejszy konkurs drużynowy, pokonując typowane na faworytów drużyny Austrii, Niemiec i Polski... Duży wkład w zwycięstwo miał Jernej Damjan, który powinien otrzymać nominację na ZIO.

Kruczek: Trzon drużyny to Stoch i Ziobro, jutrzejszy konkurs rozwieje wątpliwości

(18.01.2014) Choć apetyt był większy, polscy skoczkowie zakończyli drużynowy konkurs w Zakopanem poza podium. Mimo to eksperymentalny skład spisał się dobrze. Na szczególną pochwałę zasługuje postawa Dawida Kubackiego.

Andreas Wank uzupełni skład Niemiec na Soczi

(17.01.2014) Przez kilka ostatnich konkursów Andreas Wank i Michael Neumayer walczyli o udział w XXI Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Kwalifikacje do niedzielnego konkursu pogrzebały szansę starszego ze skoczków.

Wellinger: Najpierw medal w Soczi, później Hawaje

(17.01.2014) Andreas Wellinger po swoim fantastycznym występie na skoczni w Wiśle rozbudził nadzieje Niemców na olimpijskie złoto...

Nominacje olimpijskie dla Finów

(15.01.2014) Już trzech fińskich skoczków może być pewnych swojego wyjazdu na XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Wciąż nieznane jest nazwisko czwartego zawodnika.

Koudelka pojedzie do Soczi?

(15.01.2014) Czeski Komitet Olimpijski ogłosił nazwiska zawodników z nominacją olimpijską - wśród nich znalazł się również Roman Koudelka...

Schuster nominował pierwszych zawodników na Soczi

(09.01.2014) Po kiepskim dla niemieckiej reprezentacji zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni Werner Schuster nominował pierwszych zawodników, którzy mogą być pewni udziału w XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Kasai po raz siódmy z nominacją olimpijską

(08.01.2014) Trener Tomoharu Yokokawa podał nazwiska skoczków, którzy będą reprezentowali Japonię podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Wielki szlem w skokach narciarskich?

(08.01.2014) Thomas Morgenstern, Espen Bredesen, Jens Weißflog i Matti Nykänen. A może tylko ten ostatni? Komu właściwie udało się zdobyć wielkiego szlema w skokach narciarskich i co właściwie się na niego składa?

Stöckl: Igrzyska Olimpijskie są ważniejsze niż TCS

(27.12.2013) Nazwisko lidera norweskiej ekipy wymieniane jest wśród głównych faworytów do zwycięstwa w TCS. O przygotowaniu swoich podopiecznych, faworytach i prymacie ZIO nad TCS wypowiedział się Alexander Stöckl.

Funaki: Chciałbym wystąpić na Igrzyskach w Soczi

(17.10.2013) Podczas konkursów Letniej Grand Prix w Hakubie, nasza reporterka zadała kilka pytań niegdyś gwieździe skoków narciarskich - Kazuyoshiemu Funakiemu. Co słychać u jednego z weteranów skoków?

PŚ Soczi: Zwycięstwo Koflera, porażka Schlierenzauera. Dwóch Polaków w

(09.12.2012) Drugi konkurs PŚ w Soczi obfitował w emocje, głównie za sprawą niewielkich różnic punktowych pomiędzy poszczególnymi zawodnikami. Jedynym, który zdołał wypracować większą przewagę, był Andreas Kofler...

PŚ Soczi: Iraschko i Mattel zwyciężają w drugim konkursie

(09.12.2012) Reprezentantki dwóch różnych pokoleń stanęły wspólnie na najwyższym stopniu podium drugiego konkursu Pucharu Świata kobiet w Soczi. Daniela Iraschko i Coline Mattel wyprzedziły Sarę Takanashi.

PŚ Soczi: Schlierenzauer z 42. zwycięstwem!

(08.12.2012) Gregor Schlierenzauer wygrał w Soczi swój 42. konkurs Pucharu Świata. Pokonał tym samym Severina Freunda i Andreasa Koflera. Polacy spisali się słabo zajmując 28 i 30 miejsca...

PŚ kobiet: Hendrickson wygrywa w Soczi

(08.12.2012) Sarah Hendrickson wygrała konkurs Pucharu Świata w Soczi. Amerykanka wyprzedziła Sarę Takanashi i Anette Sagen.

PŚ Soczi: W ten weekend próba przedolimpijska

(07.12.2012) Przed nami kolejny weekend ze skokami narciarskimi. Arenami zmagań zawodników i zawodniczek będą tym razem rosyjskie Soczi i kazaskie Ałmaty. Konkursy w sobotę i niedzielę, a już dzisiaj treningi.

Puchar Świata w Soczi zagrożony

(03.12.2012) Już za kilka dni czekają nas emocje w Soczi, gdzie zaplanowano po dwa konkursy indywidualne panów i pań. Jak się okazuje, być może w ogóle się one nie odbędą.

Wasiliew: Zrobię wszystko, by wygrać za rok w Soczi!

(01.12.2012) Dimitrij Wasiliew nie jest częstym gościem podczas konferencji prasowych, rzadko udziela wywiadów międzynarodowym mediom. Po dzisiejszym konkursie był jednak entuzjastycznie nastawiony do dziennikarzy...

Pierwsza skocznia w Soczi gotowa na Igrzyska

(21.02.2012) Już tylko dwa lata pozostały do kolejnych Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Tym razem gospodarzem imprezy będzie rosyjskie Soczi, gdzie oficjalnie otwarto pierwszą skocznię (HS 140) z kompleksu ‘Russki Gorky”

Ammann poskacze do ZIO w Soczi

(31.01.2012) Simon Ammann zakończy karierę sportową w 2014 roku. Taką decyzję podjął wspólnie z małżonką Janą. Ostatnie skoki odda zatem na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Soczi 2014: Przygotowania idą pełną parą

(05.07.2011) Do XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 w Soczi pozostało niespełna 1000 dni. Do dzisiaj wykonano już blisko 70 procent prac. Przedstawiciele MKOl są zaskoczeni tempem przygotowań...

Małysz attache w Soczi

(20.06.2011) Zarząd PKOI postanowił, że funkcję attache polskiej reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich w 2014 roku Soczi obejmie Adam Małysz.

Rosjanie z myślą o Igrzyskach

(02.05.2011) Rosjanie, po mało udanym sezonie 2010/11, zaczynają przygotowywać się do Letniej Grand Prix. Pierwsze zgrupowanie odbędzie się w Soczi, na nowym obiekcie, wybudowanym specjalnie na Igrzyska Olimpijskie.

Skoki narciarskie pań na olimpiadzie w Soczi!

(07.04.2011) 6.4.2011 przejdzie do historii jako dzień, w którym skoki narciarskie pań zostały zaliczone do dyscyplin olimpijskich. MKOl podjął decyzję o dopuszczeniu skoków pań do igrzysk już w Soczi.

Byle do Przerwy: Prognozy na Soczi

(22.02.2010) W dzisiejszym programie "Byle do Przerwy" zastanowimy się nad perspektywami reprezentacji Polski w związku z XXII Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w 2014 roku. Czy Adam Małysz i Tomasz Sikora wystąpią w Soczi?

Wyższe koszty Olimpiady w Soczi

(21.02.2008) Koszty Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku mogą być nawet dwukrotnie wyższe niż wcześniej zakładano. Poinformował o tym raport prezesa Izby Obrachunkowej......

Plusy i minusy Olimpiady w Soczi

(05.07.2007) "Jednostka! Co komu po niej?! Jednostki głosik cieńszy od pisku. Do kogo dojdzie? - ledwie do żony! I to, jeżeli pochyli się blisko..." Ten wiersz......

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi!

(05.07.2007) Rosyjskie Soczi zostanie gospodarzem 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2014 roku. Tak zadecydowali przedstawiciele Międzynarodowego......

Dziś poznamy organizatora Zimowych Igrzysk 2014

(04.07.2007) Dziś wieczorem członkowie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego wybiorą gospodarza 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2014 roku. W......

Soczi (Esto-Sadok) HS-140 HS-140 (Rosja)

Skocznie przygotowane na XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi położone są ok. 50 km od kurortu, w miejscowości Krasnaja Poljana. W całym kompleksie......

Soczi (Esto-Sadok) HS-106 HS-106 (Rosja)

Skocznie przygotowane na XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi położone są ok. 50 km od kurortu, w miejscowości Krasnaja Poljana. W całym kompleksie......

Mistrzowie olimpijscy

Mistrzowie olimpijscy (skocznia......

Historia skoków na Igrzyskach Olimpijskich

Pierwsze igrzyska odbyły się w Chamonix (Francja) w 1924 roku. Złoto zdobył wtedy Jacob Tullin z Norwegii. Monopol na złoto w skokach przełamał dopiero w 1956......

Zimowe Igrzyska Olimpijskie

Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbywają się od 1924 roku, co cztery lata. Na olimpiadzie rozgrywane są wszystkie dyscypliny sportów zimowych. Niektóre były od......

« powrót do listy raportów
XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi
XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi

XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi

Najbliższe zawody - szczegółowy program
25 marca 2023 (sobota)
13:15
PŚ Lahti
14:05
PŚ Lahti
16:15
PŚ Lahti
26 marca 2023 (niedziela)
13:50
PŚ Lahti
kwalifikacje M
15:15
PŚ Lahti
konkurs ind. M
30 marca 2023 (czwartek)
08:30
PŚ Planica
oficjalny trening
10:30
PŚ Planica
kwalifikacje
31 marca 2023 (piątek)
14:00
PŚ Planica
seria próbna
15:00
PŚ Planica
konkurs ind.
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
teraz
w TV
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio + konkurs drużynowy, HS 130
teraz
w TV
Eurosport w Player.pl Lahti | Konkurs drużynowy, HS 130
teraz
w TV
TVN Skoki narciarskie: Zawody Pucharu Świata w Lahti - 2. seria konkursu drużynowego
LIVE
teraz
w TV
Eurosport 1 Studio
LIVE
dzisiaj
18:03
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio po konkursie drużynowym, HS 130
dzisiaj
18:20
TVN Skoki narciarskie: Zawody Pucharu Świata w Lahti - studio
LIVE
dzisiaj
19:30
TVN Kroniki Pucharu Świata w skokach narciarskich (odc. 33)
LIVE
dzisiaj
20:50
Metro Kroniki Pucharu Świata w skokach narciarskich
dzisiaj
21:56
Eurosport 2 Puchar Świata, Lahti, Finlandia
dzisiaj
21:56
Eurosport w Player.pl Lahti | Konkurs drużynowy, HS 130
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto jest największym objawieniem sezonu 2022/23?
Manuel Fettner
Daniel Tschofenig
Andreas Wellinger
Kristoffer Eriksen Sundal
Ren Nikaido
Yevhen Marusiak
Fatih Arda Ipcioglu
Alexandria Loutitt
Eva Pinkelnig
inny zawodnik/zawodniczka
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2023 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich