Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
8
12
13
14
15
19
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2022
Najbliższe zawody
09.12.2022, godz. 11:45
Titisee-Neustadt HS-142
Kalendarz zawodów - Puchar Świata 1983/1984
10.12.1983   Thunder Bay Kanada K-89
12.12.1983   Thunder Bay Kanada K-120
17.12.1983   Lake Placid USA K-86
18.12.1983   Lake Placid USA K-114
30.12.1983   Oberstdorf RFN K-115
30.12.1983   Oberstdorf RFN K-115
01.01.1984   Garmisch-Partenkirchen RFN K-107
01.01.1984   Garmisch-Partenkirchen RFN K-107
04.01.1984   Innsbruck Austria K-106
04.01.1984   Innsbruck Austria K-106
06.01.1984   Bischofshofen Austria K-111
06.01.1984   Bischofshofen Austria K-111
11.01.1984   Cortina d'Ampezzo Włochy K-92
14.01.1984   Harrachov Czechosłowacja K-120
15.01.1984   Liberec Czechosłowacja K-115
21.01.1984   Sapporo Japonia K-90
22.01.1984   Sapporo Japonia K-110
12.02.1984   Sarajevo Jugosławia K-90
18.02.1984   Sarajevo Jugosławia K-112
02.03.1984   Lahti Finlandia K-88
04.03.1984   Lahti Finlandia K-113
06.03.1984   Falun Szwecja K-89
09.03.1984   Lillehammer Norwegia K-120
11.03.1984   Oslo Norwegia K-105
17.03.1984   Oberstdorf RFN K-182
18.03.1984   Oberstdorf RFN K-182
24.03.1984   Planica Jugosławia K-95
25.03.1984   Planica Jugosławia K-130
Uwagi do klasyfikacji generalnej:
W tym sezonie do konkursów japońskich wliczano 5 najlepszych startów, po nich tyle samo. Dodatkowo do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wliczono także punkty zdobyte podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Sarajewie (w 1984).

* 09.03.1984 - Lillehammer - niepełne wyniki
Klasyfikacja indywidualna
zawodnik kraj punkty strata
1 Jens Weissflog NRD 230  
2 Matti Nykänen Finlandia 217 -13
3 Pavel Ploc Czechosłowacja 148 -82
4 Jeff Hastings USA 123 -107
5 Jiri Parma Czechosłowacja 122 -108
6 Primoz Ulaga Jugosławia 120 -110
7 Klaus Ostwald NRD 119 -111
8 Horst Bulau Kanada 102 -128
9 Jari Puikkonen Finlandia 101 -129
10 Vegard Opaas Norwegia 96 -134
11 Armin Kogler Austria 85 -145
12 Per Bergerud Norwegia 80 -150
  Andreas Bauer RFN 80 -150
14 Vladimir Podzimek Czechosłowacja 76 -154
15 Andreas Felder Austria 75 -155
16 Pentti Kokkonen Finlandia 64 -166
17 Piotr Fijas Polska 57 -173
18 Adolf Hirner Austria 56 -174
19 Ernst Vettori Austria 45 -185
20 Veli-Matti Ahonen Finlandia 43 -187
21 Ladislav Dluhos Czechosłowacja 42 -188
22 Ole Gunnar Fidjestoel Norwegia 41 -189
  Mike Holland USA 41 -189
24 Masahiro Akimoto Japonia 40 -190
  Rolf Age Berg Norwegia 40 -190
  Manfred Steiner Austria 40 -190
27 Ulf Findeisen NRD 39 -191
  Ole Christian Eidhammer Norwegia 39 -191
29 Holger Freitag NRD 38 -192
30 Lido Tomasi Włochy 37 -193
31 Richard Schallert Austria 34 -196
32 Stefan Stannarius NRD 32 -198
  Hansjoerg Sumi Szwajcaria 32 -198
34 Halvor Asphol Norwegia 31 -199
35 Miran Tepes Jugosławia 27 -203
36 Fritz Esser Austria 23 -207
37 Hans Wallner Austria 21 -209
38 Gerard Colin Francja 20 -210
  Markku Pusenius Finlandia 20 -210
  Hroar Stjernen Norwegia 20 -210
41 Franz Wiegele Austria 19 -211
42 Janusz Malik Polska 18 -212
  Peter Rohwein RFN 18 -212
44 Steinar Braaten Norwegia 17 -213
45 Roger Ruud Norwegia 15 -215
  Dennis McGrane USA 15 -215
  Jukka Kalso Finlandia 15 -215
48 Fabrice Piazzini Szwajcaria 14 -216
49 Tuomo Ylipulli Finlandia 13 -217
  Ron Richards Kanada 13 -217
51 Gennadi Prokopenko ZSRR 11 -219
52 Paul Erat Austria 10 -220
  Mathias Buse NRD 10 -220
  Manfred Deckert NRD 10 -220
  Christian Hauswirth Szwajcaria 10 -220
  Jan Jelenski Czechosłowacja 10 -220
  Vidar Johanssen Norwegia 10 -220
  Thomas Klauser RFN 10 -220
59 Vasja Bajc Jugosławia 8 -222
  Landis Arnold USA 8 -222
61 Boerge Benum Norwegia 6 -224
  Zane Palmer USA 6 -224
  Massimo Rigoni Włochy 6 -224
  Georg Waldvogel RFN 6 -224
65 Tomaz Dolar Jugosławia 5 -225
  Saturu Matsuhashi Japonia 5 -225
67 Uli Boll RFN 4 -226
  David Brown Kanada 4 -226
69 Alfred Groyer Austria 3 -227
  Steve Collins Kanada 3 -227
  Hirokazu Yagi Japonia 3 -227
  Mark Konopacke USA 3 -227
  Hubert Neuper Austria 3 -227
  Vladimir Breitschev Bułgaria 3 -227
75 Rajko Lotric Jugosławia 2 -228
  Masahiko Takahashi Japonia 2 -228
77 Thomas Hasselberger RFN 1 -229
  Reed Zuehlke USA 1 -229
  Juri Golovtschikov ZSRR 1 -229
  Raimund Resch Austria 1 -229
  Yataro Watase Japonia 1 -229
Klasyfikacja drużynowa
kraj punkty strata
1 Finlandia Finlandia 558  
2 NRD NRD 552 -6
3 Czechosłowacja Czechosłowacja 480 -78
4 Austria Austria 423 -135
5 Norwegia Norwegia 413 -145
6 USA USA 216 -342
7 Jugosławia Jugosławia 182 -376
8 Kanada Kanada 125 -433
9 RFN RFN 122 -436
10 Polska Polska 75 -483
11 Szwajcaria Szwajcaria 56 -502
12 Japonia Japonia 51 -507
13 Włochy Włochy 43 -515
14 Francja Francja 20 -538
15 ZSRR ZSRR 12 -546
16 Bułgaria Bułgaria 3 -555
Wyniki konkursów
10.12.1983 Thunder Bay Kanada K-89
Zwycięzca: Horst Bulau (Kanada)
12.12.1983 Thunder Bay Kanada K-120
Zwycięzca: Vegard Opaas (Norwegia)
17.12.1983 Lake Placid USA K-86
Zwycięzca: Primoz Ulaga (Jugosławia)
18.12.1983 Lake Placid USA K-114
Zwycięzca: Jeff Hastings (USA)
30.12.1983 Oberstdorf RFN K-115
Zwycięzca: Klaus Ostwald (NRD)
01.01.1984 Garmisch-Partenkirchen RFN K-107
Zwycięzca: Jens Weissflog (NRD)
04.01.1984 Innsbruck Austria K-106
Zwycięzca: Jens Weissflog (NRD)
06.01.1984 Bischofshofen Austria K-111
Zwycięzca: Jens Weissflog (NRD)
11.01.1984 Cortina d'Ampezzo Włochy K-92
Zwycięzca: Jens Weissflog (NRD)
14.01.1984 Harrachov Czechosłowacja K-120
Zwycięzca: Jiri Parma (Czechosłowacja)
15.01.1984 Liberec Czechosłowacja K-115
Zwycięzca: Jens Weissflog (NRD)
21.01.1984 Sapporo Japonia K-90
Zwycięzca: Masahiro Akimoto (Japonia)
22.01.1984 Sapporo Japonia K-110
Zwycięzca: Manfred Steiner (Austria)
12.02.1984 Sarajevo Jugosławia K-90
Zwycięzca: Jens Weissflog (NRD)
18.02.1984 Sarajevo Jugosławia K-112
Zwycięzca: Matti Nykänen (Finlandia)
02.03.1984 Lahti Finlandia K-88
Zwycięzca: Matti Nykänen (Finlandia)
04.03.1984 Lahti Finlandia K-113
Zwycięzca: Matti Nykänen (Finlandia)
06.03.1984 Falun Szwecja K-89
Zwycięzca: Jiri Parma (Czechosłowacja)
09.03.1984 Lillehammer Norwegia K-120
Zwycięzca: Pavel Ploc (Czechosłowacja)
11.03.1984 Oslo Norwegia K-105
Zwycięzca: Vladimir Podzimek (Czechosłowacja)
17.03.1984 Oberstdorf RFN K-182
Zwycięzca: Matti Nykänen (Finlandia)
18.03.1984 Oberstdorf RFN K-182
Zwycięzca: Matti Nykänen (Finlandia)
24.03.1984 Planica Jugosławia K-95
Zwycięzca: Jens Weissflog (NRD)
25.03.1984 Planica Jugosławia K-130
Zwycięzca: Pavel Ploc (Czechosłowacja)
« powrót do strony głównej
Kalendarium
Ville Kantee
Dziś urodziny obchodzą:
Ville Kantee (1978)
Najbliższe zawody
8 grudnia 2022 (czwartek)
14:00
PŚ Titisee
19:00
PŚ Titisee
9 grudnia 2022 (piątek)
10:00
PŚ Titisee
kwalifikacje M
11:45
PŚ Titisee
konkurs ind. M
14:00
PŚ Titisee
oficjalny trening K
15:30
CoC Vikersund
odprawa techniczna K
17:00
CoC Vikersund
oficjalny trening K
18:30
CoC Vikersund
konkurs ind. K
10 grudnia 2022 (sobota)
10:00
CoC Vikersund
seria próbna K
10:30
PŚ Titisee
seria próbna mix
11:00
CoC Vikersund
konkurs ind. K
11:45
PŚ Titisee
konkurs mix
13:45
CoC Vikersund
odprawa techniczna M
15:00
CoC Vikersund
oficjalny trening M
17:00
CoC Vikersund
konkurs ind. M
11 grudnia 2022 (niedziela)
10:00
CoC Vikersund
seria próbna M
11:00
CoC Vikersund
konkurs ind. M
11:00
PŚ Titisee
kwalifikacje K
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
jutro
02:16
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
02:16
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
jutro
08:35
TVN24 Strefa kibica - zima
LIVE
jutro
09:30
Eurosport w Player.pl Titisee-Neustadt | Studio przed kwalifikacjami
jutro
09:30
Eurosport 1 Studio
LIVE
jutro
09:30
Eurosport w Player.pl Titisee-Neustadt | Studio + kwalifikacje + 1. konkurs indywidualny, HS 142
jutro
10:00
Eurosport 1 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy
LIVE
jutro
10:00
Eurosport w Player.pl Titisee-Neustadt | Kwalifikacje do 1. konkursu, HS 142
jutro
11:00
Eurosport 1 Studio
LIVE
jutro
11:00
Eurosport w Player.pl Titisee-Neustadt | Studio przed 1. konkursem, HS 142
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Anze Lanisek
Stefan Kraft
Manuel Fettner
Robert Johansson
Daniel Andre Tande
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Peter Prevc
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich