odchudzona wersja portalu - na czas wzmożonego ruchu na stronie
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
listopad 2021
Najbliższe zawody
28.11.2021, godz. 16:15
Ruka HS-142
Kalendarz zawodów - Puchar ¦wiata 1982/1983
18.12.1982   Cortina d'Ampezzo Włochy K-92
30.12.1982   Oberstdorf RFN K-110
30.12.1982   Oberstdorf RFN K-110
01.01.1983   Garmisch-Partenkirchen RFN K-107
01.01.1983   Garmisch-Partenkirchen RFN K-107
04.01.1983   Innsbruck Austria K-104
04.01.1983   Innsbruck Austria K-104
06.01.1983   Bischofshofen Austria K-109
06.01.1983   Bischofshofen Austria K-109
08.01.1983   Harrachov Czechosłowacja K-120
09.01.1983   Harrachov Czechosłowacja K-120
15.01.1983   Lake Placid USA K-114
16.01.1983   Lake Placid USA K-114
22.01.1983   Thunder Bay Kanada K-89
23.01.1983   Thunder Bay Kanada K-120
26.01.1983   St.Moritz Szwajcaria K-94
28.01.1983   Gstaad Szwajcaria K-88
30.01.1983   Engelberg Szwajcaria K-116
18.02.1983   Vikersund Norwegia K-150
19.02.1983   Vikersund Norwegia K-150
20.02.1983   Vikersund Norwegia K-150
25.02.1983   Falun Szwecja K-89
27.02.1983   Falun Szwecja K-112
04.03.1983   Lahti Finlandia K-88
06.03.1983   Lahti Finlandia K-113
11.03.1983   Baerum Norwegia K-110
13.03.1983   Oslo Norwegia K-105
26.03.1983   Planica Jugosławia K-92
27.03.1983   Planica Jugosławia K-122
Uwagi do klasyfikacji generalnej:
W tym sezonie do konkursu w Engelbergu wł±cznie zaliczano 7 najlepszych konkursów, z zastrzeżeniem, że z trzech szwajcarskich konkursów, nigdy nie liczono tego najgorszego (przy występie we wszystkich trzech konkursach). Po Engelbergu zaliczano 5 najlepszych startów.

* 28.01.1983 - Gstaad - niepełne wyniki
* 30.01.1983 - Engelberg - niepełne wyniki

W Pucharze Narodów w tym sezonie s± małe nie¶cisło¶ci, prawdopodobnie po stronie FIS. Oficjalne punkty Norwegii to 859, Finlandii 696, a NRD 267. Nie wpływa to jednak na kolejno¶ć miejsc.
Klasyfikacja indywidualna
zawodnik kraj punkty strata
1 Matti Nykänen Finlandia 277  
2 Horst Bulau Kanada 260 -17
3 Armin Kogler Austria 211 -66
4 Olav Hansson Norwegia 186 -91
5 Per Bergerud Norwegia 137 -140
6 Steinar Braaten Norwegia 126 -151
7 Pentti Kokkonen Finlandia 115 -162
8 Ole Bremseth Norwegia 99 -178
9 Richard Schallert Austria 98 -179
10 Jari Puikkonen Finlandia 97 -180
11 Pavel Ploc Czechosłowacja 93 -184
  Jeff Hastings USA 93 -184
13 Ernst Vettori Austria 86 -191
14 Hans Wallner Austria 85 -192
15 Mike Holland USA 83 -194
16 Jens Weissflog NRD 80 -197
17 Klaus Ostwald NRD 73 -204
18 Primoz Ulaga Jugosławia 70 -207
19 Jon-Eilert Boegseth Norwegia 58 -219
20 Roger Ruud Norwegia 53 -224
21 Markku Pusenius Finlandia 52 -225
22 Hansjoerg Sumi Szwajcaria 46 -231
23 Ulf Findeisen NRD 43 -234
24 Holger Freitag NRD 32 -245
  Ivar Mobekk Norwegia 32 -245
  Stefan Stannarius NRD 32 -245
27 Jiri Parma Czechosłowacja 30 -247
28 Miran Tepes Jugosławia 29 -248
29 Gerard Colin Francja 28 -249
  Lido Tomasi Włochy 28 -249
31 Hubert Neuper Austria 26 -251
32 Steve Collins Kanada 24 -253
  Vegard Opaas Norwegia 24 -253
34 Massimo Rigoni Włochy 23 -254
  Ron Richards Kanada 23 -254
  Thomas Klauser RFN 23 -254
37 Tuomo Ylipulli Finlandia 21 -256
38 Andreas Bauer RFN 19 -258
  Georg Waldvogel RFN 19 -258
40 Keijo Korhonen Finlandia 18 -259
  Jan Henrik Troen Norwegia 18 -259
42 Ole Gunnar Fidjestoel Norwegia 15 -262
43 Reed Zuehlke USA 12 -265
  Piotr Fijas Polska 12 -265
45 Wolfgang Steiert RFN 11 -266
46 Andreas Felder Austria 10 -267
47 Dag Holmen Jensen Norwegia 9 -268
  Miroslav Slusny Czechosłowacja 9 -268
49 Rolf Age Berg Norwegia 8 -269
50 Adolf Hirner Austria 7 -270
  John Denney USA 7 -270
  Manfred Deckert NRD 7 -270
53 John Broman USA 6 -271
  Ole Christian Eidhammer Norwegia 6 -271
55 Mark Konopacke USA 5 -272
  Sergei Osernik ZSRR 5 -272
57 Nils Stolzlechner USA 4 -273
  Gennadi Prokopenko ZSRR 4 -273
  Dennis McGrane USA 4 -273
60 Jukka Kalso Finlandia 3 -274
  Jon-Erik Stromberg Norwegia 3 -274
  Jan Tanczos Czechosłowacja 3 -274
63 Rajko Lotric Jugosławia 1 -276
  Johan Saetre Norwegia 1 -276
  Manfred Steiner Austria 1 -276
  Martin Svagerko Czechosłowacja 1 -276
Klasyfikacja drużynowa
kraj punkty strata
1 Norwegia Norwegia 858  
2 Finlandia Finlandia 694 -164
3 Austria Austria 581 -277
4 Kanada Kanada 387 -471
5 NRD NRD 266 -592
6 USA USA 221 -637
7 Czechosłowacja Czechosłowacja 147 -711
8 Jugosławia Jugosławia 101 -757
9 RFN RFN 72 -786
10 Włochy Włochy 51 -807
11 Szwajcaria Szwajcaria 46 -812
12 Francja Francja 28 -830
13 Polska Polska 12 -846
14 ZSRR ZSRR 9 -849
Wyniki konkursów
18.12.1982 Cortina d'Ampezzo Włochy K-92
Zwycięzca: Matti Nykänen (Finlandia)
30.12.1982 Oberstdorf RFN K-110
Zwycięzca: Horst Bulau (Kanada)
01.01.1983 Garmisch-Partenkirchen RFN K-107
Zwycięzca: Armin Kogler (Austria)
04.01.1983 Innsbruck Austria K-104
Zwycięzca: Matti Nykänen (Finlandia)
06.01.1983 Bischofshofen Austria K-109
Zwycięzca: Jens Weissflog (NRD)
08.01.1983 Harrachov Czechosłowacja K-120
Zwycięzca: Holger Freitag (NRD)
09.01.1983 Harrachov Czechosłowacja K-120
Zwycięzca: Pavel Ploc (Czechosłowacja)
15.01.1983 Lake Placid USA K-114
Zwycięzca: Matti Nykänen (Finlandia)
16.01.1983 Lake Placid USA K-114
Zwycięzca: Matti Nykänen (Finlandia)
22.01.1983 Thunder Bay Kanada K-89
Zwycięzca: Horst Bulau (Kanada)
23.01.1983 Thunder Bay Kanada K-120
Zwycięzca: Matti Nykänen (Finlandia)
26.01.1983 St.Moritz Szwajcaria K-94
Zwycięzca: Horst Bulau (Kanada)
28.01.1983 Gstaad Szwajcaria K-88
Zwycięzca: Horst Bulau (Kanada)
30.01.1983 Engelberg Szwajcaria K-116
Zwycięzca: Per Bergerud (Norwegia)
18.02.1983 Vikersund Norwegia K-150
Zwycięzca: Matti Nykänen (Finlandia)
19.02.1983 Vikersund Norwegia K-150
Zwycięzca: Matti Nykänen (Finlandia)
20.02.1983 Vikersund Norwegia K-150
Zwycięzca: Matti Nykänen (Finlandia)
25.02.1983 Falun Szwecja K-89
Zwycięzca: Horst Bulau (Kanada)
27.02.1983 Falun Szwecja K-112
Zwycięzca: Matti Nykänen (Finlandia)
04.03.1983 Lahti Finlandia K-88
Zwycięzca: Horst Bulau (Kanada)
06.03.1983 Lahti Finlandia K-113
Zwycięzca: Horst Bulau (Kanada)
11.03.1983 Baerum Norwegia K-110
Zwycięzca: Armin Kogler (Austria)
13.03.1983 Oslo Norwegia K-105
Zwycięzca: Steinar Braaten (Norwegia)
26.03.1983 Planica Jugosławia K-92
Zwycięzca: Matti Nykänen (Finlandia)
27.03.1983 Planica Jugosławia K-122
Zwycięzca: Primoz Ulaga (Jugosławia)
« powrót do strony głównej
Najbliższe zawody
27 listopada 2021 (sobota)
10:30
P¦ K Niżny Tagił
12:00
P¦ K Niżny Tagił
15:15
P¦ Ruka
16:30
P¦ Ruka
28 listopada 2021 (niedziela)
14:30
P¦ Ruka
kwalifikacje
16:15
P¦ Ruka
konkurs ind.
2 grudnia 2021 (czwartek)
11:00
CoC Zhangjiakou
odprawa techniczna
3 grudnia 2021 (pi±tek)
03:00
CoC Zhangjiakou
oficjalny trening M
10:00
P¦ K Lillehammer
odprawa techniczna
12:00
P¦ Wisła
odprawa techniczna
12:30
CoC Zhangjiakou
oficjalny trening K
15:45
P¦ Wisła
oficjalny trening
16:45
P¦ K Lillehammer
oficjalny trening
18:00
P¦ Wisła
kwalifikacje
18:30
P¦ K Lillehammer
kwalifikacje
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Ogl±daj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
dzisiaj
23:45
TVN24 Strefa kibica - zima
LIVE
jutro
08:35
TVN24 Strefa kibica - zima
LIVE
jutro
14:25
Eurosport
w Player
Puchar ¦wiata, Ruka, Finlandia
LIVE
jutro
15:35
Eurosport 1 Puchar ¦wiata, Ruka, Finlandia
LIVE
jutro
15:45
TVN Skoki narciarskie: Puchar ¦wiata, Ruka - studio sport
LIVE
jutro
15:55
Eurosport
w Player
Puchar ¦wiata, Ruka
LIVE
jutro
16:15
TVN Skoki narciarskie: Puchar ¦wiata, Ruka - konkurs indywidualny seria
LIVE
jutro
16:15
Eurosport 1 Puchar ¦wiata, Ruka, Finlandia
LIVE
jutro
17:20
TVN Skoki narciarskie: Puchar ¦wiata, Ruka - studio sport
LIVE
jutro
17:30
TVN Skoki narciarskie: Puchar ¦wiata, Ruka - konkurs indywidualny seria
LIVE
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Wyszukiwarka komentarzy
Szukasz wszystkich komentarzy jednego użytkownika? Chcesz przeczytać komentarze z okre¶lonego czasu? Skorzystaj z wyszukiwarki komentarzy!
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będ± przetwarzane wył±cznie w celu identyfikacji użytkowników pisz±cych komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomo¶ci drog± mailow± itp. i nie będ± w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2021 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich