Ostatnim wewnętrznym sprawdzianem norweskiej kadry były rozegrane dzisiaj na skoczni Midstubakken (HS 106) zawody cyklu Buff Norges Cup. Pierwsze miejsce dzięki skokom na 101 i 96 m zdobył Tom Hilde. Dość niespodziewanie na drugim miejscu uplasował się Kim Rene Elverum Sorsell, który ladował na 96 i 98,5 m i o 10 punktów wyprzedził Johana Remena Evensena. Rekordzista świata w długości lotu tym razem osiągnął 93,5 i 96 m.
Tuż za podium uplasował się Anders Fannemel ze skokami na 94 i 93 m. Na piątym miejscu znalazł się Atle Pedersen Roensen (92,0 i 93,5 m), a lokatę niżej Ole Marius Ingvaldsen (90,5 i 94 m). Na siódmej pozycji znalazł się Anders Bardal (92,0 i 92,0). Z kolei Bjoern Einar Romoeren zajął dopiero 12. miejsce.

Po zawodach Alexander Stoeckl podał nazwiska zawodników, którzy wystartują w Kuusamo: Tom Hilde, Johan Remen Evensen, Anders Bardal, Rune Velta, Ole Marius Ingvaldsen i Kim Rene Elverum Sorsell. - Wierzymy, że jest to najlepsza szóstka, która może teraz tam pojechać - powiedział Clas Brefe Braathen. W składzie po rozczarowującym występie na Midstubakken nie znalazł się Bjoern Einar Romoeren. - Plan nie był taki. W pewnym sensie czuję się troche zaskoczony, szczególnie w odniesieniu do sygnałów jakie dostawałem na początku tygodnia - stwierdził Romoeren.

Pełne wyniki dostępne są tutaj.

Dzisiaj przeprowadzono także Mistrzostwa Norwegii Kobiet. W konkursie bezkonkurencyjna okazała się Anette Sagen, która wywalczyła swój 13. tytuł Mistrzyni Norwegii. Skokami na 99,5 i 101,5 m pokonała drugą Maren Lundby o 5,5 pkt. Lundby lądowała na 96 i 101 m. Trzecie miejsce zdobyła Line Jahr, która skoczyła 86 i 91 m. Pełne wyniki dostępne tutaj.

Norweżki nie mogą doczekać się już startu pierwszego w historii Pucharu Świata Kobiet. - Oczywiście mam nadzieję osiągać jak najlepsze wyniki. Będę skakać jak najlepiej mogę, być w czołówce, a nie stanowić tylko wypełnienie na liście. Chcę być w pierwszej dziesiątce i kilka razy stanąć na podium - zapowiedziała Anette Sagen.