Druga odsłona to triumf Sinkovca - 128,5 metra. Słoweniec okazał się lepszy od Karelina (129 m) i Mitji Meznara (125 m).
W ostatniej próbie znów najlepszy był Zografski - 126,5 m. Bułgar pokonał Piotra Żyłę (125 m) i Tomasa Zmoraya.
Plan zawodów na wtorek:
5:00 - trening (1 seria)
6:00 - kwalifikacje lub trening
15:00 - seria próbna
16:00 - konkurs indywidualny
Wyniki 1 treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Vladimir Zografski
134.5
77.6
2
Jure Sinkovec
133.0
74.9
3
Pavel Karelin
130.5
72.9
4
Junshiroh Kobayashi
130.5
68.3
5
Denis Kornilov
129.0
67.6
6
Jurij Tepes
128.5
64.9
7
Piotr Żyła
126.0
64.6
8
Tomaz Naglic
128.0
63.1
9
Tomas Zmoray
134.0
63.0
10
Mitja Meznar
125.0
62.9
11
Markus Eisenbichler
130.0
60.9
12
Tomasz Byrt
124.0
60.1
13
Martin Cikl
125.0
59.8
14
Ilja Rosliakov
124.5
59.7
15
Nikolay Karpenko
131.0
58.6
16
Andreas Wank
123.0
58.0
17
Michael Neumayer
123.0
56.9
18
Krzysztof Miętus
121.0
55.5
19
Ondrej Vaculik
122.0
54.0
20
Evgeni Levkin
124.5
52.5
21
Daniel Wenig
126.5
52.1
22
Matjaz Pungertar
122.5
51.1
23
Vitaliy Shumbarets
128.0
50.4
24
Kaarel Nurmsalu
122.5
49.4
Roman Sergeevich Trofimov
124.0
49.4
26
Borek Sedlak
120.5
48.6
27
Radik Zhaparov
123.5
43.4
28
Dejan Judez
113.5
43.3
29
Ivan Karaulov
123.0
42.9
30
Taro Takayanagi
118.5
42.3
31
David Winkler
120.0
41.7
32
Konstantin Sokolenko
119.5
40.6
33
Alexey Korolev
116.5
39.5
34
Jan Ziobro
114.5
36.1
35
Asan Tahtahunov
115.0
30.2
36
Tom Hilde
DNS
DNS
37
Johan Remen Evensen
DNS
DNS
38
Anders Fannemel
DNS
DNS
39
Andreas Stjernen
DNS
DNS
Wyniki 2 treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Jure Sinkovec
128.5
66.7
2
Pavel Karelin
129.0
66.4
3
Mitja Meznar
125.0
59.4
4
Ilja Rosliakov
124.0
57.3
5
Dejan Judez
124.0
57.1
6
Vladimir Zografski
124.5
55.3
7
Denis Kornilov
123.0
54.5
8
Tomaz Naglic
125.0
53.9
9
Piotr Żyła
124.0
53.4
Tomas Zmoray
125.5
53.4
11
Jurij Tepes
122.5
53.3
12
Krzysztof Miętus
122.0
52.8
13
Tomasz Byrt
122.5
52.7
14
Roman Sergeevich Trofimov
123.5
52.5
15
Matjaz Pungertar
123.5
51.8
16
Michael Neumayer
119.5
47.5
17
Daniel Wenig
120.5
47.3
18
Borek Sedlak
118.5
46.3
19
Evgeni Levkin
120.5
44.2
20
Ondrej Vaculik
118.5
43.9
Nikolay Karpenko
120.5
43.9
22
David Winkler
119.5
43.4
23
Kaarel Nurmsalu
118.5
42.2
24
Vitaliy Shumbarets
118.5
41.6
25
Markus Eisenbichler
118.5
41.3
26
Radik Zhaparov
119.0
41.2
27
Alexey Korolev
115.5
36.7
28
Martin Cikl
114.5
36.2
29
Konstantin Sokolenko
115.5
34.9
30
Jan Ziobro
113.5
34.4
31
Ivan Karaulov
112.5
32.2
32
Taro Takayanagi
111.5
28.4
33
Asan Tahtahunov
98.0
1.6
Wyniki 3 treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Vladimir Zografski
126.5
59.9
2
Piotr Żyła
125.0
57.2
3
Tomas Zmoray
125.0
57.1
4
Jure Sinkovec
123.5
52.3
5
Krzysztof Miętus
123.0
51.3
6
Daniel Wenig
124.0
51.1
7
Matjaz Pungertar
122.5
50.1
8
Mitja Meznar
122.5
49.8
9
Jurij Tepes
121.0
48.2
10
Evgeni Levkin
120.5
48.1
11
Andreas Wank
121.0
48.0
12
Borek Sedlak
120.0
46.9
13
Dejan Judez
119.5
46.8
14
Tomasz Byrt
120.5
46.5
15
Ilja Rosliakov
119.5
46.4
16
Nikolay Karpenko
119.5
45.4
17
Markus Eisenbichler
119.5
44.9
18
David Winkler
119.5
43.5
19
Tomaz Naglic
118.0
43.2
20
Ondrej Vaculik
117.5
42.4
21
Martin Cikl
117.5
41.9
Vitaliy Shumbarets
117.0
41.9
Konstantin Sokolenko
117.0
41.9
24
Michael Neumayer
116.5
41.3
25
Junshiroh Kobayashi
117.5
40.3
Jan Ziobro
114.5
40.3
27
Taro Takayanagi
115.0
38.7
28
Radik Zhaparov
116.5
38.2
29
Kaarel Nurmsalu
113.5
36.9
30
Roman Sergeevich Trofimov
114.5
35.9
31
Alexey Korolev
111.5
33.8
32
Ivan Karaulov
113.5
33.2
33
Asan Tahtahunov
99.5
10.4