Organizatorzy zawodów Pucharu Kontynentalnego w Trondheim podali właśnie do wiadomości wyniki piątkowego treningu. Po skoku na odległość 119,5 metra triumfatorem pierwszej serii został Wojciech Skupień. Wyprzedził on Austriaka Wolfganga Loitzla i młodego reprezentanta gospodarzy Jona Aaraasa.
W drugiej serii znacznie podwyższono belkę startową, dzięki czemu uzyskano bardziej widowiskowe skoki. Zwycięzcą tej serii został Norweg Haavard Lie (128,5 metra) tuż przed swym rodakiem Janem-Ottarem Andersenem. Trzeci był Veli-Matti Lindström. Wojciech Skupień, skacząc z nieco niższej belki, zajął szóstą pozycję.
Trzecia runda skoków to świetny występ Lindströma (130 metrów), drugie miejsce zajął inny Fin Pekka Salminen, a trzecie wspomniany już Jon Aaraas. Wojciech Skupień był piąty (120,5 metra). Dodajmy, że w trzeciej serii wszyscy zawodnicy skakali z tej samej bramki. Pozostali Polacy spisali się przeciętnie: Marcin Bachleda stabilnie na poziomie drugiej dziesiątki, Wojciech Tajner słabo poza przebłyskiem w pierwszej serii, najgorzej Grzegorz Sobczyk - w okolicach czwartej dziesiątki.