Najbardziej utytułowany skoczek narciarski w historii, Fin Matti Nykänen, powiększył swój dorobek medalowy o następny złoty medal. 47-letni Nykänen triumfował we czwartek w mistrzostwach świata weteranów, które miały miejsce w czeskim Harrachovie.
Nykänen zwyciężył w zawodach na małym obiekcie, uzyskując najdalsze skoki: 34 i 36,5 metra. Fin startował w grupie wiekowej 45-49. We wcześniejszych zawodach na skoczni HS-70 Nykänen zajął miejsce piąte za odległości 63,5 i 58 m.

Nykänen przygotowywał się do zawodów przez całą zimę, odstawił między innymi alkohol i skoncentrował się na budowaniu formy. Uporządkował też sprawy prywatne - zakończył równie długi co burzliwy związek z Mervi Tapolą i zaręczył z nową miłością Susanną Ruotsalainen. Zdobyty w Harrachovie medal jest drugim złotym krążkiem Nykänena w mistrzostwach świata weteranów, pierwszy wywalczył w 2008, również na małej skoczni.

Zawody w Harrachovie rozpoczęły się we środę i potrwają do soboty. Blisko 200 skoczków reprezentuje 19 krajów, najwięcej zawodników przybyło z Norwegii i Finlandii. Najstarszym zawodnikiem jest Austriak Richard Diess, który skończy w tym roku 78 lat.