Po piątym miejscu na skoczni HS54 Matti Nykänen odniósł bezapelacyjne zwycięstwo na obiekcie HS40. Mowa o Mistrzostwach Świata Weteranów w narciarstwie klasycznym, które odbywają się w fińskim Taivalkoski. Po szesnastoletniej przerwie Matti zdobył kolejny złoty medal - już dwudziesty czwarty w imprezie prestiżowej.
Za swoje skoki na odległość 37,5 oraz 37 metrów Matti uzyskał 213,1 pkt. Drugi w konkursie Norweg Jan-Inge Skjerven zgromadził "zaledwie" 199,9 pkt, zaś brązowy medalista, Fidel Terentiev z Rosji, ukończył zawody z łączną notą 197,2 pkt.

"Kiedy na jesień zacząłem przygotowania do skoków, nie wierzyłem, że w ogóle zdobędę medal - tymczasem wygrałem" powiedział uszczęśliwiony Nykänen. "Medal przyszedł rok wcześniej, niż sądziłem" kontynuował Matti, który zamyśla start w przyszłorocznych zawodach w Libercu.

W kategorii 40-44 lat udział wzięło jedenastu skoczków. Nie startowali czołowi zawodnicy wczorajszego konkursu na HS54, którzy koncentrują się na jutrzejszych zawodach na większej skoczni. Regulamin zawodów weteranów ogranicza liczbę startów podczas jednej imprezy.