Michael Möllinger ponownie potwierdził swoją czołową pozycję w drużynie Szwajcarii, zdobywając w miniony weekend dwa tytuły mistrzowskie, indywidualnie i drużynowo. W dniach 16-17 lipca 2005 na skoczni K-90 w Kandersteg do zmagań o zaszczytny tytuł Mistrza Szwajcarii stanęło 44 zawodników z całego kraju. Möllinger odniósł pewne zwycięstwo, oddawszy najdłuższe skoki w każdej serii (odpowiednio 95.0 i 94.5m). Drugie miejsce zajął, ze stratą 2,5 pkt Andreas Küttel, Simon Ammann lądując na 94.0 i 91.0 metrze, zapewnił sobie trzecią pozycję i brąz. Dwa równe skoki oddał "weteran" szwajcarski, Marco Steinauer, kończąc zmagania na czwartym miejscu. Bardzo dobrze radził sobie również, 20letni Guido Landert, któremu szkoleniowcy wróżą "świetlaną" przyszłość w skokach narciarskich. "Guido jest bardzo utalentowany, już powoli zaczyna pokazywać się z dobrej strony, ale jeszcze sporo przed nim" oceniał postawę kolegi Andreas Küttel.
Skrócone wyniki Mistrzostw Szwajcarii (16.07.2005)
8. Sandro Steiner (SC Ulisbach) 83.5m, 80.5m; 191,0 pkt

W konkursie drużynowym, skład: Möllinger Michael, Küttel Andreas, Marco Steinauer, Michi Hollenstein, okazał się niepokonany. Drugie miejsce (ze stratą 109,5 pkt) wywalczył w zasadzie Ammann z Landertem, Vonlanthenowi i Meinherzowi brakowało sporo do dyspozycji zawodników z czołówki. Poniżej prezentujemy wyniki drużyn, które zajęły miejsca na podium zawodów. W konkursie startowało 8 drużyn.