We wtorek w Kuopio odbył się, planowo drugi, ale z powodów pogodowych pierwszy konkurs Letniego Pucharu Finlandii. Tym razem wiatr nie przeszkadzał i na skoczni Puijo udało się przeprowadzić wieczorną rywalizację skoczków. Triumfowali zawodnicy miejscowego Puijon Hiihtoseura, którzy obsadzili dwa pierwsze miejsca podium oraz cztery za nim. Zwyciężył - z przewagą zaledwie 0,4 punktu - Matti Hautamäki przed Janne Happonenem. Trzecie miejsce zajął reprezentant Lahden Hiihtoseura, Olli Pekkala.
Happonen, który rok temu zdobył letni puchar, i tym razem miał szanse na zwycięstwo, gdy skokiem na odległość 124 metrów prowadził po pierwszej serii. W drugiej jednakże uzyskał zaledwie 115 metrów. Hautamäki oddał dwa równe skoki, 118,5 oraz 121 metrów, co pozwoliło mu odnieść końcowy sukces z sumą punktów 232,6. Pekkala, na półmetku drugi, dzięki 115 metrom ostatecznie uplasował się na najniższym stopniu podium. Akseli Kokkonen, wracający do skoków po czerwcowej kontuzji, zajął lokatę dziesiątą, a jego skok w serii finałowej (118,5 m) należy uznać za obiecujący.

Drugi - i ostatni - konkurs cyklu odbędzie się we środę w Vuokatti.