W serii próbnej skakało już 65 zawodników. Tym razem najlepszy wynik zanotował David Siegel - 94,5 metra. Drugi był Jan Ziobro (88 m), a trzeci Pius Paschke (91,5 m). Po raz kolejny w czołówce znaleźli się Yamada i Schuler. Przemysław Kantyka był siódmy, Kłusek 11-ty, Murańka 13-ty, a Zniszczoł 26-ty.
Wyniki treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Pius Paschke
101.0
67.3
2
Klemens Murańka
98.0
62.4
3
Aleksander Zniszczoł
92.0
62.3
4
Andreas Schuler
91.5
57.5
5
Yuya Yamada
96.0
57.4
6
Jan Ziobro
91.0
56.9
7
Killian Peier
89.5
56.8
8
Joacim Oedegaard Bjoereng
93.5
56.6
9
Daniel Huber
90.5
55.3
10
Joachim Hauer
90.0
54.8
11
Tilen Bartol
94.0
53.4
12
Miha Kveder
94.0
53.1
13
Timi Zajc
89.5
52.9
14
Tom Hilde
90.0
52.7
15
David Siegel
89.0
50.5
16
Bartłomiej Kłusek
89.0
49.9
17
Stefan Huber
88.5
49.2
18
Przemysław Kantyka
86.0
49.1
19
Lukas Hlava
87.0
48.4
20
Filip Sakala
89.0
48.2
21
Thomas Lackner
85.0
47.4
22
Minato Mabuchi
87.0
47.3
23
Tomofumi Naito
86.5
46.0
24
Joshua Maurer
88.5
45.8
Cestmir Kozisek
90.5
45.8
26
Moritz Baer
83.5
44.2
27
Fredrik Bjerkeengen
84.0
42.8
28
Kenta Takehana
86.0
40.8
29
Vitaliy Kalinichenko
81.5
38.6
30
AJ Brown
76.5
33.1
31
Nicholas Mattoon
81.0
32.6
32
Anze Lavtizar
81.0
32.5
33
Matthew Soukup
78.5
30.7
34
Daniel Andrei Cacina
79.5
29.6
35
Kevin Maltsev
77.0
29.3
36
Taavi Pappel
77.5
29.1
37
Hunor Farkas
78.5
27.3
38
Yevgen Marusyak
75.5
26.5
39
Casey Larson
74.5
23.5
40
Radu Mihai Pacurar
70.5
22.6
41
Radek Selcer
76.0
22.2
42
Stepan Pasichnyk
73.5
19.2
43
Ilya Kratov
70.0
18.7
44
Lukas Wagner
DNS
DNS
45
Tim Fuchs
DNS
DNS
46
Philipp Aschenwald
DNS
DNS
47
Mika Schwann
DNS
DNS
48
Fatih Arda Ipcioglu
DNS
DNS
49
Marat Zhaparov
DNS
DNS
50
Nigel Lauchlan
DNS
DNS
51
Lovro Kos
DNS
DNS
52
Ilya Baskakov
DNS
DNS
53
Niko Kytoesaho
DNS
DNS
54
Fabian Seidl
DNS
DNS
55
Muhammet Ali Bedir
DNS
DNS
56
Sorin Iulian Pitea
DNS
DNS
57
Artem Yudin
DNS
DNS
58
Blaz Pavlic
DNS
DNS
59
Aljaz Osterc
DNS
DNS
60
Sabirzhan Muminov
DNS
DNS
61
Juho Ojala
DNS
DNS
62
Kalle Heikkinen
DNS
DNS
63
Muhammet Irfan Cintimar
DNS
DNS
64
Eduard Torok
DNS
DNS
65
Nicolae Sorin Mitrofan
DNS
DNS
66
Dominik Maylaender
DNS
DNS
67
Markus Rupitsch
DNS
DNS
Wyniki serii próbnej
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
David Siegel
94.5
58.9
2
Jan Ziobro
88.0
57.3
3
Pius Paschke
91.5
56.5
4
Yuya Yamada
89.0
54.5
5
Andreas Schuler
91.0
54.1
6
Lukas Wagner
85.5
53.8
7
Przemysław Kantyka
89.0
53.5
8
Sabirzhan Muminov
90.5
52.1
9
Joachim Hauer
90.0
51.9
10
Niko Kytoesaho
87.5
51.6
11
Bartłomiej Kłusek
88.0
51.3
Timi Zajc
90.0
51.3
13
Klemens Murańka
87.5
50.8
14
Daniel Huber
88.0
50.5
15
Tilen Bartol
90.0
50.4
Tom Hilde
87.5
50.4
17
Tomofumi Naito
87.0
50.2
18
Minato Mabuchi
88.0
49.3
19
Tim Fuchs
86.0
48.4
Juho Ojala
91.5
48.4
21
Dominik Maylaender
85.5
48.0
22
Cestmir Kozisek
79.0
47.1
23
Thomas Lackner
86.5
47.0
24
Philipp Aschenwald
87.0
46.7
25
Mika Schwann
86.5
46.5
26
Aleksander Zniszczoł
85.0
46.4
27
Blaz Pavlic
86.0
46.2
28
Markus Rupitsch
88.0
46.0
29
Joacim Oedegaard Bjoereng
82.5
45.8
Killian Peier
84.0
45.8
Aljaz Osterc
88.0
45.8
32
Fredrik Bjerkeengen
86.0
44.7
33
Joshua Maurer
83.0
44.2
34
Casey Larson
83.5
44.1
35
Fabian Seidl
84.0
43.8
Sorin Iulian Pitea
85.0
43.8
37
Nicolae Sorin Mitrofan
87.5
43.5
38
Marat Zhaparov
81.5
43.2
39
Stefan Huber
83.5
42.0
40
Fatih Arda Ipcioglu
85.5
41.7
41
Anze Lavtizar
83.5
41.6
42
Lukas Hlava
83.5
40.9
43
Lovro Kos
82.5
40.3
44
Matthew Soukup
80.5
39.9
45
Eduard Torok
84.0
39.3
46
Nigel Lauchlan
79.5
38.1
47
Radek Selcer
80.0
37.9
48
Filip Sakala
79.5
37.2
49
Moritz Baer
78.0
35.7
50
Miha Kveder
79.0
35.4
51
Kenta Takehana
77.5
34.3
52
Nicholas Mattoon
79.0
32.1
53
Kalle Heikkinen
80.5
32.0
54
Muhammet Irfan Cintimar
77.5
31.7
55
Vitaliy Kalinichenko
80.0
31.0
56
AJ Brown
72.5
30.4
57
Taavi Pappel
76.5
27.2
58
Kevin Maltsev
79.5
25.4
59
Daniel Andrei Cacina
74.0
24.9
60
Yevgen Marusyak
73.0
24.6
61
Muhammet Ali Bedir
72.5
19.2
62
Radu Mihai Pacurar
73.5
17.8
63
Stepan Pasichnyk
71.0
15.9
64
Hunor Farkas
70.5
14.8
65
Ilya Kratov
70.0
10.2
66
Ilya Baskakov
DNS
DNS
67
Artem Yudin
DNS
DNS