Pozostali Polacy nie latali już tak daleko - Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł i Przemysław Kantyka zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce, natomiast Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Miętus - w czwartej.
Druga runda również padła łupem Słoweńca, jednak tym razem najlepszy rezultat uzyskał Rok Justin (104,5 m; belka piętnasta). Reprezentant gospodarzy wyprzedził Clemensa Aignera (104 m) i Petra Prevca (103,5 m), a na kolejnych miejscach uplasowali się Sebastian Colloredo (102,5 m), Jan Ziobro (103,5 m) i Karl Geiger (102 m).
Aleksander Zniszczoł i Bartłomiej Kłusek znaleźli się na początku trzeciej dziesiątki, Krzysztof Biegun - w czwartej, a Przemysław Kantyka i Krzysztof Miętus - w piątej.
Podczas treningu wiał silny wiatr w plecy, osiągający prędkość nawet 3,4 m/s - stąd częste zmiany długości rozbiegu (od belki dwunastej do piętnastej).
Wyniki treningu - I seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Peter Prevc
103.5
92.1
2
Jaka Hvala
104.0
82.0
3
Clemens Aigner
99.5
75.0
Jan Ziobro
100.5
75.0
Maximilian Steiner
102.5
75.0
6
Anze Lanisek
95.5
73.8
7
Markus Eisenbichler
99.0
72.7
Sebastian Colloredo
98.5
72.7
9
Andreas Alamommo
98.5
71.7
10
Davide Bresadola
101.5
71.6
11
Karl Geiger
99.5
71.4
12
Danny Queck
97.5
70.9
13
Killian Peier
97.0
69.4
14
Daniel Huber
97.5
69.1
15
Daniele Varesco
95.0
68.5
16
Paul Winter
96.5
66.9
17
Robert Kranjec
89.5
66.6
18
Tim Fuchs
96.0
66.4
19
Andreas Kofler
96.0
65.9
20
Martin Hamann
95.5
65.7
Ulrich Wohlgenannt
96.0
65.7
Anze Semenic
96.5
65.7
23
Krzysztof Biegun
95.0
65.6
24
Gregor Deschwanden
96.5
65.5
Heung-Chul Choi
97.5
65.5
26
Aleksander Zniszczoł
95.0
64.8
27
Tim Heinrich
94.5
64.1
28
Przemysław Kantyka
94.5
63.7
29
Tobias Birchler
93.5
62.8
30
Niko Kytoesaho
93.5
62.7
31
Eetu Nousiainen
93.5
61.1
32
Bartłomiej Kłusek
91.5
60.3
33
Jakub Janda
92.0
57.9
34
Florian Altenburger
89.5
57.8
35
Oscar P. Westerheim
87.5
57.7
36
Elias Tollinger
89.5
56.6
37
Krzysztof Miętus
90.0
54.0
38
Hyun-Ki Kim
89.0
53.8
39
Mathis Contamine
85.0
49.3
40
Joergen Madsen
81.0
42.1
41
Sergey Tkachenko
83.0
41.6
42
Andrii Klymchuk
82.5
35.9
43
Thomas Roch Dupland
75.0
34.8
44
Yevgen Marusyak
77.0
33.7
45
Konstantin Sokolenko
74.0
32.9
46
Noelig Revilliod Blanchard
80.0
31.2
47
Vitaliy Kalinichenko
74.5
25.1
48
Marat Zhaparov
57.0
4.5
49
Tilen Bartol
DNS
DNS
50
Tomaz Naglic
DNS
DNS
51
Rok Justin
DNS
DNS
52
Andraz Pograjc
DNS
DNS
53
Lukas Hlava
DNS
DNS
54
Vojtech Stursa
DNS
DNS
55
Michael Glasder
DNS
DNS
56
Mackenzie Boyd-Clowes
DNS
DNS
57
Miran Zupancic
DNS
DNS
58
Viktor Polasek
DNS
DNS
59
Ziga Jelar
DNS
DNS
60
Matjaz Pungertar
DNS
DNS
61
Kevin Bickner
DNS
DNS
62
Casey Larson
DNS
DNS
63
Domen Prevc
DNS
DNS
Wyniki treningu - II seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Rok Justin
104.5
89.1
2
Clemens Aigner
104.0
88.8
3
Peter Prevc
103.5
86.2
4
Sebastian Colloredo
102.5
85.0
5
Jan Ziobro
103.5
84.6
6
Karl Geiger
102.0
84.4
7
Markus Eisenbichler
100.5
83.8
Davide Bresadola
102.0
83.8
9
Viktor Polasek
101.0
83.0
10
Matjaz Pungertar
101.5
82.9
11
Tomaz Naglic
99.5
82.0
12
Jaka Hvala
99.0
81.4
13
Robert Kranjec
100.0
81.2
14
Martin Hamann
100.0
80.7
15
Miran Zupancic
100.0
80.3
16
Danny Queck
99.5
80.2
17
Daniel Huber
100.0
79.7
18
Killian Peier
98.5
78.9
19
Tobias Birchler
99.0
78.1
Domen Prevc
98.5
78.1
21
Aleksander Zniszczoł
98.5
77.1
22
Andreas Alamommo
97.0
76.5
23
Bartłomiej Kłusek
96.5
76.1
24
Paul Winter
98.0
76.0
25
Florian Altenburger
96.0
75.8
26
Tim Heinrich
97.0
75.1
27
Niko Kytoesaho
96.0
74.9
28
Ulrich Wohlgenannt
95.5
74.7
Michael Glasder
98.0
74.7
Kevin Bickner
95.5
74.7
31
Andraz Pograjc
97.5
74.6
Anze Lanisek
97.5
74.6
33
Gregor Deschwanden
96.0
74.2
34
Eetu Nousiainen
95.5
73.7
35
Tilen Bartol
96.0
73.6
Tim Fuchs
97.5
73.6
37
Krzysztof Biegun
95.5
73.3
38
Lukas Hlava
96.0
72.5
39
Ziga Jelar
95.0
72.4
40
Anze Semenic
96.0
72.0
41
Przemysław Kantyka
95.5
71.9
42
Andreas Kofler
96.0
71.4
43
Daniele Varesco
95.0
71.1
44
Vojtech Stursa
95.5
70.6
45
Krzysztof Miętus
94.0
70.4
46
Oscar P. Westerheim
96.0
70.3
47
Hyun-Ki Kim
93.0
68.1
48
Casey Larson
95.0
67.2
49
Jakub Janda
93.0
66.6
50
Elias Tollinger
91.0
65.8
51
Joergen Madsen
88.0
59.2
52
Noelig Revilliod Blanchard
88.5
58.6
53
Mathis Contamine
87.0
53.9
Vitaliy Kalinichenko
84.0
53.9
55
Yevgen Marusyak
85.5
50.7
56
Konstantin Sokolenko
83.5
48.0
57
Andrii Klymchuk
74.0
31.9
58
Thomas Roch Dupland
71.0
24.8
59
Sergey Tkachenko
68.0
19.9
60
Marat Zhaparov
57.5
0.4
61
Mackenzie Boyd-Clowes
DNS
DNS
62
Maximilian Steiner
DNS
DNS
63
Heung-Chul Choi
DNS
DNS