Poza podium znaleźli się Tim Fuchs (125 i 129,5 m), Marinus Kraus (122 i 130,5 m) oraz Jonathan Siegel (126,5 i 126 m), a czołową dziesiątkę uzupełnili Adrian Sell, Stephan Leyhe, Martin Hamann i Felix Hoffmann.
Dalsze lokaty zajęli m.in. Michael Neumayer (dwunasty), Markus Eisenbichler (czternasty), Karl Geiger (pietnasty) czy Daniel Wenig (siedemnasty).
Konkurs drużynowy zakończył się zwycięstwem pierwszego zespołu BSV, w którym czołowe role odgrywali indywidualni medaliści - Severin Freund i Andreas Wellinger; wspierali ich Michael Neumayer i Markus Eisenbichler. Na drugim miejscu uplasowała się kolejna ekipa z Bawarii (Marinus Kraus, Pius Paschke, Karl Geiger i Daniel Wenig), natomiast na najniższym stopniu podium stanęli skoczkowie z regionu Badenia-Wirtembergia (Tim Fuchs, Jonathan Siegel, Adrian Sell i Andreas Wank).
W mistrzostwach nie wziął udziału Richard Freitag, który odczuwa pewne dolegliwości w kolanie. Jak zapewnia trener Werner Schuster, start jego podopiecznego w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Klingenthal nie jest zagrożony.
Wśród juniorów najlepszy okazał się Max Schaale, który pokonał Constantina Schmida i Richarda Schultheissa.
Wyniki końcowe - seniorzy
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Severin Freund
138.5
134.5
274.9
2
Andreas Wellinger
125.0
134.0
245.2
3
Andreas Wank
127.5
126.0
232.8
4
Tim Fuchs
125.0
129.5
231.6
5
Jonathan Siegel
126.5
126.0
230.0
Marinus Kraus
122.0
130.5
230.0
7
Adrian Sell
126.0
128.0
229.2
8
Stephan Leyhe
122.5
128.5
226.8
9
Martin Hamann
125.5
127.0
226.5
10
Felix Hoffmann
122.0
128.5
224.4
11
Johannes Schubert
120.0
122.0
206.6
12
Michael Neumayer
120.0
121.0
205.8
13
David Siegel
121.5
119.5
205.3
14
Markus Eisenbichler
121.5
118.5
205.0
15
Karl Geiger
115.5
124.5
204.5
16
Paul Winter
120.5
116.0
195.2
17
Daniel Wenig
114.5
121.0
193.9
18
Danny Queck
115.0
119.0
191.7
19
Pius Paschke
114.5
115.0
182.1
20
Sebastian Bradatsch
117.5
111.5
179.7
21
Lukas Wagner
113.0
114.0
174.1
22
Michael Dreher
109.0
110.5
161.6
23
Axel Maylaender
107.0
110.0
156.6
24
Moritz Baer
110.0
104.5
151.1
25
Jan Maylaender
105.0
109.0
150.7
26
Dominik Maylaender
103.5
110.0
149.3
27
Fabian Seidl
109.5
101.0
143.4
28
Justin Nietzel
104.5
102.5
136.6
29
Sebastian Rombach
102.0
105.5
136.5
30
Petrick Hammann
101.0
103.5
131.1
31
Tim Heinrich
97.0
107.0
126.2
32
Florian Horst
93.0
94.5
91.0
33
Benedikt Menz
87.0
95.5
85.0
34
Sebastian Koehler
90.0
88.0
80.4
35
Richard Freitag
DNS
DNS
DNS
36
Moritz Echsler
DSQ
DSQ
DSQ
37
Cedrik Weigel
DSQ
DSQ
DSQ
Skrócone wyniki końcowe - juniorzy
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Max Schaale
123.5
128.5
227.1
2
Constantin Schmid
129.0
122.0
224.8
3
Richard Schultheiss
123.5
120.5
209.2
4
Felix Althaus
113.5
115.0
181.8
5
Yannik Blum
116.5
109.0
173.9
6
Nathan Mattoon
108.5
117.5
170.3
7
Justin Lisso
115.5
107.0
168.5
8
Corvin Kuehnel
108.0
110.0
159.9
9
Tim Hahne
107.0
108.5
153.9
10
Marco Wahl
109.5
104.0
150.3
Skrócone wyniki końcowe - mężczyźni druż.
punkty
1
BSV 1
891.2
2
BSV 2
844.0
3
SBW 1
773.2