Kolejne miejsca również zajęli nasi reprezentanci - Krzysztof Leja (91 m), Adam Ruda (90,5 m), Przemysław Kantyka, Łukasz Podżorski (po 90 m) i Dawid Jarząbek (89 m). Bliżej lądowali Krzysztof Miętus i Dominik Kastelik, natomiast Stanisław Biela i Andrzej Zapotoczny odpuścili swoje próby.
W drugiej serii ponownie najlepszy był Siegel (91,5 m), który wyprzedził Przemysława Kantykę i Andreasa Alamommo (po 90 m). W czołowej dziesiątce znalazło się także pięciu innych naszych reprezentantów - Adam Ruda, Krzysztof Leja (po 88,5 m), Andrzej Stękała, Łukasz Podżorski i Stanisław Biela (po 88 m).
Nieco bliżej lądowali Dawid Jarząbek (86,5 m) i Andrzej Zapotoczny (86 m), natomiast ponownie słabszy występ zanotował Krzysztof Miętus (74 m).
Nad rumuńskim obiektem panuje deszczowa, pochmurna aura; również wiatr przeszkadza zawodnikom (zarówno pod narty, jak i w plecy; z prędkością do 1,5 metra na sekundę). Podczas pierwszej serii większość zawodników startowała z 28. belki, później rozbieg wydłużono do trzydziestego progu - i tak pozostało już do końca treningów.
Wyniki treningu (I seria)
zawodnik
kraj
odl.
1
David Siegel
92.5
2
Tim Fuchs
91.5
Andrzej Stękała
91.5
4
Krzysztof Leja
91.0
5
Adam Ruda
90.5
6
Przemysław Kantyka
90.0
Łukasz Podżorski
90.0
8
Dawid Jarząbek
89.0
Martin Hamann
89.0
10
Simon Greiderer
88.5
11
Andraz Modic
86.5
12
Sebastian Bradatsch
83.5
13
Lars Antonissen
82.5
14
Tilen Bartol
82.0
Faith Arda Ipcioglu
82.0
16
Eduard Torok
81.5
17
Zak Silih
81.0
Krzysztof Miętus
81.0
19
Jure Sinkovec
80.5
20
Eetu Merilainen
80.0
21
Ayberk Demir
78.5
Eetu Nousiainen
78.5
23
Nicolae Sorin Mitrofan
78.0
Dominik Kastelik
78.0
25
Kiril Kotik
77.5
Artur Sultangulov
77.5
27
Sergey Shulaev
76.5
28
Sorin Iulian Pitea
75.5
29
Viktor Pasichnyk
75.0
30
Sung-Woo Cho
74.5
31
Sergey Tkachenko
74.0
Roman Nogin
74.0
33
Igor Yakibyuk
73.5
34
Radu Mihai Pacurar
73.0
35
Maksim Sergeev
72.0
36
Dmytro Mazurchuk
70.0
Adrian Grigore
70.0
Munir Gungen
70.0
39
Sergey Pyzhov
69.0
40
Hunor Farkas
68.5
41
Ju-Chan Lee
68.0
42
Soo-Hyeon Yim
65.5
43
Andriy Vaskul
65.0
44
Viktor Hristov
64.5
45
Daniel Andrei Cacina
63.5
46
Florian Molnar
63.0
47
Mihnea Alexandru Spulber
62.5
48
Jeong-Heon Si
61.5
49
Sebastian Devall
61.0
50
Marcus Flemstroem
60.5
51
Kristof Molnar
60.0
52
Anton Eriksson
59.5
Nikita Devyatkin
59.5
54
Andrei Feldoreanu
59.0
55
Mykola Kushnirchuk
56.5
56
Krasimir Simitchiyiski
55.5
57
Thomas Hofer
DNS
58
Stanisław Biela
DNS
59
Janne Korhonen
DNS
60
Andreas Alamommo
DNS
61
Andrzej Zapotoczny
DNS
62
Elias Vaenskae
DNS
63
Vitaliy Kalinichenko
DNS
64
Yevgen Marusyak
DNS
65
Stepan Pasichnyk
DNS
66
Muhammet Irfan Cintimar
DNS
67
Constantin R. Buzescu Purice
DNS
Wyniki treningu (II seria)
zawodnik
kraj
odl.
1
David Siegel
91.5
2
Przemysław Kantyka
90.0
Andreas Alamommo
90.0
4
Tim Fuchs
89.0
Martin Hamann
89.0
6
Adam Ruda
88.5
Krzysztof Leja
88.5
Thomas Hofer
88.5
Jure Sinkovec
88.5
10
Andrzej Stękała
88.0
Łukasz Podżorski
88.0
Tilen Bartol
88.0
Stanisław Biela
88.0
Elias Vaenskae
88.0
15
Dawid Jarząbek
86.5
16
Andrzej Zapotoczny
86.0
17
Eduard Torok
84.5
Faith Arda Ipcioglu
84.5
19
Sebastian Bradatsch
84.0
20
Stepan Pasichnyk
83.5
21
Simon Greiderer
83.0
Lars Antonissen
83.0
23
Andraz Modic
82.0
Zak Silih
82.0
Muhammet Irfan Cintimar
82.0
26
Eetu Nousiainen
81.5
27
Munir Gungen
81.0
28
Eetu Merilainen
80.5
Vitaliy Kalinichenko
80.5
30
Ayberk Demir
79.5
Sung-Woo Cho
79.5
32
Nicolae Sorin Mitrofan
78.0
33
Janne Korhonen
77.5
34
Sorin Iulian Pitea
76.5
35
Maksim Sergeev
75.5
36
Radu Mihai Pacurar
75.0
Roman Nogin
75.0
Viktor Pasichnyk
75.0
39
Krzysztof Miętus
74.0
40
Igor Yakibyuk
72.0
41
Sergey Tkachenko
70.0
Dmytro Mazurchuk
70.0
43
Ju-Chan Lee
67.5
44
Constantin R. Buzescu Purice
66.0
45
Marcus Flemstroem
65.5
46
Adrian Grigore
63.5
47
Viktor Hristov
63.0
48
Florian Molnar
62.5
49
Soo-Hyeon Yim
62.0
50
Anton Eriksson
60.5
Nikita Devyatkin
60.5
52
Sebastian Devall
59.5
Krasimir Simitchiyiski
59.5
54
Kristof Molnar
59.0
55
Sergey Pyzhov
DNS
56
Kiril Kotik
DNS
57
Artur Sultangulov
DNS
58
Mykola Kushnirchuk
DNS
59
Jeong-Heon Si
DNS
60
Yevgen Marusyak
DNS
61
Mihnea Alexandru Spulber
DNS
62
Andriy Vaskul
DNS
63
Daniel Andrei Cacina
DNS
64
Hunor Farkas
DNS
65
Andrei Feldoreanu
DNS
66
Dominik Kastelik
DNS
67
Sergey Shulaev
DNS